منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: ETH/USD با یک سوگیری نزولی جزئی همچنان در حدود 1290 دلار حرکت می کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: ETH/USD با یک سوگیری نزولی جزئی همچنان در حدود 1290 دلار حرکت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می‌دهد که اتریوم همچنان در یک الگوی کانال نزولی معامله می‌شود، اما گاوها چندین بار تلاش کرده‌اند تا بالای 1300 دلار حرکت کنند. ETH از ابتدای دسامبر در الگوی کانال نزولی معامله می‌شود و روند قیمت در حال حاضر زیر مرز بالایی این محدوده است. الگوی کانال نزولی زمانی شکل می‌گیرد که قیمت‌های پایین‌تر بالا و پایین‌تر وجود داشته باشد که منعکس‌کننده روند نزولی قیمت است. اتریوم در تمام طول ماه نوامبر که بازار نزولی بازار ارزهای دیجیتال را فرا گرفت، در مقایسه با اکتبر به بالاترین حد خود رسیده است.

در الگوی کانال نزولی، اکشن قیمت باید کاهش یابد تا زمانی که به مرز پایین‌تر برسد، قبل از اینکه معکوس شود و به سمت بالاتر حرکت کند. این دقیقاً همان کاری است که اتریوم در حال حاضر انجام می دهد زیرا با هدف رسیدن به بالاترین سطح در کوتاه مدت به زیر 1300 دلار رسیده است. گاوها در چند روز گذشته چندین بار توانسته‌اند در این سطح دفاع کنند و اتریوم احتمالاً به زودی بالاتر از این سطح مقاومت کلیدی خواهد شکست.

اگر ETH بتواند روزانه به بالای 1300 دلار ببندد، می تواند نشانه حرکت بالاتر به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی 50٪ در 1350 دلار باشد. شکست در تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که با کاهش اتریوم به 1100 دلار، کاهش بیشتری در کارت ها وجود دارد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم در نمودار روزانه: اتریوم در یک کانال نزولی باقی می ماند

نمودار روزانه تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که اتریوم معاملات روزانه را با نرخ صعودی آغاز کرد و اوج روزانه 1297.59 دلار را ثبت کرد. قیمت به زودی کاهش یافت و به زیر سطح حمایت فوری در 1290 دلار رسید. اتریوم هم اکنون با 0.78 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته با 1270.91 دلار معامله می شود. تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم همچنین نشان می‌دهد که اتریوم همچنان در یک الگوی کانال نزولی به دام افتاده است زیرا در یک روند نزولی سطوح پایین‌تر و اوج‌های پایین‌تر را معامله می‌کند. گاوها توانسته اند چندین بار تلاش کنند تا به بالای 1300 دلار برسند اما این حرکت ها توسط خرس ها خنثی شده است.

تصویر 48
نمودار قیمت یک روزه ETH/USD، منبع: Tradingview

RSI یک واگرایی نزولی را نشان می دهد و شروع به حرکت به سمت 50 کرده است که نشان می دهد خرس ها کنترل حرکت خود را از دست می دهند زیرا گاوها تلاش می کنند با شدت بیشتری برای شکستن به بالای 1300 دلار فشار بیاورند. ETH همچنین در یک الگوی گوه نزولی معامله می‌شود و روند قیمت در حال حاضر پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی 21 روزه است در حالی که SMA 50 روزه همچنان بالاتر است.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم در نمودار 4 ساعته: ETH زیر مقاومت در 1300 دلار تثبیت می شود

نمودار 4 ساعته برای تحلیل قیمت ETH/USD نشان می‌دهد که اتریوم در چهار ساعت گذشته شروع به کاهش کرده است و در یک الگوی کانال افقی با مقاومت 1300 دلار معامله می‌شود. پس از اینکه گاوها نتوانستند حرکت قوی بالاتر از 1300 دلار انجام دهند، روند قیمت کاهش یافته است. با این حال، گاوها همچنان در کنترل هستند و بسته شدن بالای 1300 دلار می‌تواند باعث افزایش صعودی قوی به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصدی 1350 دلار شود. از سوی دیگر، قبل از تغییر موازنه قدرت به نفع خرس‌ها، ETH باید زیر 1250 دلار بسته شود.

تصویر 49
نمودار قیمت 4 ساعته ETH/USD، منبع: Tradingview

RSI همچنین نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال از دست دادن قدرت خود هستند زیرا ارزش آن نسبت به سطوح خرید بیش از حد کاهش می‌یابد در حالی که به نظر می‌رسد اتریوم بالاتر از 1300 دلار بسته شود. 100 SMA همچنان پایین تر از 200 SMA بلندمدت است که نشان دهنده یک شکست احتمالی نزولی در قیمت است. با این حال، ETH بالاتر از میانگین متحرک نمایی 21 روزه معامله می شود و این می تواند منجر به تلاش گاوها در کوتاه مدت شود.

نتیجه گیری تحلیل قیمت اتریوم

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که اتریوم در یک الگوی کانال نزولی روند داشته است و قیمت در حال حاضر زیر 1300 دلار تثبیت شده است. اتریوم ممکن است در چند ساعت آینده از الگوی کانال خارج شود و اگر این اتفاق بیفتد، اتریوم می تواند تا 1350 دلار بازگردد.

از سوی دیگر، شکست به زیر 1250 دلار می‌تواند منجر به کاهش ETH به 1100 دلار شود که احتمالاً پشتیبانی پیدا می‌کند. RSI سیگنال های ترکیبی ارائه می دهد زیرا در هر دو شرایط نزدیک به 50 معامله می شود.

در حالی که منتظر حرکت بیشتر بیت کوین هستید، پیش بینی های بلند مدت قیمت ما را در Chainlink، VeChain و Axie Infinity ببینید.

سلب مسئولیت. اطلاعات ارائه شده توصیه تجاری نیست. رمزیفا هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری های انجام شده بر اساس اطلاعات ارائه شده در این صفحه ندارد. ما قویاً تحقیق مستقل و/یا مشاوره با یک متخصص واجد شرایط را قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری توصیه می کنیم.