منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بزرگترین بانک روسیه پلتفرم غیرمتمرکز خود را راه اندازی کرد

بزرگترین بانک روسیه پلتفرم غیرمتمرکز خود را راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Sberbank، بزرگترین بانک در روسیه، در حال پیشبرد طرح استقرار پلت فرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) خود است. این بانک اکنون در حال آماده شدن برای آزمایش محصول در چند ماه آینده است.

کنستانتین کلیمنکو، رئیس آزمایشگاه بلاک چین Sberbank، در 3 فوریه گفت که این موسسه مالی پیش‌بینی می‌کند که آزمایش‌های باز پلتفرم DeFi خود را تا ماه می سال 2023 آغاز کند. این اطلاعات توسط خبرگزاری منطقه‌ای اینترفاکس منتشر شده است.

منتقدان استدلال می کنند که این سیستم کاربردهای کمی در دنیای واقعی دارد و از همان معایب دنیای ارزهای دیجیتال رنج می برد، مانند فقدان مقررات و آسیب پذیری در برابر کلاهبرداری و پولشویی. طرفداران این سیستم استدلال می کنند که می تواند هزینه های بانکداری را کاهش دهد و در نهایت می تواند حتی جایگزین بانک های سنتی شود.

شرکت‌های مالی سنتی در حال بررسی این هستند که چگونه ممکن است وارد این بازار شوند و چگونه می‌توانند فناوری‌های مالی غیرمتمرکز را در مدل‌های تجاری خود که قبلاً تنظیم شده‌اند، بگنجانند.

ماموریت Sber

طبق اظهارات کنستانتین کلیمنکو، مدیر محصولات آزمایشگاه بلاک چین Sberbank، این بانک قصد دارد آزمایش باز پلتفرم خود را در ماه مارس آغاز کند و هدف آن آغاز عملیات تجاری تا پایان آوریل است.

کلیمنکو اضافه کرد که پلتفرم DeFi که Sberbank در حال توسعه آن است بر روی بلاک چین اتریوم ساخته خواهد شد که اکنون دومین بلاک چین بزرگ از نظر ارزش بازار پس از بیت کوین است.

در طول چندین سال گذشته، Sberbank به دلیل تاخیرهای مکرر در ثبت نام توسط بانک مرکزی روسیه، برای راه اندازی محصولات مختلف بلاک چین با مشکل مواجه بوده است.

Sberbank پیش‌بینی کرده بود که پلتفرم صدور دارایی دیجیتال خود را در سال 2021 راه‌اندازی کند، اما تا بهار 2022 از بانک روسیه مجوز دریافت نکرد. دولت روسیه مالک 50٪ به علاوه یک سهم Sberbank است که آن را به بزرگترین سهامدار موسسه تبدیل می‌کند.

در ماه نوامبر، در رویدادی که آزمایشگاه بلاک چین Sber حمایت مالی کرد، Sberbank برای اولین بار قصد خود را برای پیوند پلت فرم خود با اتریوم اعلام کرد.

از آنجایی که شبکه بلاک چین با اکوسیستم قراردادهای هوشمند پیشرو یکپارچه شده است، اکنون برای توسعه دهندگان این امکان وجود دارد که به راحتی قراردادهای هوشمند و کل پروژه ها را از یک شبکه بلاکچین به شبکه دیگر منتقل کنند.

روسیه و رمزارز

رابطه بین روسیه و ارزهای دیجیتال مملو از تنش است. از یک طرف، دولت حمایت خود را از این فناوری نشان داده و در حال بررسی راه های متعددی است که ممکن است از طریق آن در اقتصاد گنجانده شود.

از سوی دیگر، تلاش هایی برای کنترل ارزهای دیجیتال و اجرای مقررات سختگیرانه در مورد استفاده از آنها انجام داده است.

دولت روسیه با احتیاط به ارزهای رمزنگاری شده برخورد می کند زیرا نمی خواهد از آنها در فعالیت های غیرقانونی یا برای پولشویی استفاده شود.

با این حال، دولت روسیه پتانسیل فناوری بلاک چین را به رسمیت می شناسد و به طور فعال در پروژه هایی سرمایه گذاری می کند که از این فناوری ها استفاده می کنند.

در حال حاضر، موضع کلی روسیه در قبال ارزهای دیجیتال هنوز مبهم است. قبل از هر گونه قضاوتی، هر دو جنبه مثبت و منفی موقعیت با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.

رابطه روسیه با ارزهای رمزنگاری شده همچنان در حال تحول است و ریسک ها و فرصت های بالقوه با بلوغ فناوری مورد بررسی قرار می گیرند. از آنجایی که کشورهای بیشتری از ارزهای دیجیتال در سراسر جهان استقبال می کنند، روسیه باید تردید خود را در مورد این فناوری نوپا و مزایای بالقوه آن برای اقتصاد خود متعادل کند.