منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین برای اولین بار از سال 2020 به زیر 20 هزار دلار سقوط کرد

بیت کوین برای اولین بار از سال 2020 به زیر 20 هزار دلار سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بیت کوین در بازار نزولی فعلی به پایین ترین سطح خود رسیده است. طبق داده‌های CoinMarketCap، BTC صبح شنبه به زیر 20000 دلار سقوط کرد. 20000 دلار آستانه ای است که به عنوان یک سطح حمایتی حیاتی برای ارز دیجیتال با بالاترین ارزش بازار در نظر گرفته شده است. در حال حاضر، قیمت بیت کوین زنده 19,057.34 دلار است و حجم معاملات 24 ساعته آن 28,262,779,835 دلار است. بیت کوین در 24 ساعت گذشته 9.67 درصد از دست داده است.

بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2017 سقوط کرد

بیت کوین از دسامبر 2020 به پایین ترین حد خود رسیده است و برای اولین بار به زیر 20000 دلار رسیده است. با عمیق تر شدن اضطراب بازار ارزهای دیجیتال در میان شرایط سخت تر پول، شواهد بیشتری از فشار در صنعت ظاهر می شود. بر اساس گزارش های بلومبرگ، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار برای 12 روز متوالی افت کرده است.

ترس از رکود فزاینده اشتها برای دارایی های پرخطر را فلج می کند و این امر باعث شده است که معامله گران ارز دیجیتال در مورد خرید بیت کوین در این پایین ها محتاط باشند. جریان اخبار برای رمزارزها وحشتناک بوده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda.

دنیای کریپتو در شرف بدتر شدن است. اگرچه نقطه عطف 20000 دلاری بیت کوین در درجه اول نمادین است، کارشناسان پیش بینی می کنند که سقوط به زیر این سطح ممکن است به “موج انحلال اجباری” منجر شود.

نوسانات شدید و کمبود نقدینگی در بازار بیت‌کوین، ادامه نگه‌داشتن دارایی‌های خود را برای سرمایه‌گذاران در مقیاس بزرگ رمزنگاری دشوار کرده است. در نتیجه، آنها مجبور خواهند شد تا موقعیت های خود را در محصولات مشتقات بیت کوین ببندند زیرا وثیقه کافی ندارند. چنین اتفاقاتی مطمئناً فقط به کاهش قیمت بیت کوین می افزاید و باعث انحلال بیشتر می شود.

در 15 ژوئن، فدرال رزرو نرخ وام معیار خود را تا سه چهارم درصد افزایش داد و آن را به بزرگترین افزایش از سال 1994 تبدیل کرد. تورم. یک محیط با نرخ بالاتر برای دارایی های پرخطر مانند بیت کوین مضر بوده است که نسبت به نوامبر سال گذشته بیش از 70 درصد کاهش داشته است.

در زمان انتشار، سطح حمایت 1000 دلاری اتریوم نیز کاهش یافته است و بخش ارزهای دیجیتال را در موقعیت خطرناک تری قرار داده است. طبق داده‌های CoinMarketCap، قیمت فعلی اتریوم زنده 991.64 دلار است که حجم معاملات آن در 24 ساعت گذشته 13,621,714,966 دلار بوده است. اتریوم در 24 ساعت گذشته 9.67 درصد کاهش داشته است.

به گفته آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX، 20000 دلار و 1000 دلار به ترتیب نشان دهنده سطوح قیمتی برای BTC و ETH هستند که در صورت تجاوز به آنها باعث “فشار فروش قابل توجه” می شود. ارزش بازار همه ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته حدود 5 درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر، سوراخ شدن سطح پایین ممکن است منجر به جهش قیمت بیت کوین شود، همانطور که در بازارهای نزولی قبلی انجام شده است. به گفته مایک مک گلون، تحلیلگر Bloomberg Intelligence، قیمت بیت کوین ممکن است بر اساس داده های تاریخی حدود 20000 دلار پشتیبانی شود.

بازار کریپتو بیشتر دچار ضرر می شود

پس از فروپاشی بلاک چین Terra و تصمیم اخیر وام دهنده رمزارز Celsius Network Ltd. مبنی بر تعلیق برداشت ها، بازاری که برای چندین ماه به دلیل انتظارات فدرال رزرو کمتر سازگاری داشت، اکنون نشانه هایی از ناراحتی گسترده تر را نشان داده است.

از آن زمان به بعد، بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده با کمک سرمایه‌گذارانی که صدها میلیون دلار از منابع مالی غیرمتمرکز را به دلیل نگرانی‌ها در مورد بدتر شدن بازار نزولی برداشتند، در نزول مداوم بوده‌اند.

