منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بنیانگذار Kraken بایننس را برای PoR Merkle Trees محکوم کرد. آن را بیهوده می خواند

بنیانگذار Kraken بایننس را برای PoR Merkle Trees محکوم کرد. آن را بیهوده می خواند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در واکنش به شکست اخیر صرافی FTX، مهم ترین اکوسیستم ارزهای دیجیتال جهان، بایننس، گفته است که قصد دارد به شیوه ای بازتر و صادقانه تر فعالیت خود را آغاز کند.

بایننس با استفاده از Merkle Trees، یک روش رمزنگاری که امکان تجمیع مقادیر انبوه داده در یک هش را فراهم می‌کند، یک سیستم Proof-of-Reserves ایجاد کرده است.

Changpeng Zhao از تعداد قابل توجهی از اعضای جامعه برای اتخاذ این رویکرد تحسین شده است. از سوی دیگر، به نظر نمی رسید که همه تحت تأثیر قرار بگیرند.

روش PoR مورد انتقاد جسی پاول، خالق و مدیر عامل Kraken قرار گرفته است که تا آنجا پیش رفته که آن را بیهوده توصیف کرده است.

مطابق با پاولبرای اینکه حسابرسی اثبات ذخیره جامع در نظر گرفته شود، لازم است که کل مبلغ بدهی های مشتری، شواهد رمزنگاری قابل تأیید توسط کاربر مبنی بر اینکه هر حساب در کل گنجانده شده است، و امضاهایی که نشان دهنده صلاحیت مستقیم متولی بر روی آن باشد، باشد. کیف پول ها

به قول او:

متاسفم اما نه این PoR نیست. این یا ناآگاهی است یا تعمد نادرست. درخت مرکل فقط یک مزخرف موجی دستی بدون حسابرس است تا مطمئن شود حساب‌هایی با مانده منفی را لحاظ نکرده‌اید. صورت دارایی بدون بدهی بی معنی است.

جسی پاول

پاول همچنین توضیح داد که این فقط یک هش از رکورد آنها در صفحه گسترده BTC نمایش داده می شود. با این حال، هدف از این چیست؟

هدف از این کار تعیین این است که آیا یک صرافی دارای مقدار بیشتری از ارز دیجیتال نسبت به مشتریان خود است یا خیر. به گفته وی، تنها افزودن هش به شناسه ردیف در غیاب اطلاعات دیگر بی معنی است.

Proof Reserves Kraken در مقایسه با Binance چگونه است؟

به گفته کراکن، تکنیک اثبات ذخایر یک سیستم حسابداری رمزنگاری پیچیده است که به صورت شش ماهه توسط حسابرسان مورد اعتماد انجام می شود. این رویکرد کاربران را قادر می‌سازد تا تأیید کنند که کراکن معیارهای بالایی برای پاسخگویی و فراتر از شفافیت ارائه شده توسط سازمان‌های مالی سنتی را برآورده می‌کند.

اثبات ذخیره ای که Kraken ارائه می کند، تأیید دارایی های شرکت را در مقابل تعهدات آن ممکن می سازد. با مقایسه بیت‌های خاص داده با ریشه Merkle، هر مشتری این توانایی را دارد که به طور مستقل تأیید کند که مبلغ آنها در طول ممیزی اثبات ذخایر در نظر گرفته شده است.

هرگونه تغییری که در داده‌های باقی‌مانده انجام شود، مهم نیست که چقدر کوچک باشد، بر روی ریشه تأثیر می‌گذارد، که هرگونه دستکاری را روشن می‌کند.

پاول همچنین قبلاً از CoinMarketCap به دلیل انتشار شواهد ناکافی از ذخایر و اشاره به عدم تأیید رمزنگاری موجودی مشتری و کنترل کیف پول انتقاد کرده بود. وی بار دیگر تاکید کرد که اندوخته ها فهرستی از کیف پول نیستند، بلکه تفاوت بین دارایی ها و بدهی ها هستند.

مدیر عامل بایننس به جسی پاول پاسخ می دهد

مدیر اجرایی بایننس، چانگ پنگ ژائو، که اغلب با نام “CZ” شناخته می شود، در توییتر نوشت: پاسخ دادن به اظهارات جسی پاول. برای این نتیجه PoR، از CZ نقل شده است که چیزی شبیه به “برنامه های آتی: درگیر کردن حسابرسان شخص ثالث برای ممیزی نتایج PoR” در گزارش نقل شده است.

من چندین بار علناً گفتم، گلوگاه این بود که حسابرسان چند هفته منتظر بمانند. ما در گام های افزایشی به جلو حرکت می کنیم.

CZ

ژائو افزود که علاوه بر این، مواردی از هر نوع تراز منفی وجود ندارد. به عنوان بخشی از ممیزی برای PoR ذکر شده در بالا، از نظر صحت بررسی می شود. در واقع، این اولین باری بود که او تا به حال از تراز منفی در یک PoR می شنید. وی در ادامه خاطرنشان کرد: از استعلام و بررسی استقبال می کنند و این شرکت نوآور است.