منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین تراست: قبل از سرمایه گذاری حقایق را بشناسید

بیت کوین تراست: قبل از سرمایه گذاری حقایق را بشناسید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیت کوین تراست: قبل از سرمایه گذاری حقایق را بشناسید 1

هنگام خرید بیت کوین روشهای غیرمستقیم زیادی برای مالکیت این ارز دیجیتال مانند صندوق های سرمایه گذاری مشترک یا ETF وجود ندارد. یکی از موانع این است که سرمایه گذاران گزینه های محدودی برای قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال از طریق بازار سهام دارند. با این حال ، یک وسیله سرمایه گذاری به نام Grayscale Bitcoin Trust صاحب این سکه است و به سرمایه گذاران اجازه می دهد از طریق بازار سهام در معرض بیت کوین قرار بگیرند.

در حالی که اعتماد عملکرد بیت کوین را به طور کامل منعکس می کند ، قیمت سهام GBTC بر اساس احساس سرمایه گذاران تمایل به عملکرد بیش از حد یا ضعیف عملکرد سکه دارد. این مقاله به بررسی Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) و تفاوت آن با خرید سکه واقعی از طریق Binance یا صرافی دیگر برای اهداف اطلاعاتی می پردازد.

به هشدار زیر توجه کنید:

  • همانطور که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیمات خود را در مورد اولین صندوق قابل معامله بیت کوین رد می کند ، شرکت ها برای پاسخگویی به تقاضای سرمایه گذاران ، تراست ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده اند.
  • تراست بیت کوین دارای ارز دیجیتالی است و به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا سهام را از طریق حساب های کارگزاری یا بازنشستگی به جای مبادلات ارزهای رمزپایه معامله کنند.
  • مشاوران می گویند در حالی که تراکنش های بیت کوین ممکن است دسترسی بیشتری به ارزهای دیجیتالی داشته باشند ، اما این دارایی ها برای همه مناسب نیست.

برخی از مشاهدات روشن کننده عبارتند از:

  • Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) یک راه ساده برای سرمایه گذاری در بیت کوین از طریق بازار سهام است.
  • در حالی که GBTC برخی از مشکلات و خطرات سرمایه گذاری مستقیم در بیت کوین را حذف می کند ، این مزایا هزینه دارد.
  • ETF بیت کوین می تواند اعتماد را منسوخ کند.

بیت کوین Trustcale

Bitcoin Trust: قبل از سرمایه گذاری حقایق را بشناسید 2

GBTC نماد تثبیت The Bitcoin Investment Trust است ، اعتباری که توسط Grayscale اداره می شود و دارای 638،906،600 سهم است که نشان دهنده 0.00094950 BTC به ازای هر سهم تا ژانویه 2021 است. تا 31 آگوست 2017 ، 1.868.700 سهم 0.09242821 بیت کوین وجود داشت ، اما سهام تقسیم شد. به روز رسانی و توضیحات را در مقیاس خاکستری مشاهده کنید.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) بزرگترین صندوق بیت کوین جهان و اولین وسیله سرمایه گذاری در نوع خود است که به طور مرتب مالی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) گزارش می دهد. سهام GBTC بخشی از طیف وسیعی از محصولات مالی سنتی است که قیمت ارزهای رمزنگاری شده توسط Grayscale Investments ، برجسته ترین شرکت مدیریت دارایی های دیجیتال جهان و بخشی از گروه ارزهای دیجیتال (DCG) و مدیرعامل بری سیلبرت را ردیابی می کند. DCG همچنین شرکت مادر Coindesk است.

1000 سهم BTC چقدر است؟

دارایی اولیه بیت کوین حدود 63،890 بیت کوین بود و افراد می توانند سهام این اعتماد را بخرند که هر کدام نمایانگر مالکیت کمی زیر 0.001 BTC است. این بدان معناست که اگر شما دارای 1000 سهام BTC هستید ، صاحب یک قرارداد هستید که فقط حدود 1 BTC را نشان می دهد.

با این حال ، این امر با گذشت زمان به دلیل قیمت بیت کوین و افزودن بیت کوین و سایر تنظیمات تغییر می کند. سیستم GBTC مشابه GLD است ، یک تراست طلا ، که در آن سهم متعلق به سرمایه گذار نشان دهنده 1/10 سهم یک اونس طلا در انبار است.

