منو سایت

بیل آکمن خواهان تحریم مدیران SVB است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بیل آکمن، میلیاردر معروف، به مسائل مربوط به بانک سیلیکون ولی که در حال حاضر در سراسر ایالات متحده در مورد آن صحبت می شود، وارد شده است. این میلیاردر در واکنش به این خبر، دولت را موظف کرد تا اطمینان حاصل کند که تمامی سپرده‌های بانکی طی 48 ساعت آینده تضمین می‌شود، در غیر این صورت موسسات مالی در کشور در خطر نابودی قرار می‌گیرند.

بیل آکمن می گوید که دولت باید واکنش نشان دهد

بیل آکمن گفت که اگر دولت نتواند به تمام سپرده‌های بیمه‌شده در بانک‌ها واکنش نشان دهد، می‌تواند برای آنها عذاب باشد. این میلیاردر اشاره کرد که احساس می کند کاربران صبح دوشنبه به بانک ها مراجعه می کنند تا تمام وجوه خود را برداشت کنند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که این موضوع ممکن است برای بانک های محبوب مشکلی نداشته باشد زیرا آنها همیشه راهی برای بیمه وجوه کاربران دارند. این میلیاردر همچنین گفت که این موضوع چشم مردم را به خطرات داشتن سپرده های بدون بیمه در یک موسسه مالی شکست خورده باز می کند.

او گفت که اگر دولت مداخله نکند و مردم تمام وجوه خود را برداشت کنند، بانک ها ممکن است نابود شوند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که تنها راه برای از بین بردن این احتمال این است که اطمینان حاصل شود که یکی از بانک های برتر قبل از صبح دوشنبه، موسسه مالی مورد بحث را خریداری کند.

تحلیلگران از FDIC می خواهند که به SVB کمک کند

این میلیاردر استدلال کرد که اگر دولت برای تضمین وجوه سپرده گذاران در روز جمعه اقدام می کرد، می توانست جلوی این زنجیره فاجعه بار را بگیرد. وی همچنین گفت که این بانک با انتقال مالکیت به بانک برتر دیگر در محل برای سهام کوچک، اعتبار خود را حفظ می کرد. بیل آکمن گفت که برخی از مدیران SVB اشتباهات پرهزینه ای مرتکب شدند و آنها باید پاسخگوی آن باشند. وی خاطرنشان کرد: افرادی که مدیریت ارشد بانک هستند مستحق اخراج هستند.

آکمن خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران هنوز هم می توانند حدود 98 درصد از ارزش خود را جبران کنند. این پس از آن بود که او گفت که یک برآورد کوچک انجام داده است. آکمن همچنین اشاره کرد که FDIC باید بیرون بیاید و بگوید که تمام سپرده های بانک را به همراه طرحی برای مقابله با کل وضعیت بیمه می کند. این بیانیه در پشت مورد مشابهی توسط باب الیوت از Unlimited است، جایی که او اشاره کرد که آینده موسسات مالی در کشور در اقدامات FDIC نهفته است. او گفت که حدود یک سوم سپرده‌ها در ایالات متحده به بانک‌های کوچک‌تر فرستاده می‌شود که تنها نیمی از آن بیمه شده است.