منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین در نیجریه با 60 درصد حق بیمه به فروش می رسد، زیرا دولت به سیاست بدون پول نقد تغییر می کند.

بیت کوین در نیجریه با 60 درصد حق بیمه به فروش می رسد، زیرا دولت به سیاست بدون پول نقد تغییر می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

قیمت بیت کوین در نیجریه به طور تصاعدی فراتر از سطح بازار جهانی آن افزایش یافته است زیرا بانک مرکزی نیجریه (CBN) پول نقد دیجیتالی شده را تبلیغ می کند. در زمان نگارش این مقاله، هزینه یک بیت کوین 17.6 میلیون نایرا در صرافی ارز دیجیتال نیجریه NairaEX یا 38219 دلار است. بیت کوین با قیمتی در بازار حدود 23200 دلار معامله می شود که بسیار کمتر از 60 درصد حق بیمه ارائه شده در نیجریه است. از آنجایی که نیجریه در حال تلاش برای انتقال به سمت سیاست بدون پول نقد است، CBN برداشت های خودپرداز را محدود کرده است.

در 9 ژانویه، CBN محدودیتی برای برداشت نقدی تعیین کرد و شهروندان را به برداشت 20000 نایرا (تقریباً 43.50 دلار) در روز و 100،000 نایرا (217 دلار) در هر هفته محدود کرد.

چند روز قبل از عرضه اسکناس‌های جدید نایرا برای کاهش تورم و پولشویی، نیجریه‌ای‌ها زمان کمی برای مبادله نایرا قدیمی خود تا مهلت 24 ژانویه داشتند. علیرغم این مهلت کوتاه، بسیاری از نیجریه ای ها خود را در صف های طولانی منتظر دیدند، به این امید که بتوانند به موقع به آن برسند. خوشبختانه به دلیل شکایات و مشکلات ناشی از مهلت کوتاه، CBN تاریخ سررسید را تا 10 فوریه تمدید کرد.

جای تعجب نیست که این اولین بار نیست که بیت کوین فراتر از سطح بازار جهانی خود در این کشور به فروش می رسد. در فوریه 2021، CBN موسسات مالی تحت نظارت را از ارائه خدمات به صرافی‌های ارزهای دیجیتال در داخل کشور منع کرد و در نهایت باعث شد که حق بیمه بیت‌کوین به 36 درصد افزایش یابد.

نیجریه در حال حاضر پیشرو در جستجوهای وب بیت کوین است، همانطور که داده های Google Trends نشان می دهد، که نشان دهنده افزایش علاقه به این ارز دیجیتال است.

در 26 ژانویه، CBN یک طرح کارت داخلی به نام “AfriGo” را برای رقابت با کارت های بین المللی مانند Mastercard و Visa راه اندازی کرد. ابتکار جدید برای اعطای دسترسی مقرون به صرفه به نیجریه ها به خدمات کارت بانکی و در عین حال اجتناب از هزینه تراکنش های خارجی و هزینه های مبادله ایجاد شد.