منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بزرگ‌ترین بانک‌های ایالات متحده برای نجات مؤسسه‌های مالی در حال مبارزه متحد می‌شوند

بزرگ‌ترین بانک‌های ایالات متحده برای نجات مؤسسه‌های مالی در حال مبارزه متحد می‌شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پنج تا از بزرگترین بانک های ایالات متحده متحد شده اند تا به یک موسسه در حال مبارزه کمک مالی کنند. بانک First Republic قرار است تا 30 میلیارد دلار سپرده از جی پی مورگان، بانک آمریکا، ولز فارگو، سیتی و سایرین با حمایت دولت ایالات متحده دریافت کند. با این حال، این معامله به ثبات بانک فرست ریپابلیک کمک خواهد کرد و پس از سقوط بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر در هفته گذشته، که نگرانی‌هایی را در بخش بانکی برانگیخته است، در زمان حساسی انجام می‌شود.

30 میلیارد دلار سپرده توسط جی پی مورگان، بانک آمریکا، ولز فارگو و غیره ارائه می شود

سقوط SVB Financial بزرگترین ورشکستگی بانک از زمان بحران مالی 2008 است که باعث ایجاد موجی از وحشت در سراسر بخش مالی شد. برای نجات این صنعت، طرح نجاتی به اجرا گذاشته شده است که به سود بانک فرست ریپابلیک به میزان 30 میلیارد دلار از سپرده های جی پی مورگان، بانک آمریکا، ولز فارگو و غیره خواهد بود. سایر موسسات مالی نیز شامل مورگان استنلی، US Bancorp، Truist Financial Group و PNC Financial Services هستند.

شایعات در مورد یک طرح احتمالی برای نجات بانک First Republic از اوایل امروز منتشر شد. همانطور که توسط Fortune گزارش شده است، انتظار می رود بانک های درگیر هر کدام 5 میلیارد دلار سپرده گذاری کنند و بانک های کوچکتر مبالغ کمتری را ارائه دهند. به دنبال این خبر، سهام جمهوری اول در روز پنجشنبه 36 درصد سقوط کرد و 10 درصد افزایش یافت و متعاقباً به دلیل نوسانات معاملات متوقف شد. گزارش ها حاکی از آن است که این بانک در حال بررسی راه حل های مختلف از جمله فروش احتمالی است تا از نتیجه ای مشابه بانک سیلیکون ولی محافظت کند.