منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: قیمت اتریوم به زیر 1600 دلار کاهش می یابد زیرا احساسات نزولی باقی می ماند

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: قیمت اتریوم به زیر 1600 دلار کاهش می یابد زیرا احساسات نزولی باقی می ماند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که سکه در قلمرو نزولی قرار دارد. جفت ETH/USD با کاهش 3.53 درصدی با 1588 دلار معامله می شود. شکست قیمت سکه در ابتدای جلسه معاملاتی صعودی بود، اما سودها اسمی بودند. از آنجایی که فشار فروش دوباره بالا رفته است، تابع قیمت ETH در 24 ساعت گذشته به سمت پایین حرکت کرده است.

تصویر 470
نقشه حرارتی قیمت ارزهای دیجیتال، منبع: Coin 360

قیمت اتریوم با مقاومت 1661 دلاری مواجه است که سطح بسیار مهمی برای شکستن گاوها است. یک جهش بالاتر از این سطح می تواند قیمت را به 1600 دلار برساند. در سمت پایین، پشتیبانی 1583 دلار است. اگر شکست بخورد، قیمت ETH ممکن است به زیر آن سطح سقوط کند و در کوتاه مدت منجر به زیان بیشتر شود.

حجم معاملات 24 اتریوم به 8,475,951,879 دلار کاهش یافته است و ارزش بازار اتریوم 194 میلیارد دلار است که آن را به دومین ارز دیجیتال بزرگ در جهان تبدیل می کند.

نمودار قیمت یک روزه ETH/USD: خرس‌ها در تلاش هستند تا گاوها را کنار بگذارند زیرا ETH/USD زیر 1600 دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت یک روزه برای تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که خرس ها از حرکت رو به بالا قیمت جلوگیری کرده و قیمت را به زیر سطح 1600 دلار کاهش داده اند. از آنجایی که فشار نزولی نسبتاً زیاد است، گاوها نمی توانند در تلاش خود بیشتر از این حرکت کنند. در حال حاضر، این سکه در زمان نگارش این مقاله با قیمت 1588 دلار معامله می‌شود و همچنان در 24 ساعت گذشته حدود دو درصد از دست رفته را گزارش می‌کند که برتری نزولی در روند قیمت را ثابت می‌کند.

نوسانات همچنان پایین است و هیچ جهت روشنی به بازار نمی دهد. باندهای بولینگر در نمودار نشان می دهد که قیمت در یک محدوده محدود معامله می شود. باند بالایی بولینگر در 1747.82 دلار است که ممکن است به عنوان سطح مقاومت عمل کند و باند پایین در 1489.48 دلار است که ممکن است به عنوان سطح حمایت عمل کند.

تصویر 469
نمودار قیمت یک روزه ETH/USD: TradingView

RSI کمی بالاتر از 50 است، بنابراین نشان می دهد که هنوز فضایی برای نزولی بیشتر در بازار وجود دارد. اندیکاتور MACD در منطقه نزولی قرار دارد زیرا زیر صفر معامله می شود. خط سیگنال و هیستوگرام بالاتر از سطح صفر هستند، به این معنی که خریداران هنوز با فشار خرید خود وارد عمل نشده اند.

تحلیل قیمت اتریوم: الگوی نزولی در 1588 دلار شکل می گیرد

نمودار قیمت 4 ساعته برای تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که قیمت همچنان در تلاش است تا بالای 1600 دلار بماند. از خریداران انتظار می رود که قیمت را به بالاتر از این سطح فشار دهند تا به سمت سطوح بالاتر حرکت کنند. با این حال، فشار فروش همچنان بر بازار حاکم است، زیرا یک الگوی نزولی در حال شکل گیری است. الگوی نزولی نشانه زیان بیشتر در کوتاه مدت است.

تصویر 468
نمودار قیمت 4 ساعته ETH/USD: TradingView

شاخص های ساعتی یک تصویر نزولی را ترسیم می کنند. RSI زیر 50 است و خط MACD از زیر خط سیگنال عبور کرده است که نشان می دهد خرس ها در این لحظه کنترل بازار را در دست دارند. علاوه بر این، نمودار ساعتی نشان می‌دهد که 1583 دلار سطح بسیار مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا ممکن است در صورت کاهش بیشتر قیمت ETH، به عنوان حمایت عمل کند. باند بولینگر بالا و باند بولینگر پایین به ترتیب 1687.34 دلار و 1602.03 دلار است. این نشان می دهد که قیمت در یک محدوده تنگ حرکت می کند.

نتیجه گیری تحلیل قیمت اتریوم

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که فشار فروش بر بازار حاکم است و جفت ETH/USD همچنان زیر 1600 دلار معامله می شود. شکل‌گیری الگوی نزولی در نمودار نشان می‌دهد که اگر گاوها نتوانند قیمت‌ها را به بالاتر از این سطح برسانند، ممکن است در کوتاه‌مدت زیان بیشتری رخ دهد. علاوه بر این، پشتیبانی از اتریوم در 1583 دلار باقی می ماند و شکستن زیر این سطح می تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت شود.