منو سایت

تاریخچه هنر زمینی و هنر زمینی دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تاریخ هنر دیجیتال یک تاریخ طولانی و متنوع است که ده ها و قاره ها را در بر می گیرد. با این حال ، هنر دیجیتال زمین بسیار جدیدتر است. در سال 2013 ، یک هنرمند دیجیتالی ادراک نور را با مناظر واقعی ترکیب کرد و نوعی “هنر دیجیتال زمینی” را ایجاد کرد. بلافاصله بعد ، هنرمندان دیگری نیز به آن تکنیک ها پیوستند.

این اشکال مختلف هنری با تمرکز بر ایجاد روشهای جدید برای کشف مفاهیم سنتی منظر از طریق مجسمه سازی ، هنرهای نمایشی ، هنرهای نصب ، عکاسی ، ویدئو آرت و موارد دیگر متحد شده است.

با این حال ، مانند هر هنر دیجیتالی دیگر در آن زمان ، تأیید مالکیت به روشی غیرقابل اعتماد غیرممکن است. همه اینها با ظهور بلاک چین تغییر کرد و امکان مالکیت غیرمتمرکز و غیرمتمرکز بر هر دارایی دیجیتالی ، از جمله هنر دیجیتال را فراهم کرد.

Next Earth در زمینه هنرهای دیجیتالی غیرمتمرکز و دیجیتالی (DLA) از طریق فرم “هنر پیکسل” در یک ماکت بلاک چین از زمین پیشگام است. DLA یک تکامل هیجان انگیز است که از گرافیک رایانه ای و بلاک چین برای ایجاد هنری غیرمتمرکز استفاده می کند که در غیر این صورت درک آن غیرممکن است. در حالی که DLA هنوز به سطح اصلی هنرهای دیجیتال سنتی خود نرسیده است ، هنوز بسیار زنده و در حال رشد است.

آثار سنتی مبتنی بر زمین

آثار هنری سنتی بر روی زمین تمرکز زیادی بر روی یافتن منظره مناسب ، خواه عنصری طبیعی در یک محیط شهری یا یک مکان وحشی شدید ، داشته باشد.

پس از انتخاب مکان ، تکنیک های مختلفی برای ادغام دیجیتال و فیزیکی مانند استروبوسکوپ و انیمیشن بصری استفاده می شود.

اخیراً ، هنرهای بدون سرنشین بر خلاف خود زمین از فضای باز استفاده می کنند. فناوری جدید ورود به یک اتاق پر از هواپیماهای بدون سرنشین و کنترل آنها را در زمان واقعی ممکن کرده است ، که این امکان را برای تکنیک های هنری مانند هنر گلیچ یا استفاده از نورهای فیزیکی نور (از طریق لیزر) برای برجسته کردن اجسام در صحنه باز می کند.

هنگام ترکیب فیزیکی و دیجیتال ، تنها محدودیت ذهن فرد است. هنرمندان دیگر هنر را روی درختان نشان داده و توهمات سه بعدی را از خیابان های پاریس تا کامبوج ایجاد کرده اند.

اما این مثالها به چیز اساسی تری می پردازند: آزادی که فناوری مدرن به ما داده است و به ما امکان دسترسی بی سابقه به محیط و محیط اطراف را می دهد.

هنر دیجیتال زمین

Next Earth با اجازه دادن به کاربران برای خرید “کاشی” در یک نسخه مجازی از زمین و ایجاد هنر پیکسل با استفاده از این کاشی ها ، هنر زمینی دیجیتال را به بلاک چین می آورد.

پلتفرم Next Earth یک واقعیت دیجیتالی است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به جعبه ابزار شگفت انگیز جدیدی برای ایجاد و توزیع هنر پیکسل دسترسی پیدا کنند.

هنرمندان همیشه با راه هایی برای کسب درآمد از آثار خود دست و پنجه نرم کرده اند ، به ویژه هنگامی که در طبقه بندی قبلی یا بازارهای طاقچه قرار نمی گیرند. به همین دلیل ما به پلتفرم هایی مانند Next Earth نیاز داریم که به هنرمندان کنترل کامل کار خود را می دهد و درعین حال پاداش عادلانه ای را برای تلاش های آنها فراهم می کند و به آنها این امکان را می دهد که قطعات خود را در بازار غیرمتمرکز بفروشند.

در حالی که سایر پلتفرم ها سعی کرده اند این مشکل درآمدزایی محتوا را از طریق دروازه بانان متمرکز حل کنند ، Next Earth ابزارهای غیر متمرکز را در اختیار هنرمندان قرار می دهد که از نظر طراحی مقاوم در برابر سانسور و بدون مجوز هستند.

این بدان معناست که حتی اگر یک شرکت بزرگ بخواهد تمام خلاقیت های شما را خریداری کند ، همیشه می توانید آنها را به جای دیگری ببرید – مانند بلاک چین دیگر. این یک معامله بزرگ برای آزادی هنری است زیرا علاوه بر اینکه می توانید از هنر خود از طریق مجموعه های رمزنگاری درآمد کسب کنید ، اکنون می توانید آثار هنری بسیار پیچیده تری ایجاد کنید.

هنر پیکسل یک رسانه بیان کننده است که در بازی های ویدئویی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است ، اما به ندرت در سایر انواع محتوای دیجیتالی استفاده شده است. Next Earth با فعال کردن هنر پیکسل در بلاک چین ، مرز جدیدی را در بیان هنری پیش می برد.