منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: با اعتصاب دوباره خرس‌ها، اتریوم به زیر 1700 دلار سقوط کرد

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم: با اعتصاب دوباره خرس‌ها، اتریوم به زیر 1700 دلار سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که خرس ها کنترل را به دست گرفته اند و ETH دوباره به زیر 1700 دلار کاهش یافته است. این جفت در زمان نگارش این مقاله با قیمت 1624 دلار معامله می شود و در یک روز 7.08 درصد زیان می بیند. بازار اتریوم طی چند روز گذشته با روند صعودی معامله می‌شد، اما خرس‌ها اکنون کنترل را به دست گرفته‌اند.

تصویر 315
نقشه حرارتی ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

قیمت اتریوم مدتی است که در محدوده 1630 و 1779 دلار معامله می شود، اما این جفت ارز نزولی به نظر می رسد زیرا سطح حمایت 1630 دلار در این هفته شکسته شد. سطح مقاومت برای ETH/USD روی 1779 دلار است که دیروز آزمایش شد، اما این جفت نتوانست بالاتر از آن بشکند. تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که این جفت ارز احتمالاً در روزهای آینده نزولی باقی خواهد ماند. اگر اتریوم نتواند سطح پشتیبانی 1630 دلار را حفظ کند، ممکن است به پایین‌تر هم برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نمودار یک روزه: ETH/USD پس از فشار نزولی کاهش می یابد

با نگاهی به نمودار روزانه، می توان دریافت که فشار نزولی بر قیمت اتریوم حاکم است. پس از رسیدن به بالاترین سطح 1779 دلاری در اوایل این هفته، این جفت ارز کاهش یافته و از سطح حمایت 1630 دلار عبور کرده است. حرکت تابع قیمت امروز پس از تعیین یک خط روند کوتاه مدت در جهت صعودی به طور مداوم رو به پایین است.

ارزش بازار برای ETH با کاهش 7.71 درصدی در 24 ساعت گذشته، 199 میلیارد دلار است. حجم معاملات روزانه برای اتریوم 14 میلیارد دلار است که نسبت به روز گذشته 4 درصد کاهش داشته است.

تصویر 313
نمودار 24 ساعته ETH/USD. منبع: TradingView

باندهای بولینگر شروع به انقباض کرده اند که نشان دهنده کاهش نوسانات بازار است. باند بالا بولینگر در 1728 دلار است که دیروز شکسته شد و باند پایین در 1442 دلار است. RSI ETH/USD در حال حاضر زیر 50 است که نشان می دهد بازار دوباره نزولی شده است. MACD در منطقه نزولی معامله می شود و اخیراً یک متقاطع نزولی مشاهده شده است.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نمودار 4 ساعته: ETH/USD نزولی را در 1624 دلار حفظ می کند.

نمودار ساعتی برای تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که اتریوم پس از فشار فروش که در چند ساعت مشاهده شد، نزولی را در سطح 1624 دلار حفظ می کند. بازار در حال ایجاد اوج و پایین تر است که نشان می دهد خرس ها کنترل بازار را در دست دارند. یک الگوی معکوس نزولی در نمودار ساعتی می تواند نشان دهد که احتمال کاهش بیشتر در کوتاه مدت وجود دارد.

تصویر 316
نمودار 4 ساعته ETH/USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک همگرایی/واگرایی (MACD) به منطقه نزولی بازگشته است، با یک تقاطع نزولی که اوایل امروز مشاهده شد. خط MACD از زیر خط سیگنال عبور کرده و به سمت پایین حرکت می کند که نشان دهنده نزولی بیشتر در بازار است. شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال حاضر روی 50.00 است که نشان می دهد خرس ها همچنان در بازار مسلط هستند. باندهای Bolinger هنوز در حال انقباض هستند که نشان دهنده کاهش نوسانات ETH/USD است.

نتیجه گیری قیمت اتریوم

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم نشان می دهد که ETH دوباره زیر 1700 دلار معامله می شود زیرا خرس ها کنترل بازار را در دست گرفته اند. سطح پشتیبانی برای ETH/USD 1630 دلار است که در صورت ادامه فشار فروش، به زودی آزمایش خواهد شد. سطح مقاومت در 1779 دلار است که دیروز مورد آزمایش قرار گرفت، اما این جفت نتوانست بالاتر از آن شکسته شود.

در حالی که منتظر حرکت بیشتر اتریوم هستید، پیش بینی قیمت ما را در XDC، Cardano و Curve ببینید.