این روحیه توسط صندوق تامینی کریپتو Three Arrows Capital افزایش یافت، که زیان های قابل توجهی را گزارش کرد و گفت که فروش دارایی یا کمک مالی را در نظر دارد. به گفته گلس‌نود، حتی سرمایه‌گذاران بلندمدتی که از فروش اجتناب کرده‌اند نیز تحت فشار قرار می‌گیرند.

بازار کریپتو از اوج خود در اواخر سال 2021 80 درصد سقوط کرد، زمانی که بیت کوین در حدود 69000 دلار معامله شد و سرمایه گذاران برای هر سرمایه گذاری سوداگرانه پول جمع کردند. بر اساس گزارش CoinGecko، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر حدود 900 میلیارد دلار است که کمتر از 3 تریلیون دلار در نوامبر است.

با توجه به احساسات موجود در بازارهای ارزهای دیجیتال، ناشناخته های ناشناخته در حال حاضر تهدید کننده ترین هستند. ظهور مجدد ریسک طرف مقابل یادآور این است که حتی چیزهایی که به نظر دقیق می رسند همیشه قابل اندازه گیری نیستند. ریسک چیزهایی است که بعد از اینکه همه چیز را پوشش دادید باقی می ماند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، مهمانی ارزهای دیجیتال در حال پایان است. بخش کریپتو بر پایه تکبر، اشتیاق و خوش بینی بنا شد. این روزها با افزایش زیان و کاهش مشاغل، هر سه با کمبود مواجه هستند. فریاد تجمع حامیان بیت کوین علیه مخالفان این بود که «از فقیر ماندن لذت ببرید». آنهایی که سرمایه گذاری نکردند اجازه می دادند آینده امور مالی از آنها عبور کند.

ارزهای رمزنگاری شده جزو اولین دارایی های فروخته شده بوده اند، زیرا بازارها سقوط کرده و تورم اقتصاد جهانی را درگیر کرده است. از زمانی که بیت کوین در ماه نوامبر به بالاترین حد خود رسید، تقریباً 2 تریلیون دلار ارزش بیت کوین – بیش از دو سوم کل رمزارزهای قبلی – پاک شده است.

بازار کریپتو با رونق و رکود بیگانه نیست، که در تجارت به عنوان “زمستان” شناخته می شود. با این حال، بسیاری از سرمایه گذاران و کارمندان این رکود کریپتو شدیدتر از موارد قبلی را تجربه می کنند. برخی از راه‌حل‌ها و شرکت‌های ارز دیجیتال ممکن است پس از فروکش کردن گرد و غبار دیگر وجود نداشته باشند.

این سقوط بر سرمایه‌گذاران در سراسر جهان، از جمله در السالوادور تأثیر می‌گذارد. بیت کوین به مدت 9 ماه در آمریکای مرکزی به عنوان ارز قانونی درآمده است و این کشور میلیون ها دلار سرمایه گذاری کرده است.

با این حال، آخرین سقوط کریپتو باعث نگرانی های بیشتری در مورد این مقررات شده است، به ویژه پس از اینکه فاش شد که نزدیک به 100 میلیون دلار از پول عمومی برای خرید بیت کوین استفاده شده است – هر خریدی که رئیس جمهور با یک توییت از آن استقبال می کرد.

دولت 2300 بیت کوین را به قیمت 103 میلیون دلار در کاهش بیت کوین خریداری کرد. آنها اکنون به دلیل کاهش ارزش ارز، به نصف ارزش دارند. با این حال، وزیر دارایی این انتقاد را کنار گذاشته و مدعی شده است که “خطر مالی بسیار کمی وجود دارد.”

با این حال، رئیس جمهور Nayib Bukele، از علاقه مندان به بیت کوین، همچنان خوش بین است. روز چهارشنبه، آقای Bukele اشاره کرد که السالوادور ممکن است بیت کوین بیشتری بخرد. علیرغم اشتیاق آقای بوکله، به نظر نمی رسد واقعیت زمینی در السالوادور برای پذیرش بیت کوین دلگرم کننده باشد. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه السالوادوری، بیش از 60 درصد از پاسخ دهندگان همچنان ترجیح می دهند دلار را به جای بیت کوین حفظ کنند.

همانطور که اثرات آبشاری هر رکود جدید در بازار کریپتو رخ می دهد، سخت است که بگوییم بیت کوین، اتر و کل بازار ارزهای دیجیتال چه زمانی به پایان خواهند رسید. امروزه با کاهش شدید بیت کوین و اتریوم، ضرر قابل توجهی اجتناب ناپذیر است. تنها زمان نشان خواهد داد که ضرر آنها چقدر بر صنعت کلی ارز دیجیتال تأثیر می گذارد.