منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین در گزارش مشاغل ایالات متحده به 23 هزار دلار سقوط کرد

بیت کوین در گزارش مشاغل ایالات متحده به 23 هزار دلار سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر در یک ترن هوایی قرار گرفته است. فراز و نشیب ها باعث شده بیت کوین به سطح سال 2017 بازگردد. بیت کوین در 24 ساعت گذشته نزدیک به 23000 دلار باقی ماند، پس از گزارشی که نشان داد ایالات متحده در ماه گذشته بیش از حد انتظار اشتغال ایجاد کرده است و این نگرانی ها را برانگیخته است که نرخ های بهره بالاتر تقاضا برای دارایی های پرریسک تر را کاهش می دهد.

پس از گزارش مشاغل ایالات متحده، روند زیان رالی بیت کوین دنبال می شود

وزارت کار گزارش داد که اقتصاد ایالات متحده در ماه جولای 528000 شغل ایجاد کرده است. به نظر می رسد سودهای حاصل از اوایل روز جمعه در بیت کوین (BTC) پس از گزارش ها معکوس شده است. این رقم بیش از دو برابر رقم پیش‌بینی شده توسط اقتصاددانان است.

بر اساس این گزارش، فدرال رزرو به احتمال زیاد اقداماتی را برای کنترل تورم انجام می دهد، تورمی که به بالاترین حد خود در چهار دهه گذشته رسیده است. زمانی که فدرال رزرو موضعی جنگ طلبانه اتخاذ می کند، قیمت دارایی های پرخطر مانند سهام و ارزهای دیجیتال کاهش می یابد.

پس از این تعداد اشتغال، یک هفته آهسته در حوزه کریپتو دنبال شد، اگرچه نشانه هایی از افزایش پذیرش سازمانی وجود داشت. بروان هاوارد بزرگترین صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال را با بیش از 1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت راه اندازی کرد. BlackRock با Coinbase همکاری کرده است تا ارزهای دیجیتال را مستقیماً در اختیار سرمایه گذاران نهادی قرار دهد.

در روز پنجشنبه، سهام کوین بیس پس از جهش تقریبا 40 درصدی در روز 10 درصد افزایش یافت. بورس کالای شیکاگو، یک صرافی مشتقات، روز پنجشنبه اعلام کرد که عرضه قراردادهای آتی بیت کوین و اتر یورو را در 29 آگوست آغاز خواهد کرد و در انتظار تایید مقررات است.

بیت کوین، با ارزش ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، تحت تأثیر اخبار خوب این هفته قرار نگرفت. در هفت روز گذشته بین 22900 تا 24500 دلار معامله شده است و در آن دوره 3 درصد کاهش داشته است.

اتر در این هفته به دلیل نگرانی ها در مورد ادغام قریب الوقوع شبکه اتریوم، 3.4 درصد کاهش یافت. ادغام قرار است در ماه سپتامبر انجام شود. انتقال به یک شبکه اثبات سهام، اثرات مختلفی از جمله کاهش مصرف انرژی، تبدیل اتر به دارایی کاهش‌دهنده تورم، و نقشه راه احتمالی برای آینده مقیاس‌پذیرتر از طریق شاردینگ خواهد داشت.

روز جمعه بیت کوین 4.2 درصد افزایش یافت و به 23467 دلار رسید. سپس ارز دیجیتال این افزایش را به نصف کاهش داد. بیت کوین از اواسط ژوئن به دلیل موج دوم فشار فروش در محدوده محدودی بین 19000 تا 25000 دلار بوده است.

این گزارش شغلی خوبی برای دارایی های ریسک نبود […] این می تواند هر رکودی را در ادامه مسیر بدتر کند، به همین دلیل است که ما شاهد غرق شدن دارایی های ریسک هستیم و بیت کوین بسیار در میان آنها است. همچنان در روز کمی بالاتر است، اما اندکی از دستاوردهای قبلی خود را پس داده است.

تحلیلگر رمزنگاری

بازار کار ایالات متحده ترس از رکود را به چالش می کشد

ارزهای رمزنگاری شده برای ماه‌ها با دارایی‌های ریسک مرتبط بوده‌اند و به ویژه با NASDAQ 100 یکسانی بالایی را نشان می‌دهند. آنها با افزایش انتظارات برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در بحبوحه تورم سرسختانه بالا، مبارزه کرده اند تا بالاتر از آب باقی بمانند، اما در حال حاضر روی پای خود ایستاده اند.

تعداد افراد بیکار به 398000 نفر افزایش یافت. نرخ بیکاری به 3.5 درصد کاهش یافت که کمترین میزان از سال 1950 است. دستمزدها افزایش یافت و نرخ مشارکت نیروی کار کاهش یافت.

به گفته کارشناسان رمزارز، فدرال رزرو بیش از آنچه قبلا تصور می شد نگران شرایط رکود اقتصادی است. جذابیت دارایی‌های جایگزین احتمالاً با افزایش پی در پی افزایش نرخ‌ها و افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی ادامه خواهد یافت.

گزارش استخدامی وزارت کار که در روز جمعه منتشر شد، نشان داد که مشاغل به افزایش سریع دستمزدها ادامه می دهند در حالی که عموماً کارمندان را طولانی تر نگه می دارند. انعطاف پذیری قوی بازار کار ممکن است فدرال رزرو را به ادامه افزایش شدید نرخ های بهره آزاد کند.

اقتصاد ایالات متحده ممکن است در رکود باشد، اما به نظر نمی رسد که کارفرمایان را از استخدام افراد جدید بازدارد. در واقع، گزارش مشاغل جولای نشان داد که کارفرمایان با سرعتی قوی به استخدام خود ادامه می دهند، حتی بیشتر از آنچه که اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند. این به فدرال رزرو اطمینان می دهد که باید به مبارزه با تورم تهاجمی ادامه دهد.

بازار کار اکنون تمام مشاغل از دست رفته COVID-19 را بازیابی کرده است، اما اشتغال دولتی هنوز 597000 شغل کسری دارد. اشتغال در حال حاضر حدود 32000 شغل بیشتر از فوریه 2020 است. در مقایسه، حدود 2-1/2 سال طول کشید تا تمام مشاغل از دست رفته نسبت به رکود بزرگ 2007-2009، که حداقل شش سال طول کشید، احیا شود.

حتی با وجود افزایش شغلی قابل توجه در ماه جولای، بازار کار نشانه هایی از فشار را نشان می دهد. مشاغل در بخش های مسکن، مالی، فناوری و خرده فروشی در حال حذف کارکنان هستند. با این حال، انتظار می‌رود که رشد حقوق و دستمزد در سال جاری به میزان قابل توجهی تعدیل شود، با 10.7 میلیون فرصت در پایان ژوئن و 1.8 نفر بیکار برای هر افتتاح.

خط پایین

پس از این گزارش، سهام در وال استریت در محدوده منفی قرار گرفت. دلار در برابر سبدی از ارزها افزایش یافت. بازدهی خزانه داری کاهش یافت. S&P 500 در بازارهای سهام سنتی 0.2 درصد سقوط کرد، در حالی که Nasdaq Composite 0.5 درصد کاهش یافت. میانگین صنعتی داوجونز 0.2 درصد رشد کرد.

با توجه به قدرت این گزارش، سرمایه‌گذاران بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کنند که کمیته بازار آزاد فدرال – پنل سیاست پولی فدرال رزرو – به افزایش نرخ‌های بهره با سرعتی سریع ادامه خواهد داد، که ممکن است بر قیمت دارایی‌ها تأثیر منفی بگذارد.