منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین از 24 هزار دلار گذشت زیرا شاخص ترس و طمع ارز دیجیتال به 31 تغییر کرد.

بیت کوین از 24 هزار دلار گذشت زیرا شاخص ترس و طمع ارز دیجیتال به 31 تغییر کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

گاو نر به تازگی آغاز شده است. بیت کوین برای اولین بار از مرز 24000 دلار در بیش از یک ماه گذشته عبور کرد. پس از نزدیک به سه ماه “ترس شدید”، سرمایه گذاران می توانند نفس راحتی بکشند. بیت کوین در روز چهارشنبه به رکورد 24120 دلار رسید که 8 درصد در 24 ساعت افزایش یافت و در سطوحی معامله شد که از اواسط ژوئن مشاهده نشده بود.

طبق گفته های CoinMarketCap، قیمت فعلی بیت کوین 24120.30 دلار است. حجم معاملات 24 ساعته آن 49,929,803,913 دلار است. در 24 ساعت گذشته ارزش بیت کوین 7.97 درصد افزایش یافته است. قیمت فعلی اتریوم 1608.41 دلار است. حجم معاملات آن در 24 ساعت گذشته 24,204,429,550 تومان بوده است.

در 24 ساعت گذشته، اتریوم 4.02 درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار کریپتو برای اولین بار از 8 ژانویه 2022 از 1 تریلیون دلار فراتر رفته است. ارزش بازار ارزهای دیجیتال در سراسر جهان در حال حاضر 1.07 تریلیون دلار است که 4.86 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

بیت کوین شروع حرکت صعودی بعدی را ثبت می کند

معامله گران با این باور که فدرال رزرو در نشست سیاست بعدی خود موضع سازگارتری اتخاذ خواهد کرد، احساس آرامش کردند. اثرات سیاست های پولی سخت تر از سوی بانک مرکزی ایالات متحده به طور قابل توجهی بر دارایی های پرخطر مانند سهام و ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است. بیت کوین از ابتدای سال 2022 تا کنون حدود 50 درصد سقوط کرده است.

روز چهارشنبه، BTC سرانجام پس از 73 روز از منطقه “ترس شدید” رها شد. این افزایش با افزایش 19 درصدی هفتگی بیت کوین مرتبط است. این روند با بازگشت گاوها به بازار از سر گرفته می شود. شاخص ترس و طمع از “ترس شدید” به “ترس” صرفاً افزایش یافته است. از امتیاز شاخص فعلی 31 به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

بیت کوین از 24 هزار دلار گذشت زیرا شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به 31 1 تغییر کرد.

شاخص ترس و طمع یک شاخص احساسات است که حال و هوای فعلی کل بازار ارزهای دیجیتال را در مقیاس 0 تا 100 رتبه‌بندی می‌کند. داده‌های حجم و تسلط از مبادله اولیه بیت‌کوین تا حدی برای محاسبه این شاخص استفاده می‌شود.

به گفته ارائه‌دهنده داده Santiment در توییتر، معامله‌گران در حال تغییر آهنگ خود هستند و بسیاری اکنون بر روی یک شکست طولانی‌مدت ارز دیجیتال تمرکز کرده‌اند. روند فعلی می تواند نشان دهنده ترس از دست دادن (FOMO) باشد.

انتظار می رود فدرال رزرو در نشست بعدی خود نرخ بهره را افزایش دهد، اما سرعت این افزایش این بار کندتر خواهد بود و به جای 100، 75 واحد پایه خواهد داشت.

قرار بود ارزهای رمزنگاری شده منبع جایگزین ارزش غیر مرتبط با بازارهای مالی موجود باشند. وقتی پول نهادی به دارایی های دیجیتال سرازیر شد، زمانی که فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره کرد و سرمایه گذاران سهام فروختند، این ایده محقق نشد.

افزایش بیش از 22700 دلار نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال میانگین متحرک 200 هفته‌ای خود را مجدداً برقرار کرده است و زمینه‌های فنی را برای “عکوس روند” ایجاد می‌کند. در همین حال، معامله گران به این واقعیت اعتقاد دارند که بدترین وحشت شدید بازار که ناشی از مشکلات نقدینگی در چندین شرکت بزرگ ارز دیجیتال است، فروکش کرده است.

از سوی دیگر، گزارش Grayscale “Bear Markets in Perspective” ادعا می کند که بازار نزولی فعلی ممکن است تا 250 روز دیگر ادامه یابد. معامله گران پیش بینی می کنند که اکنون که بیت کوین یک بسته روزانه بالاتر از محدوده فعلی خود ایجاد کرده است، قیمت بیت کوین به محدوده 27000 تا 32000 دلار خواهد رفت.

نهنگ های کریپتو به نوع متفاوتی از گاو نر اشاره می کنند

ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در این هفته با افزایش بیش از 1 درصدی اتر ادامه یافت. اتر نیز در هفت روز گذشته بیش از 40 درصد افزایش یافته است. با خوش بینی نسبت به ارتقای شبکه بزرگی که به نام “ادغام” شناخته می شود، تقویت شده است.

انتظار می‌رود این ارتقا که اتریوم را از استخراج ارز دیجیتال مشکوک به محیط زیست به سیستمی با انرژی کارآمدتر منتقل می‌کند، تا 19 سپتامبر تکمیل شود. برای گاوها، هدف بعدی منطقه “خنثی” است که از 46/100 شروع می‌شود. . این شاخص آخرین بار در 6 آوریل در منطقه “بی طرف” قرار داشت، زمانی که بیت کوین به قیمت 45000 دلار فروخته شد.

زمستان کریپتوکارنسی این عادت را دارد که حتی بالارفته‌ترین معتقدان به بیت کوین را در مدت زمان کوتاهی نزولی می‌کنند. در 19 جولای 2017، این واقعیت آشکار شد. پس از بازگشت قیمت بیت کوین به بیش از 23000 دلار، هشدارهای گسترده ای ظاهر شد مبنی بر اینکه افزایش قیمت تنها یک طلوع کاذب قبل از سقوط بیشتر بازار بود.

در حالی که چشم انداز کاهش های آینده نامشخص است، برخی کارشناسان معتقدند که این روند صعودی منحصر به فرد است. Trader XM، نام مستعاری که توسط یک معامله گر در بازار مالی استفاده می شود، پیامی را با عبارت “این بار متفاوت است” ارائه کرد.

این واقعیت که بیت کوین به روند کاهشی خود ادامه می دهد و سپس مسیر معکوس را ادامه می دهد، نشان می دهد که هنوز پتانسیل برای سودهای بیشتر در کوتاه مدت وجود دارد. ارزش بازار بیت کوین در یک هفته از 13 جولای که به 377 میلیارد دلار رسید، تقریباً 74 میلیارد دلار یا 19.63 درصد افزایش یافته است.

روز چهارشنبه، بازار سهام به موفقیت بیت کوین پاسخ مثبت داد. MicroStrategy (MSTR) با 18 درصد افزایش به 267.17 دلار رسید، در حالی که Coinbase (COIN) با 12.2 درصد افزایش به 65.83 دلار رسید که نشان می دهد ایمان سرمایه گذاران به ارزهای دیجیتال روز به روز قوی تر می شود.