GBTC که در ابتدا در سال 2013 تحت عنوان سرمایه گذاری بیت کوین (BIT) راه اندازی شد ، به سرمایه گذاران معتبر این فرصت را می دهد تا با خرید سهام یک تراست خصوصی خصوصی باز که بیش از 649،130 بیت کوین تا به امروز در اختیار دارد ، در معرض رمزارزهای پیشرو قرار بگیرند-معادل تقریبا 3.1٪. عرضه فعلی بیت کوین

مقیاس خاکستری در اصل یک امانت است ، یا یک صندوق خریدار بیت کوین است و سهام این صندوق در بورس اوراق بهادار معامله می شود. می توانید به بروکر خود بروید و در این امانت سهام بخرید ، در اصل سهام این امانت.

تفاوت این است که شما فقط سهام این اعتماد را معامله می کنید و ممکن است سهام بالاتر از ارزش BTC متعلق به این اعتماد باشد. به این نوع معاملات تجارت خالص ارزش دارایی گفته می شود. شما نسبت به حرکت قیمت BTC بسیار خوب قرار می گیرید. با این حال ، شما نمی توانید بیت کوین را از این طریق خریداری کنید.

آیا می توانید بیت کوین را از بیت کوین تراست خریداری کنید؟

GBTC یک پلتفرم بیت کوینی وام گرفته نیست ، بلکه یک پلتفرم است که سرمایه گذاران را در معرض دید بازارهای بیت کوین قرار می دهد تا ببیند چه احساسی دارد ، تغییرات قیمت و ارزش خالص را تجربه می کند. شما می توانید همه این کارها را انجام دهید ، اما مالک BTC نیستید. درست مانند در Osprey Bitcoin Trust ، خرید مستقیم بیت کوین از Grayscale غیرممکن است.

اگر می خواهید از BTC استفاده کنید ، نمی توانید این کار را انجام دهید. شما اساساً باید سهام این امانت را بفروشید ، پول خود را پس بگیرید و سپس از پول خود برای هر کاری که می خواهید انجام دهید استفاده کنید. تفاوت اصلی همین است. اگر BTC در کیف پول خود دارید ، می توانید کاری با BTC انجام دهید.

این صندوق قیمت BTC را با استفاده از شاخص XBX منتشر شده توسط TradeBlock – شرکتی که اخیراً توسط CoinDesk خریداری شده است ، پیگیری می کند. بسته به تقاضای سرمایه گذاران ، سهام GBTC در طول دوره های بی ثباتی بازار BTC با تخفیف یا حق بیمه معامله می شود. به عنوان مثال ، هنگامی که BTC افزایش قیمت شدید را تجربه می کند ، تقاضای عمومی برای سهام GBTC از سرمایه گذاران نهادی بیشتر است ، که به نوبه خود قیمت آنها را بالا می برد.

بر اساس وب سایت رسمی ، حداقل قیمت خرید 50،000 دلار است و Grayscale روزانه 2.0 درصد هزینه حساب سالانه جمع آوری می کند. تا 5 فوریه 2021 ، دارایی خالص صندوق برای هر سهم GBTC 0.00094825 BTC است ، تقریباً 40 دلار زمانی که معادل بازار لحظه ای فعلی می شود.

چرا سرمایه گذاران باید سهام GBTC بخرند؟

سرمایه گذاران در معرض بیت کوین قرار می گیرند

سرمایه گذاری در سهام BTC به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بدون نگرانی از ذخیره ، رعایت قانون یا ثبت مالیات جداگانه ، BTC را خریداری کنند. اگر بیت کوین خریداری می کنید ، باید فهرستی از مسائل مربوط به لباسشویی را مدیریت کنید: چگونه آن را ذخیره می کنید؟ آیا برای نگهداری حضوری روی سکه شما نیاز به پرداخت هزینه ای دارید؟

به عنوان یک اوراق بهادار عمومی ، که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) گزارش می شود ، Grayscale Bitcoin Trust همه شلوغی هایی را که با سرمایه گذاری در BTC ایجاد می شود به راحتی فراموش می کند.

سرمایه گذاری در محیطی دوستدار مالیات

تراست های BTC معامله عمومی دارای مزایای مالیاتی مختلفی هستند. هنگامی که GBTC ، IRA خاص ، Roth IRA و سایر کارگزاری ها و حساب های سرمایه گذار را خریداری می کنید که در سرمایه گذاری های BTC معافیت مالیاتی ایجاد نمی کند ، آنها را برای سرمایه گذاری در امانت های عمومی معامله می کنید. Grayscale’s Trust این سرمایه گذاران را در معرض BTC به صورت مالیاتی قرار می دهد.

