منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بلاک چین تیتانیوم پول کسانی را که تحت تأثیر کلاهبرداری ICO قرار گرفته اند برمی گرداند

بلاک چین تیتانیوم پول کسانی را که تحت تأثیر کلاهبرداری ICO قرار گرفته اند برمی گرداند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اخیراً یک تاجر ارز دیجیتال که در سال 2018 توانسته بود حدود 21 میلیون دلار در یک ICO جمع آوری کند، به تقلب اعتراف کرد. آژانس کنترل کننده در ایالات متحده، DOJ، گفت که مدیر اجرایی بلاک چین تیتانیوم با ارائه ICO “BARs” به مشتریانش کلاهبرداری کرد که در نهایت فقط یک کلاهبرداری بود.

طبق گزارش‌ها، Stollery Michael، مدیر اجرایی، دور مالی یک توکن را منتشر کرد که وعده نوآوری برای بازار مجازی را می‌داد. با این حال، همه چیز کلاهبرداری بود و پول را از سرمایه گذاران دزدید.

کلاهبرداری با کریپتو BAR

بلاک چین تیتانیوم

دادستانی اشاره می کند که تاجر مایکل استولری اعتراف می کند که از طرح بلاک چین تیتانیوم برای فریب مشتریان تقلید کرده است. Stollery اعتراف می‌کند که هدف، فناوری و فرصت‌های بازگشت سرمایه BAR Token که ارائه کرده بود کاملاً نادرست بود. به همین ترتیب، او توضیح می دهد که BAR هرگز توسط SEC، بالاترین تنظیم کننده ایالات متحده، دیده نشده است.

شرکت تیتانیوم به هدف ارائه راه حل در فناوری بلاک چین دست یافت. خدمات آن به عنوان یک افزونه بلاک چین در ابر، تجزیه و تحلیل شبکه و استخراج رمزنگاری علامت گذاری شد. از سوی دیگر، بلاک چین تیتانیوم از خود به عنوان شرکتی یاد کرد که عصر جدیدی را در فناوری کریپتو آغاز خواهد کرد، اما همه اینها یک کلاهبرداری بود.

دادستان بر این باور است که استولری و شرکت جعلی او اطلاعات را درست کرده اند تا همه چیز جذاب به نظر برسد. این شامل نظرات نادرست افراد و شرکت‌هایی است که از تیتانیوم استفاده کرده‌اند و ارتباط این شرکت با آژانس فدرال و شرکت‌های بزرگی مانند والت دیزنی، پی پال یا ورایزون.

بلاک چین تیتانیوم وجوه دزدیده شده را بازپرداخت می کند

بلاک چین تیتانیوم

پس از اینکه استولری مایکل، مدیرعامل شرکت بلاک چین تیتانیوم به دلیل کلاهبرداری دستگیر شد، وب سایتی که در این طرح مشارکت داشت وعده بازپرداخت وجوه دزدیده شده را داد. از سوی دیگر، Stollery پس از اعتراف به اتهام کلاهبرداری سایبری، با بیش از 20 سال زندان مواجه خواهد شد.

استولری پس از 4 سال تحقیقات در بورس آمریکا به گناه خود اعتراف کرد. آژانس یک وکیل از هلند و نایت را برای مشارکت در این پرونده منصوب کرد.

بر اساس گزارش ها، بلاک چین تیتانیوم وجوه دزدیده شده اکثر مشتریان آسیب دیده را تا 28 ژوئن بازپرداخت خواهد کرد. دقیقاً مشخص نیست که چقدر پول بازیابی شده است، اما انتظار می رود بیش از 50 درصد از ICO جمع آوری شده باشد.

کلاهبرداری های رمزنگاری همچنان در حال افزایش هستند زیرا افراد بیشتری از سرمایه گذاری وجوه خود در ارزهای رمزنگاری شده سود می برند، حتی اگر بازار در حال نزول باشد. با این حال، تنظیم‌کننده‌های ملی به این گزارش‌ها توجه دارند و شرکت‌ها یا افراد تجاری درگیر در کلاهبرداری‌های رمزنگاری را به زندان می‌اندازند.

کراتر رندال، خالق «سکه بزرگ من»، یک شرکت رمزنگاری که توانست در یک دور مالی که به کلاهبرداری ختم شد، حدود 6 میلیون دلار جمع آوری کند، اخیرا به چندین سال زندان محکوم شد.