منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیل گیتس از NFT ها به عنوان ساختگی انتقاد می کند

بیل گیتس از NFT ها به عنوان ساختگی انتقاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بیل گیتس، ثروتمندترین مرد جهان، اخیراً نظر خود را در مورد توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بیان کرده است. بر کسی پوشیده نیست که بیل گیتس نظرات زیادی در مورد آینده دارایی های دیجیتال دارد. او قبلاً از کریپتو انتقاد کرده و گفته است که “ذخیره‌ای از ارزش نیست”.

اکنون گیتس NFTها را شم می‌خواند. در آخرین بیانیه خود، او معتقد است که NFTها یک سرمایه گذاری “نظریه احمقانه بزرگتر” هستند. این یک روش فانتزی برای گفتن این است که افرادی که برای عکس‌های میمون‌ها هزینه زیادی می‌کنند، در نهایت از دیگران پیشی خواهند گرفت. علاوه بر این، ممکن است حتی نتوانند پول خود را پس بگیرند.

گیتس ادامه داد که می تواند ببیند چگونه مردم در این بازار ضرر می کنند، به خصوص وقتی صحبت از حدس و گمان در مورد هنر دیجیتال می شود. او همچنین گفت که فکر نمی‌کند ارزش ذاتی در هنر دیجیتال وجود داشته باشد، بلکه همه چیز به این بستگی دارد که کسی در هر لحظه حاضر است برای آن هزینه بپردازد. در نتیجه، او فکر می کند که مردم باید هنگام سرمایه گذاری در NFT مراقب پول خود باشند. این سرمایه گذار میلیاردر همچنین در مورد استراتژی سرمایه گذاری خود صحبت کرد و گفت که در اکثر فناوری ها تا زمانی که “اثبات نشده باشند” درگیر نمی شود.

پیش از این، گیتس از استفاده از ارزهای دیجیتال برای پولشویی و تامین مالی تروریسم انتقاد کرد. او معتقد است افرادی که از رمزنگاری استفاده می کنند فقط به این دلیل این کار را می کنند که می خواهند به سرعت ثروتمند شوند و فناوری را درک نمی کنند.

در حال حاضر، جمعیت ضد NFT از حضور بیل گیتس خوشحال هستند زیرا معتقدند این امر به مشروعیت بخشیدن به آرمان آنها کمک می کند.

قیمت کف NFT به شدت کاهش می یابد

NFT ها دارایی های دیجیتالی هستند که می توان آنها را در زنجیره بلوکی معامله و فروخت. گیتس به شوخی گفت افرادی که برای عکس‌های میمون‌ها خرج می‌کنند، می‌توانند با بازگرداندن این منابع به جامعه، جهان را به مکانی بسیار بهتر تبدیل کنند. حباب NFT پس از اصلاحات اخیر بازار به طور قابل پیش بینی ترکیده است و قیمت ها را در چند روز گذشته به شدت کاهش داده است. با این حال، برخی از صاحبان NFT با وجود این کاهش ارزش، همچنان نسبت به سرمایه گذاری های خود خوش بین هستند.

به گفته تحلیلگران، شاخص قیمت بیت کوین (BPI) که ارزش بیت کوین را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال، ارزهای فیات و قیمت های NFT ردیابی می کند، از زمان رسیدن به اوج خود در می 2019، به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. کف قیمت یک قایق بادبانی Bored Ape باشگاه اخیراً به پایین‌ترین سطح از آگوست گذشته سقوط کرده است، یعنی زمانی که قیمت آن به 133 میلیون دلار رسید.

تبلیغات NFT

در چند سال گذشته، NFT ها هیجان قابل توجهی ایجاد کرده اند، زیرا طرفداران می گویند که آنها مشکلات پیچیده را حل می کنند. اما، متأسفانه، از زمان شروع تبلیغات در حدود سه سال پیش، هیاهو در مورد NFTها به طور قابل توجهی کاهش یافته است – و به یک دلیل خوب: آنها توسط بازیگران بدی که صنعت را با کلاهبرداری و هک هدف قرار داده اند، گرفتار شده اند.

پس از اینکه هکرهای کره شمالی بیش از 600 میلیون دلار NFT را به سرقت بردند، Axie Infinity مجبور شد فعالیت خود را در ماه مارس تعطیل کند. این حمله تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که Bored Ape Yacht Club گزارش داد که هکرها به حساب اینستاگرام آنها نفوذ کرده و 2.8 میلیون دلار NFT از آنها سرقت کرده اند.

چندین سکسکه معروف نیز شور و شوق سرمایه گذاران را برای NFTها کاهش داده است. در اواخر آوریل، Yuga Labs، شرکتی که در پشت Bored Ape Yacht Club قرار دارد، میلیون‌ها توکن را به حراج گذاشت که در پروژه‌ای متاورس که شروع کرده بودند، زمین را ارائه می‌کرد.

در حالی که نظرات آقای گیتس توسط علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به خوبی مورد توجه قرار نگرفت، این می تواند برای بسیاری از سرمایه گذاران نابینا مفید باشد. با کاهش قیمت ها و از دست دادن اعتماد بسیاری از سرمایه گذاران به ارزهای دیجیتال، نظرات آقای گیتس ممکن است به عنوان زنگ خطری برای کسانی باشد که بدون درک کامل نحوه عملکرد این سیستم ها، سرمایه گذاری کرده اند.