منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بیت کوین از 17 هزار دلار عبور کرد: پرتو نور جدیدی برای بازار ارزهای دیجیتال؟

بیت کوین از 17 هزار دلار عبور کرد: پرتو نور جدیدی برای بازار ارزهای دیجیتال؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • بیت کوین به بالای 17 هزار دلار سقوط کرد.
  • سقوط FTX منجر به مبارزات بازار می شود.
  • اظهارات جنون آمیز جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بازار ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار می دهد.

با وجود اینکه خرس‌ها قیمت را به پایین‌ترین حد خود یعنی 16939.14 دلار رسانده‌اند، گاوها همچنان در تلاش هستند تا کنترل بازار را در دست بگیرند. بیت کوین هزینه بالای 17116.04 دلار را تجربه کرده است. از آنجایی که سرمایه گذاران منتظر یک دلیل اساسی محکم برای شروع یک شکست هستند، پرتو نور جدیدی برای بازار ارزهای دیجیتال دیده اند. با این حال، آنها امیدوارند هر زمان که از این محدوده خارج شد، احتمالاً یک فرصت تجاری برجسته باشد.

کشمکش های بازار ناشی از سقوط FTX بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد

طبق گزارش coin360، از آنجایی که سکه های قابل توجه اتریوم و سولانا به ترتیب با روندهای منفی 1.33 درصد و 0.97 درصد معامله می شوند، تقریباً کل بازار ارزهای دیجیتال در قرمز است. سقوط FTX باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران نسبت به امنیت ارزهای دیجیتال به عنوان یک سرمایه گذاری شک کنند. بازار به طور چشمگیری تحت تأثیر عدم تمایل آنها به مشارکت در بخش بیت کوین قرار گرفته است و در نتیجه الگوی باربری ایجاد می شود.

علاوه بر این، تعداد غیرمنتظره شغلی خوب برای سرمایه گذاران موهبتی بود و به عنوان یکی از عوامل اصلی مهار کاهش ارزش ارز تلقی می شود.

با این حال، اخباری مبنی بر ایجاد 263,000 شغل در ماه نوامبر توسط کسب و کارها، به میزان قابل توجهی بیشتر از 200,000 مورد انتظار بود که باعث شد ارزش دلار در حد متوسط ​​باشد. در همین حال، کاهش موقتی بود زیرا به پایین ترین حد سه ماه اخیر در میان حالت کبوتری رسید.

اظهارات ژروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بازار ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار می دهد

با این وجود، بازار ارزهای دیجیتال نشان داده است که سرمایه گذاران اشتباه می کنند زیرا بیت کوین به بالای 17 هزار دلار می رسد و این نوید را می دهد. بازگشت احتمالی بیت کوین در میان سایر سکه های رمزنگاری که به طور قابل توجهی کاهش یافته بود. برخی ادعا می کنند که اظهارات کینه توزانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که نشان می دهد بانک مرکزی نرخ بهره را کاهش خواهد داد، مقصر این روند خوش بینانه است.

از آنجایی که سرمایه گذاران پیش بینی می کنند فدرال رزرو در چند ماه اول سال آینده به بالاترین نرخ خود برسد، دلار آمریکا بدترین زیان ماهانه خود از سپتامبر 2010 را متحمل خواهد شد.

برخلاف احتمال 20 درصدی افزایش 75 واحد پایه دیگر، بازارها با احتمال 80 درصدی قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو در نشست آتی خود نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد.

قیمت فعلی بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر با قیمت 16,956.73 دلار در CoinMarketCap معامله می شود که ارزش بازار آن 356,091,593,882 دلار و حجم معاملات 24 ساعته 15,407,393,448 دلار است. در بازار، 19223531.00 بیت کوین در گردش وجود دارد. بیت کوین هنوز هم توسط CoinMarketCap در رتبه اول قرار دارد.

منبع: نمای معاملاتی

همانطور که میله های شمع روی نوار بالایی معامله می شوند، گاوهای نر که به دنبال کنترل بازار هستند، باعث شده اند نوارهای بولینگر یک الگوی باریک تشکیل دهند. اگر قیمت بیت کوین بتواند بر سطح مقاومت 17245 دلار غلبه کند، ممکن است تا سطح 17500 دلار افزایش یابد. با این حال، در صورت شکست، انتظار می رود قیمت در جهت مخالف، به سمت سطح حمایت حرکت کند.

سایر اندیکاتورهای فنی نشانگر افزایش شاخص قدرت نسبی (RSI) را نشان می‌دهند که نشان می‌دهد خریداران در فرمان هستند. اندیکاتور MACD در حال افزایش است و ممکن است به زودی از خط سیگنال عبور کند و فشار خرید بیشتری را در بازار ایجاد کند.

آیا زمان سرمایه گذاری در بیت کوین فرا رسیده است؟

اگر بازار ارزهای دیجیتال را دنبال کرده باشید، شاید تا به حال متوجه شده باشید که هر بار که قیمت بیت کوین کاهش می یابد، ارزهای دیجیتال جایگزین (آلت کوین ها) دنبال می شوند. عکس آن نیز به همان اندازه صادق است – زمانی که قیمت بیت کوین افزایش می یابد، انتظار داریم که آلت کوین ها کمی بعد قیمت خود را افزایش دهند.

معامله گران و سرمایه گذاران با تجربه همیشه قبل از خرید یا فروش موقعیت آلتکوین خود، بیت کوین را بررسی می کنند. با این حال، سرمایه گذاران باید مراقب بازار بی ثبات ارزهای دیجیتال باشند و تصمیمات مالی عاقلانه ای اتخاذ کنند.