منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت بهمن: AVAX با بازگشت از نوسان پایین خود با 13 دلار مبارزه می کند

تجزیه و تحلیل قیمت بهمن: AVAX با بازگشت از نوسان پایین خود با 13 دلار مبارزه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگرچه تحلیل قیمت بهمن کمی به سمت صعودی متمایل است، اما ارز از ابتدای ماه در حدود محدوده 13 دلار آسیب دیده است. سقف‌های قیمتی اخیر، که محدوده محدودی از 12 دلار تا 13.9 دلار را پوشش می‌دهد، نشان‌دهنده سرعت متوسط ​​حرکت قیمت است. اگرچه گهگاه نوسانات بالا و پایین در این دوره وجود داشت، اما نوسانات برای جفت AVAX/USD کم باقی ماند. گاوها امروز بار دیگر مسئول حرکت قیمت هستند، اما همانطور که قبلاً گفته شد، سطح قیمت همچنان در محدوده تعیین شده قبلی 13.23 دلار است.

نمودار قیمت 1 روزه AVAX/USD: گاوها سعی می کنند پیشرو باشند

کندل سبز در تحلیل قیمت 1 روزه بهمن و قیمت معاملاتی فعلی 13.23 دلار برای سکه نشان می دهد که تابع قیمت اکنون به سمت بالا حرکت می کند. تا به امروز، حرکت صعودی زیادی وجود نداشته است، اما گاوها شروع به بهبودی می کنند، بنابراین شاید قیمت در طول روز بیشتر افزایش یابد. از آنجایی که دیروز تابع قیمت نزولی بود، سکه همچنان 2.52 درصد در 24 ساعت گذشته و 1.80 درصد در هفته گذشته کاهش داشت. این به این دلیل است که سطوح قیمت در نتیجه اقدامات نامطلوب قیمت اخیر نسبتاً پایین است.

ava1d
نمودار قیمت 1 روزه AVAX/USD. منبع: TradingView

AVAX دارای حداقل نوسان است زیرا باندهای بولینگر دارای ناحیه پوشش کوچکتری هستند. مقاومت توسط باند بالایی در سطح 14.07 دلار و حمایت توسط باند پایین در سطح 12.48 دلار نشان داده می شود. میانگین باندهای بولینگر 13.27 دلار بالاتر از قیمت فعلی است. بالاتر از منحنی SMA 50، میانگین متحرک (MA) در سطح 13.35 دلار قرار دارد. با شاخص 46، شاخص قدرت نسبی (RSI) اکنون در نیمه پایینی منطقه خنثی معامله می شود. منحنی RSI دارای شیب بسیار کمی به سمت بالا است که نشان دهنده فعالیت خرید در بازار است.

تجزیه و تحلیل قیمت بهمن: تحولات اخیر و نشانه های فنی بیشتر

با توجه به تحلیل 4 ساعته قیمت بهمن، قیمت در چهار ساعت اول جلسه معاملاتی به طور قابل توجهی بهبود یافت، اما بعداً با افزایش فشار فروش، قیمت شروع به کاهش کرد. شکست قیمت به سمت بالا بود. این زیان تقریباً به طور کامل بهبود یافته است و قیمت ها بار دیگر در یک مسیر صعودی حرکت می کنند. در ساعات بعدی انتظار می رود که قیمت به مراتب بیشتر شود.

ava 4h
نمودار قیمت 4 ساعته AVAX/USD. منبع: TradingView

در نمودار 4 ساعته، نوسانات AVAX به دلیل گسترش باندهای بولینگر به طور قابل توجهی بالا است. میانگین باندهای بولینگر 13.48 دلار است. باند بالایی 14.15 دلار است. باند پایین 12.82 دلار است. در سطح قیمت، میانگین متحرک (MA) در سطح 13.45 دلار قرار دارد. شاخص قدرت نسبی (RSI) که در حال حاضر روی 45 معامله می شود، در نیمه پایینی منطقه خنثی قرار دارد و منحنی افقی آن نشان می دهد که سطوح رو به کاهش قیمت ممکن است در آستانه بازیابی باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت بهمن: نتیجه گیری

بر اساس تحلیل قیمت بهمن، ارز در حال حاضر در حال بهبود است، اما تابع قیمت از اول دسامبر 2022 در محدوده محدودی قرار گرفته است و عبور گاوها از این سطح را دشوار می کند. در صورتی که حمایت صعودی حفظ شود، پیش‌بینی می‌کنیم که AVAX در ساعات بعدی بهبود بیشتری پیدا کند.