همه می توانند روی رمزنگاری سرمایه گذاری کنند

سوم ، معاملات رمزنگاری بسیار منزوی است. شما نمی توانید بیت کوین را در برابر سهام تسلا و اپل (بدون استفاده از پلتفرم های مشتقات سهام رمزنگاری شده) معامله کنید. این امر اقتصاد رمزنگاری شده را از اقتصاد سنتی قطع می کند. با این حال ، به محض اینکه بیت کوین را در بورس اوراق بهادار لیست کردید ، سرمایه گذاران سنتی می توانند در اقتصاد رمزنگاری سرمایه گذاری کنند ، البته به صورت پرهزینه و محدود.

فرصت سرمایه گذاری عالی

در نهایت ، GBTC یک سرمایه گذاری عالی برای یک سرمایه گذار معمولی است که نمی خواهد ارز دیجیتال را در یک صرافی مبادله کند (اما می خواهد بیت کوین را معامله کند). با این اوصاف ، به دلیل تقاضای بالا و عرضه محدود ، می تواند با قیمت بسیار بالایی معامله شود.

حق بیمه GBTC ، که تفاوت قیمت بازار و ارزش دارایی های آن است ، می تواند بسیار خسته کننده باشد و با نوسانات بازار بیت کوین جفت شود. با این وجود ، می تواند منافعی فراتر از آنچه بیت کوین ارائه می دهد ، داشته باشد.

به طور خلاصه ، حق بیمه باعث می شود GBTC با حق بیمه بالاتری خریداری شود تا خود بیت کوین ریسک بالاتری داشته باشد. با این حال ، ارزش این ریسک را دارد ، به ویژه اگر در زمانی که حق بیمه پایین است یا زمانی که بیت کوین صعودی است ، وارد شوید ، زیرا افزایش حق بیمه به این معنی است که می توانید در بهترین زمان با GBTC از سود بیت کوین پیشی بگیرید.

GBTC در مقابل Bitcoin ETF

مدل Grayscale از فقدان ETF بیت کوین یا صندوق قابل معامله در بورس برای مدت طولانی سود برده است. برای سرمایه گذاری در Trust Bitcoin Scale ، در حال خرید سهام در یک تراست هستید. با ETF ، شما در صندوقی سرمایه گذاری می کنید که مستقیماً قیمت بیت کوین را دنبال می کند.

Bitcoin Trust متفاوت از صندوق سرمایه گذاری مشترک یا ETF عمل می کند. این امانت ها به طور دوره ای تعداد محدودی از سهام خصوصی را به سرمایه گذاران به اصطلاح معتبر می فروشند که از درآمد ، دارایی خالص و شرایط لازم برخوردارند. بعداً ، آن سرمایه گذاران معتبر ممکن است سهام خود را از طریق بازارهای عمومی بفروشند. اما ممکن است قیمتها با دارایی اصلی ، که به عنوان معامله با تخفیف یا حق بیمه شناخته می شود ، مطابقت نداشته باشد.

معایب اعتماد بیت کوین

اگر شخصی 1 دلار از بیت کوین خریداری کند ، بسته به تقاضای دارایی ، سهم وی ممکن است 70 سنت بیت کوین یا 1.10 دلار بیت کوین داشته باشد. توضیح این است که لایه دیگری از نوسانات عرضه و تقاضا در اطراف آن وجود دارد.

یکی دیگر از نقاط منفی سرمایه گذاری در بیت کوین تراست هزینه ها است که معمولاً بیشتر از متوسط ​​صندوق سرمایه گذاری مشترک یا ETF است. مقیاس خاکستری هزینه سالانه 2 charges ، در حالی که هزینه Osprey 0.49 charges است.

SEC چندین درخواست برای ETF بیت کوین را رد کرده است زیرا قیمت بیت کوین قابل دستکاری است. در همان زمان ، سرمایه گذاران آمریکایی منتظر ETF بیت کوین هستند که ممکن است هرگز تأیید نشود. اعتماد بیت کوین بهترین چیز بعدی است.

اما در کانادا ، سه ETF بیت کوین راه اندازی شده است که با هزینه کمتری قرار گرفتن در معرض بیت کوین را ارائه می دهد. این رقابت جدید سرمایه های بالقوه را از Grayscale دور کرده است و حتی تفاوت بین سهام GBTC و بیت کوین پایه برای هر سهم را منفی کرده است.

در پاسخ ، Grayscale اعلام کرده است که قصد دارد GBTC را به ETF بیت کوین تبدیل کند. اما برای تحقق این طرح ، SEC ایالات متحده باید ETF بیت کوین را تأیید کند ، که تا کنون از انجام آن اکراه داشته است.

