منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بهمن: AVAX ویژگی های نزولی را در 13.42 دلار نشان می دهد. اصلاحات بیشتر در پیش است؟

تجزیه و تحلیل قیمت بهمن: AVAX ویژگی های نزولی را در 13.42 دلار نشان می دهد. اصلاحات بیشتر در پیش است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس تحلیل قیمت بهمن، سکه امروز به 13.42 دلار بازگشته است و در حال حاضر به سمت پایین حرکت می کند. AVAX/USD به دلیل فشار فروش که در مجموع منفی است، در حال حاضر در قرمز معامله می شود. ارزش سکه طی دو روز گذشته تا حدودی بهبود یافته بود، هرچند اندک، اما امروز خرس‌ها کنترل را در دست گرفتند و حرکت قیمت آواکس با اندکی کسری ارزش همراه شد. با این وجود، طی چهار ساعت گذشته، قیمت یک بار دیگر شروع به افزایش کرده است.

نمودار قیمت یک روزه AVAX/USD: فشار نزولی همچنان ادامه دارد

بر اساس نمودار قیمت یک روزه تحلیل قیمت بهمنی، امروز کاهش قیمت داشته است. پس از رسیدن به بالاترین قیمت 13.60 دلار در روز گذشته، قیمت امروز به 13.34 دلار کاهش یافت. با این حال، یک اصلاح مختصر صعودی نیز مشاهده شد و قیمت اکنون در زمان نگارش 13.46 است. حجم معاملات امروز 25.31 درصد کاهش یافته است، به طوری که AVAX/USD 0.21 درصد از ارزش خود را در 24 ساعت گذشته از دست داده است و جفت ارز دیجیتال نیز 0.51 درصد ضرر اضافی را نسبت به هفته گذشته گزارش کرده است. با این حال، در 24 ساعت گذشته، ارزش بازار 0.19 درصد کاهش یافته است.

AVAX 1d
نمودار قیمت 1 روزه AVAX/USD. منبع: TradingView

از آنجایی که باندهای بولینگر نشان می‌دهند که سقف بالای اندیکاتور در 14.10 دلار است که نشان‌دهنده مقاومت AVAX است و حد پایین آن 12.02 دلار است که نشان‌دهنده حمایت از قیمت سکه است، تنها نوسانات متوسطی برای AVAX/USD وجود دارد. منحنی SMA 50 در 13.06 دلار و میانگین متحرک (MA) در 13.53 دلار بالاتر از آن است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز از یک حرکت افقی پیروی می کند، زیرا حرکت جانبی را در نیمه پایینی منطقه خنثی در شاخص 47 نشان می دهد، که نشان دهنده روندی غیرقطعی برای بازار است.

تجزیه و تحلیل قیمت بهمن: تحولات اخیر و نشانه های فنی بیشتر

شکست قیمت در ابتدای جلسه امروز نزولی بود و کاهش ارزش بسیار سریعی مشاهده شد. با این حال، بعدها، گاوها کنترل تابع قیمت را به دست گرفتند، و قیمت تا به حال در حال بهبود بوده است، البته هم کاهش و هم نرخ بازیابی تدریجی بوده است.

آواکس 4 ساعت
نمودار قیمت 4 ساعته AVAX/USD. منبع: TradingView

RSI در حال حاضر اندکی به سمت بالا حرکت می کند که نشان می دهد خریداران به بازار بازگشته اند، اما حجم فعالیت خرید تقریباً برابر است و نشان می دهد که تغییر روند ممکن است همچنان قریب الوقوع باشد. در نمودار 4 ساعته، قیمت نزدیک به میانگین متحرک بازگشته است که نشان دهنده یک متقاطع مثبت است. با همگرایی باندهای بولینگر، نوسانات در حال کاهش است. مقاومت قیمت AVAX با باند بالای اندیکاتور در سطح 13.60 دلار نشان داده می شود و پشتیبانی قیمت توسط باند پایین اندیکاتور در 13.13 دلار ارائه می شود.

نتیجه گیری تحلیل قیمت بهمن

با توجه به تحلیل قیمت بهمن، به نظر می رسد که سکه در اواخر شب گذشته دچار ضرر شد و یک بار دیگر در حال عقب نشینی است. بازگشت انگیزه خرید در حال حاضر بهمن نزولی کلی را معکوس می کند. اگرچه کسری قیمت تا کنون نسبتاً کم بوده است، اما روند اصلی هنوز مشخص نشده است.