منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجارت کریپتو: مردی که به دلیل تجارت ارز دیجیتال در نیجریه دستگیر شده بود به بازار کریپتو بازگشت

تجارت کریپتو: مردی که به دلیل تجارت ارز دیجیتال در نیجریه دستگیر شده بود به بازار کریپتو بازگشت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • مردی به دلیل تجارت کریپتو در نیجریه دستگیر شد.
  • ممنوعیت کریپتو، نیجریه ای ها را از تجارت کریپتو متوقف نکرده است.
  • وکیل می گوید ممنوعیت رمزنگاری غیرفعال بوده است.

فراتر از ممنوعیت ارزهای دیجیتال در این کشور، مقامات نیجریه اقداماتی را علیه نیجریه ای ها آغاز کرده اند. گفته می شود، برخی از حساب های بانکی دارندگان رمزارز به دستور بانک مرکزی نیجریه برای تجارت کریپتو مسدود شده است.

اخیراً، گزارش محلی در نیجریه نشان می‌دهد که آدبایو سلیمان توسط نیروی پلیس نیجریه (NPF) انتخاب شد، جایی که او ساعت‌ها قبل از پرداخت وثیقه 120000 نایرا (290 دلاری) برای آزادی‌اش بازداشت شد. او به دلیل تجارت کریپتو دستگیر شد، عملی که پس از آزادی همچنان به آن بازگشت.

نحوه انتخاب سلیمان برای تجارت کریپتو

آدبایو سلیمان در حال آماده شدن برای روزی بود که افسران پلیس نیجریه به مجتمع فارغ التحصیل 23 ساله در شهر ایلورین در جنوب غربی یورش بردند تا او و هم اتاقی اش را دستگیر کنند.

پلیس به او گفت که جنایت سلیمان در همان صبح اکتبر، معامله ارز رمزنگاری شده بود، کاری که او یک ماه قبل از اینکه بانک مرکزی نیجریه (CBN) تلاش های خود را برای ممنوعیت این عمل در فوریه افزایش دهد، شروع به انجام آن کرده بود.

پس از گذراندن پنج ساعت در یک ایستگاه پلیس محلی و پرداخت وثیقه 120000 نایرا (290 دلاری)، سلیمان و هم اتاقی اش آزاد شدند – سپس مستقیماً به خرید و فروش ارز دیجیتال بازگشتند.

هیچ شغلی وجود نداشت، هیچ کاری برای انجام دادن وجود نداشت. باید دنبال راه هایی برای غذا خوردن می گشتیم. من ارز دیجیتال را معامله می‌کنم و از آن برای زنده ماندن استفاده می‌کنم، نه به عنوان یک مزاحمت.»

ممنوعیت کریپتو در نیجریه با شکست مواجه شد

اگرچه این ممنوعیت برای متوقف کردن بانک‌های این کشور از ارائه پشتیبانی از ارزهای دیجیتال و سایر پلتفرم‌های رمزنگاری بود، اما این اقدام جوانان را از تجارت کریپتو مانند Sulaimon منصرف نکرده است.

با این حال، Kunbi Ademola، یک وکیل متمرکز بر فناوری در کشور، ادعا کرد که این ممنوعیت بی‌اثر بوده و تنها بازار ارزهای دیجیتال را به زیرزمینی سوق داده است. کانبی آدمولا، یک وکیل متمرکز بر صنعت فناوری که اکنون در بریتانیا مستقر است، گفت: «این ممنوعیت بی اثر بوده است. اما بسیاری از جوانان را در معرض کلاهبرداری قرار داده است… (همتا به همتا) به اندازه صرافی‌های مستقیمی که قبلاً می‌توانستید در صرافی‌های ارزهای دیجیتال انجام دهید، امن نیست.»