در همین حال ، گروه ارزهای دیجیتال ، که مالک Grayscale است ، قصد دارد سهام دارایی های دیجیتالی بیشتری به ارزش بیش از 250 میلیون دلار بخرد. DCG گفت که از پول نقد بیت کوین در دست استفاده کرده و سهام را در بازار آزاد خریداری می کند. با افزایش تقاضا از این طریق ، ممکن است تا حدی فشار رو به پایین خود را جبران کند.

اینجا بیشتر درباره ETF های بیت کوین بدانید.

چه کسی می تواند در GBTC سرمایه گذاری کند؟

هرکسی می تواند سهام GBTC بازار ثانویه را با استفاده از بسترهایی مانند Fidelity یا Schwab خریداری کند. با این حال ، فقط سرمایه گذاران معتبر می توانند در مکان های خصوصی روزانه شرکت کنند.

طبق قانون اوراق بهادار ایالات متحده 1933 قانون 1 مقررات D ، سرمایه گذار معتبر کسی است که بیش از 200،000 دلار درآمد سالانه یا مجموع درآمد همسر 300،000 دلار برای بیش از دو سال با انتظار دریافت همان یا بیشتر در طول سال جاری داشته باشد.

در آگوست 2020 ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تعریف سرمایه گذاران واجد شرایط را شامل افرادی با سطح پیچیدگی کرد. گسترش تعريف سرمايه گذاران واجد شرايط به اين معناست كه افراد با درجه تخصصي خاص مي توانند بدون دريافت دستمزد شش رقمي به عنوان سرمايه گذاران معتبر شناخته شوند.

اگرچه چندین شرکت برای انتشار اولین ETF بیت کوین ایالات متحده ثبت نام کرده اند ، SEC به طور مداوم تصمیمات خود را به تعویق انداخته است. در کنار نیاز به مقررات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده ، رئیس SEC گری گنسلر به دنبال حمایت بیشتر سرمایه گذاران است.

هر دو Grayscale و Osprey متعهد شده اند که تراست بیت کوین خود را به ETF تبدیل کنند وقتی که تنظیم کننده ها آماده باشند.

نتیجه

معامله GBTC مانند اعتماد Litecoin به معنای پرداخت حق بیمه برای تجارت سریع و بدون محدودیت است. آیا می خواهید بتوانید به سرعت و به راحتی از حساب کارگزاری سنتی خود با هزینه محدود معاملات و حق بیمه معامله کنید؟ یا آیا می خواهید حاشیه سود بهتری با معاملات و کارمزد معاملات کندتر داشته باشید؟ اگر اعتماد بیت کوین را در نظر بگیرید ، می تواند مفید باشد.

اما محتاط باشید و پس اندازهای عمر خود را سرمایه گذاری نکنید. فقط 1 درصد یا کمتر از کل سرمایه خود را سرمایه گذاری کنید. این توصیه سرمایه گذاری مناسب است و ممکن است درست باشد. شکی نیست که قیمت GBTC در اوایل سال 2017 بیش از حد است ، اما این می تواند تغییر کند. با این وجود ، می توان از دارایی گران قیمت خود درآمد کسب کرد. هیچ قانونی نمی گوید شما نمی توانید

سوالات متداول

چند امانت وجود دارد؟

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) و Osprey Bitcoin Trust (OBTC) تنها دو تراست بیت کوین موجود هستند.

آیا بیت کوین مبتنی بر اعتماد است؟

فرایندهای مالی به اعتماد متقابل بین همه طرفین بستگی دارد. اعتماد سطح بالاتری از امنیت را ارائه می دهد.

چرا مردم به بیت کوین اعتماد می کنند؟

بیت کوین کاملاً منبع باز و غیر متمرکز است. هیچ سازمان یا فردی نمی تواند بیت کوین را کنترل کند و این شبکه امن است. اینها دلایلی است که کاربران به بیت کوین اعتماد می کنند.

آیا GBTC راهی عالی برای سرمایه گذاری در بیت کوین است؟

اگرچه قیمت سهام GBTC دقیقاً با قیمت اصلی بیت کوین مطابقت ندارد ، GBTC سریعترین راهی است که سرمایه گذاران سنتی بازار سهام می توانند بدون خرید بیت کوین وارد ارزهای رمزنگاری شده شوند.

اگر 1000 دلار روی بیت کوین سرمایه گذاری کنم چه اتفاقی می افتد؟

بدون احتساب هزینه های معامله و سایر هزینه های کمکی ، 1000 دلار تقریباً 0.00002403 بیت کوین با نرخ فعلی خریداری می کرد. با فرض اینکه شما آنها را تا ده سال آینده نگه دارید ، می تواند بیش از 100،000 دلار ارزش داشته باشد.