منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بورس Gemini در ایتالیا و یونان با وجود مشکلات وام تایید شد

بورس Gemini در ایتالیا و یونان با وجود مشکلات وام تایید شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Gillian Lynch، رئیس صرافی Gemini ایرلند و اتحادیه اروپا، تأییدیه های نظارتی را برای فعالیت در ایتالیا و یونان اعلام کرده است. این خبر در زمانی که سرایت FTX در صنعت کریپتو در حال گسترش است، آرامش بخش است.

جمینی یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال 2014 توسط کامرون و تایلر وینکلووس تأسیس شد و این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد تا با کارمزد پایین، ارزهای دیجیتال را معامله کنند. پلتفرم متولی بازار توکن غیرقابل تعویض Nifty (NFT) است.

در حالی که به‌روزرسانی خبر خوبی است، این پلتفرم اخیراً با مشکلاتی ناشی از بحران نقدینگی در صنعت کریپتو مواجه شده است.

تایید صرافی Gemini در ایتالیا و یونان

بورس Gemini توسط رگولاتور Organimo Agenti E Mediatori (OAM) و کمیسیون بازار سرمایه یونان (HCMC) تأیید شد.

این مجوزها به پلتفرم حق تبدیل شدن به اپراتور ارز مجازی و ارائه‌دهنده کیف پول نگهبانی در دو کشور را می‌دهد. همراه با مجوز موسسه پول الکترونیکی از ایرلند، این پلتفرم اکنون می‌تواند خدمات رمزنگاری امن را به مشتریان این دو کشور ارائه دهد.

این صرافی در اروپا با وجود قوانین سختگیرانه که به دیگر پلتفرم‌های کریپتو امیدوار است، در حال افزایش است.

انطباق قوی با مقررات همیشه یکی از اصول اصلی اخلاق جمینی بوده است. ما بر این باوریم که موفقیت بلندمدت و یکپارچگی بازارها و شرکت‌های کریپتو به آنها بستگی دارد. مهمتر از همه، با کار فعالانه با نهادهای نظارتی در سراسر جهان، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که انطباق با مقررات را در قلب محصولات خود قرار می‌دهیم.

جیلیان لینچ

صرافی Gemini اکنون در 65 کشور در دسترس است و اخیراً در دانمارک، چک، قبرس، کرواسی، لتونی، ایرلند، مجارستان، سوئد، اسلوونی، پرتغال، رومانی و لیختن اشتاین تأسیس شده است.

اختلال در خدمات

در حالی که لینچ به دستاوردهای اخیر آنها اهمیت زیادی داد، او به مشکلات اخیر جمینی اشاره نکرد.

پس از اینکه FTX در 11 نوامبر درخواست حمایت از ورشکستگی داد، جمینی در نتیجه در پلتفرم وام‌دهی جمینی خود دچار مشکلات بزرگی شد. این پلتفرم به سرمایه گذاران بازده سرمایه گذاری 8 درصدی در سپرده های رمزنگاری شده خود ارائه می دهد. سرایت FTX منجر به برداشت های بی سابقه ای شد که بیش از نقدینگی آنها بود.

این سرویس هنوز در زمان انتشار قطع است، اما سایر عملیات مانند کارت اعتباری Gemini طبق معمول کار می کنند.

صرافی Gemini در ایتالیا و یونان با وجود مشکلات وام‌دهی تایید شد

تبادل گزارش شده است متصل به شرکت مشکل دار جنسیس گلوبال کپیتال که در آن 700 میلیون دلار سرمایه جمینی قفل شده بود.

جنسیس گلوبال کپیتال همچنین اشاره کرد که تحت تأثیر سرمایه مشکل دار 3 پیکان قرار گرفته است که بر نقدینگی و فعالیت های وام دهی آنها تأثیر گذاشته است.

سایر اختلالات ناشی از گزارش‌هایی مبنی بر ترافیک زیاد است. در 28 نوامبر 2017، پلتفرم برای چند ساعت سقوط کرد و “تایم اوت دروازه 504” را نشان داد. جمینی اظهار داشت که باید چالش‌هایی را که منجر به خاموشی می‌شد، افزایش دهند. Gemini گزارش داد که مقیاس پذیری بهبود یافته است.

مشکلات Genesis Global Capital

طبق گزارش بارونز، جنسیس گلوبال کپیتال تحت نظارت قانونگذاران در ایالات متحده است.

این شرکت پس از تعلیق برداشت و منشاء وام پس از فروپاشی FTX مورد توجه بسیاری قرار گرفت. این شرکت حدود 175 میلیون دلار از FTX ضرر کرد و علیرغم دریافت کمک مالی 140 میلیون دلاری از شرکت مادر، این شرکت همچنان با مشکل مواجه است.

گزارش بارونز نشان داد که کمیسیون اوراق بهادار آلاباما در این پرونده دست داشته است. کمیسیون تعیین خواهد کرد که آیا این شرکت ساکنان را متقاعد به سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال بدون تایید مناسب کرده است یا خیر.

در 22 نوامبر، نیویورک تایمز گزارش داد که جنسیس گلوبال کپیتال بانک سرمایه گذاری Moelis را برای بررسی گزینه ها، از جمله ورشکستگی، استخدام کرده است. با این حال این شرکت قصد انجام این کار را رد کرد.

با توجه به افزایش مخاطرات و تمدید زمستان ارزهای دیجیتال تا سال 2023، هیچ راهی برای گفتن اینکه بحران نقدینگی در بازار کریپتو چه زمانی پایان خواهد یافت، وجود ندارد. یک چیز به طور قطعی باقی می ماند، شرکت هایی که موفق می شوند قوی تر و انعطاف پذیرتر بازگردند.