منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تتر بازار مکزیک را با یک استیبل کوین پزو می‌نگرد

تتر بازار مکزیک را با یک استیبل کوین پزو می‌نگرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تتر، شرکتی که در پشت محبوب ترین استیبل کوین مرتبط با دلار آمریکا، USDT قرار دارد، یک استیبل کوین جدید متصل به پزو مکزیک را معرفی کرد. این راه‌اندازی ورود این شرکت به بازار ارزهای دیجیتال آمریکای لاتین را مشخص کرده است. بیانیه مطبوعاتی مورخ 26 مه 2022 اعلام کرد که استیبل کوین جدید به گستره محصولات در حال گسترش تتر اضافه خواهد شد که اکنون شامل چهار دارایی با پشتوانه ارزهای فیات است.

تتر استیبل کوین با پشتوانه پزو مکزیکی را راه اندازی کرد

تتر با معرفی یک استیبل کوین جدید وارد بازار آمریکای لاتین می شود. تتر در روز پنجشنبه چهارمین دارایی فیات متصل خود را راه اندازی کرد که این بار به نرخ ارز پزو مکزیک مرتبط است.

ارز دیجیتال جدید با نماد MXNT معامله خواهد شد. این به دنبال استیبل کوین های قبلی این شرکت USDT، EURT و CNHT است که به ترتیب با دلار آمریکا، یورو و یوان چین مرتبط شده بودند. MXNT از چندین شبکه بلاک چین از جمله اتریوم، ترون و پلیگون پشتیبانی می کند. MXN₮ توسط همان تیم توسعه دهندگانی ساخته شد که Tether USD₮ را ایجاد کردند. این ارز توسط tether.to پشتیبانی می شود.

تتر دارای هر دو استیبل کوین یورو و یوان است، اما استیبل کوین دلاری آن، USDT، محبوبیت بیشتری دارد. مقدار کل USDT فعلی بیش از 77 میلیارد دلار است. با این حال، عرضه تتر در طول سقوط LUNA طی ماه گذشته بیش از 15 میلیارد کاهش یافته است.

ورود به مکزیک با اشتیاق و حمایت سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال همراه بوده است. این اخبار در بازاری که در حال حاضر دیدگاهی منفی نسبت به استیبل کوین ها دارد، باعث آرامش می شود. زمانی که بازار کریپتو به خاطر LUNA و UST دچار وحشت شد، تتر به زیر 1 دلار خود رسید. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Tether، ضمن توضیح تصمیم این شرکت برای شروع ارائه توکن پزو پزو گفت:

طی سال گذشته شاهد افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین بوده‌ایم که آشکار کرده است که ما نیاز به گسترش پیشنهادات خود داریم. معرفی یک استیبل کوین با پزو یک ذخیره ارزش برای کسانی که در بازارهای نوظهور و به ویژه مکزیک هستند، فراهم می کند. MXN₮ می تواند نوسانات را برای کسانی که به دنبال تبدیل دارایی ها و سرمایه گذاری های خود از فیات به ارزهای دیجیتال هستند، به حداقل برساند. مشتریان Tether در این بازار کاملاً جدید می توانند از همان تجربه شفاف مشتری بهره مند شوند.

پائولو آردوینو.

در حالی که تتر بر روی تقاضا برای زیرساخت ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین سرمایه گذاری می کند، در حال مبارزه با مناقشات پیرامون استیبل کوین USDT وابسته به دلار است. در اوایل ماه مه، USDT برای مدت کوتاهی پیوند خود را در میان نوسانات بازار ناشی از سقوط UST، یک استیبل کوین الگوریتمی بومی شبکه Terra از دست داد. اگرچه USDT به سرعت برابری خود را با دلار به دست آورد، این عمق کوتاه مدت نگرانی ها را در مورد اینکه آیا پشتوانه استیبل کوین یک سرمایه گذاری مطمئن است یا خیر، دوباره زنده کرد.

تنظیم‌کننده‌ها مدت‌هاست که Tether را به دلیل عدم شفافیت در مورد دارایی‌هایی که برای حمایت از USDT در اختیار دارد، مورد انتقاد قرار داده‌اند. با این حال، گزارش‌های تاییدیه اخیر و تعهد تتر به کاهش مصرف اوراق تجاری، به دارندگان دلار در مورد ثبات USDT اطمینان داده است. اینکه آیا آمریکایی های لاتین توکن جدید MXNT را با وجود رسوایی اخیر می پذیرند یا نه، هنوز مشخص نیست.

تتر با حفظ موقعیت خود خوشبین است. آردوینو خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران بازار باید بر این واقعیت تأکید کنند که تتر در طول رکود کریپتوها پای خود را از دست نداده است. معامله گران همچنین باید به خاطر داشته باشند که استفاده از Tether برای اجرای بازخرید چقدر ساده است.

افزایش پذیرش کریپتو در LATAM

طبق داده‌های شرکت پرداخت‌های رمزنگاری TripleA، 40 درصد از کسب‌وکارهای مکزیکی علاقه‌مند به استفاده از فناوری بلاک چین در برخی ظرفیت‌ها هستند و در حال حاضر بیش از 3.1 میلیون نفر صاحب ارزهای دیجیتال هستند. در ماه آوریل، سناتور ایندیرا کمپیس از مکزیک اظهار داشت که کشورش در حال تهیه پیش نویس قانونی برای تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی است و بر محبوبیت ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین تاکید بیشتری داشت.

با نوسانات قیمت کریپتو و کارمزدهای بالا، نیاز به یک ارز دیجیتال پایدار هرگز بیشتر از این نبوده است. مکزیک یک بازار در حال ظهور از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال است، به همین دلیل است که این شرکت تصمیم گرفت از ارز ملی به عنوان استیبل کوین بعدی خود استفاده کند.

جریان های چند میلیارد دلاری حواله ها به مکزیک و مشکلات مربوط به نقل و انتقال پول، فرصتی منحصر به فرد برای استفاده و پذیرش استیبل کوین ایجاد کرده است. این نهاد MXN₮ را طراحی کرد تا با قرار دادن پزو مکزیک در بلاک چین، تراکنش‌های دارایی سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر را امکان‌پذیر کند.

راه‌اندازی MXN₮ فرصتی را برای مصرف‌کنندگان جدید در آمریکای لاتین فراهم می‌کند تا بتوانند ارزهای فیات آتی را در منطقه ایجاد کنند.

به گفته کارشناسان، آمریکای لاتین شاهد ورود سیل سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال است. مردم آمریکای لاتین از این فناوری برای ارسال حواله و مقاصد دیگر استفاده می کنند. پایه ها محکم است.

در آمریکای لاتین، پذیرش ارزهای دیجیتال در حال افزایش است، و اکنون افراد بیشتری از مزایای ارزهای دیجیتال مطلع هستند. بیت کوین و اتریوم با روی آوردن مشتریان به آنها برای پرداخت و فرصت های سرمایه گذاری، کاربرد بیشتری دارند.

این تا حدودی به این دلیل است که بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین از نرخ تورم بالا رنج می برند، که لاتینی ها آن را وسیله ای برای فرار می دانند. همچنین تعدادی از شرکت‌های نوپا در خارج از آمریکای لاتین فعالیت می‌کنند که تلاش می‌کنند استفاده از ارزهای دیجیتال را آسان‌تر کنند.

با توجه به افزایش روزافزون مردمی که از ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین استقبال می کنند، واضح است که آنها اینجا هستند تا بمانند. تماشای اینکه چگونه این روند در سال های آینده توسعه می یابد، بسیار جذاب خواهد بود.