منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تانزانیا برنامه راه اندازی CBDC را آغاز می کند

تانزانیا برنامه راه اندازی CBDC را آغاز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • تانزانیا قصد دارد CBDC خود را راه اندازی کند
  • توسعه CBDC ادامه دارد
  • دارایی های دیجیتال همچنان در تانزانیا ممنوع است

ارز دیجیتال تحت حمایت بانک مرکزی اکنون به پدیده ای تبدیل شده است که هر کشوری دوست دارد با آن مرتبط باشد. حتی با وجود اینکه اکثر آنها مخالف کریپتو هستند، CBDC را یک ارز دیجیتالی می دانند که قابل تنظیم است. تانزانیا به دنبال پیشروی کشورهای منطقه، اعلام کرده است که به چشم انداز راه اندازی ارز دیجیتالی تحت حمایت بانک مرکزی خود نزدیک است. گزارش بلومبرگ که اوایل امروز منتشر شد، گفت که رئیس بانک تانزانیا، فلورانس لوگا، این توسعه را تایید کرده است.

توسعه CBDC ادامه دارد

در این گزارش اشاره شده است که Luoga گفته است که این کشور قبلاً از نیجریه که چند هفته پیش ارز دیجیتال تحت حمایت بانک مرکزی را فهرست کرده بود، سرنخی گرفته بود. در بیانیه خود، Luoga گفت که توسعه CBDC آن قبلاً در حال انجام است و توسط ارز اصلی خود، شیلینگ، پشتیبانی خواهد شد. رئیس بانک همچنین خاطرنشان کرد که بانک برتر در حال بررسی موارد استفاده خاص از CBDC و تقویت پایگاه کارکنان خود است. اگر CBDC فعال شود، تانزانیا جزو معدود کشورهایی خواهد بود که از ابتدای سال CBDC خود را ثبت کرده اند.

Crypto هنوز در تانزانیا ممنوع است

تحلیلگران و فعالان بازار در حال حاضر به چین چشم دوخته اند، زیرا چین همچنان به آماده سازی برای راه اندازی CBDC خود ادامه می دهد. گذشته از اینکه ارز دیجیتال برای مدت طولانی در حال کار است، این کشور چندین آزمایش را در سراسر ایالت ها انجام داده است. سال گذشته، مجموعه‌ای از آزمایش‌ها با بسته‌های رایگان به شهروندان در سراسر شهرهای بزرگ انجام شد.

از ابتدای سال، چین آزمایش هایی را با همکاری شرکای خود انجام داده است تا آن را برای همه در دسترس قرار دهد. با این حال، گفته می‌شود که یک آزمایش بزرگ برای ارز دیجیتال در بازی‌های المپیک زمستانی که قرار است سال آینده برگزار شود، در راه است. Logga اشاره کرد که ایده CBDC آنها توسط راه اندازی naira، ارز دیجیتال نیجریه انجام شده است.

در حال حاضر، نیجریه پس از باهاما، که CBDC آن در سال 2020 فعال شد، رتبه دوم را دارد. مانند نیجریه، تانزانیا نیز از سال 2019 تجارت کریپتو را ممنوع کرده است. طبق فرمانی که در سال 2019 در این کشور تصویب شد، دارایی های دیجیتال توسط هیچ قانونی در تانزانیا به رسمیت شناخته نمی شوند. با این حال، چندین گزارش حاکی از آن است که بانک برتر پس از بیانیه اخیر رئیس جمهور کشور، در انتظار لغو این ممنوعیت است. در ماه جولای، سولوهو حسن، رئیس‌جمهور تانزانیا به معامله‌گران مالی گفت که انتظار هجوم ارزهای دیجیتال به کشور را داشته باشند.