منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بزرگترین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در 40 سال گذشته، مخزن بازارهای کریپتو، بعد چه؟

بزرگترین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در 40 سال گذشته، مخزن بازارهای کریپتو، بعد چه؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار کریپتو در سقوط آزاد به سر می برد زیرا گمانه زنی ها در مورد افزایش بعدی بزرگترین افزایش نرخ فدرال رزرو در 40 سال گذشته افزایش یافته است. بیت کوین و اتریوم در حال از دست دادن ارزش زیادی هستند و در بین 10 رتبه برتر سقوط می کنند.

تعطیلات آخر هفته اخیراً برای بازار ارزهای دیجیتال خوب نبوده است. در واقع، در چند ماه گذشته، ضربه‌ها و زیان‌های عمده‌ای در این دوره اتفاق افتاد که در نهایت هر گونه سودی را که در طول هفته به دست آمده را نفی کرد.

هفته گذشته، رویداد مورد انتظار Ethereum Merge برگزار شد. سرمایه گذاران کریپتو امیدوار بودند که به بازخرید بازار کمک کند. اما پس از آن، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده در راه است و چشم انداز آن بازار کریپتو را با دو رقمی سقوط کرده است. تغییر سیاست تورمی از سوی فدرال رزرو می تواند تأثیر منفی و بزرگی بر بازارهای ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های پرخطر داشته باشد.

بازارهای رمزارز وارد حمام خون دیگری می شوند

روز دوشنبه، کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، بیت کوین را به پایین‌ترین سطح از سال 2020 رساند. این با تغییر احساسات از هیجان به شک به دلیل موج‌های انقباض پولی که قرار است این هفته در اروپا و سپس بعداً رخ دهد، مطابقت دارد. در امریکا

طبق گفته های CoinMarketCap، قیمت فعلی بیت کوین 18489.59 دلار است. این ارز در 24 ساعت گذشته 7.86 درصد کاهش داشته است. ارزش اتریوم در زمان نگارش 1302.40 دلار است. در روز گذشته، ETH 10.59٪ کاهش یافته است.

به روز رسانی اصلی بلاک چین اتریوم به نام Merge، آخر هفته گذشته شبکه را به PoS (اثبات سهام) منتقل کرد. با این حال، ارزش ETH از آن زمان به دلیل گمانه زنی ها مبنی بر اینکه اظهارات هفته گذشته رئیس SEC ایالات متحده، گری جنسلر، ممکن است منجر به مقررات بیشتری برای ETH در ساختار جدید شود، کاهش یافته است. به روز رسانی اخیر بسیاری از معاملات را به هم ریخته است.

پس از سقوط Terra LUNA و UST در چند ماه گذشته، بازار ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شده است. با افزایش نرخ بهره دیگر فدرال رزرو، بسیاری یکی از شدیدترین زمستان های ارزهای دیجیتال را پیش بینی می کنند.

انتظار می رود فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره را افزایش دهد و سرمایه گذاران در حال آماده شدن برای افزایش نوسانات بازار هستند. بازار کریپتو با افزایش هزینه های استقراض و خشک شدن نقدینگی دچار مشکل شده است. قراردادهای آتی سهام ایالات متحده در قرمز بودند و شاخص دلار در نشانه هایی از احتیاط بیشتر افزایش یافت.

بزرگترین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در 40 سال گذشته، مخزن بازارهای کریپتو، بعد چه؟  1
منبع: گروه CME

توکن XRP که به Ripple Labs Inc. مرتبط است، به شدت تا 13.5 درصد کاهش یافت. این در همان زمانی بود که گزارش‌هایی منتشر شد که ادعا می‌کرد هم شرکت و هم SEC ایالات متحده ترجیح می‌دهند در یک پرونده قضایی قضاوت فوری داشته باشند. نتیجه تعیین می‌کند که آیا ریپل در بیان اینکه XRP یک امنیت تنظیم‌شده نیست، «غیر مسئولانه» بوده است یا خیر.

بر اساس ارقام CoinGecko، ارزش بازار توکن های دیجیتال در 24 ساعت گذشته بیش از 70 میلیارد دلار کاهش یافته است. این کاهش قابل توجهی نسبت به اوج 3 تریلیون دلاری است که در اوایل سال جاری به آن رسیده بود. به نظر می‌رسد دلیل این افت به دلیل شرایط مالی سخت‌تر و شرکت‌های ارزهای دیجیتالی است که اخیراً انفجارهایی را تجربه کرده‌اند.

تاثیرات مورد انتظار نرخ های فدرال رزرو بر بازار ارزهای دیجیتال

تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ های بهره کلیدی رویداد اصلی هفته است. پس از اینکه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه اوت “گرم کننده” بیش از حد انتظار شد، فدرال رزرو تحت فشار قرار خواهد گرفت تا واکنش نشان دهد.

اکنون بازار انتظار دارد که فدرال رزرو نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد. بازار این احتمال را که فدرال رزرو نرخ بهره را 100 واحد پایه افزایش دهد، کاهش نمی دهد. اگر فدرال رزرو 100 واحد افزایش یابد، این اولین بار است که از اوایل دهه 1980 چنین اقدامی را انجام می دهد.

تحلیلگران در حال بحث هستند که آیا روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال تا زمان تصویب اعلام نرخ فدرال رزرو ادامه خواهد داشت یا خیر. هفته گذشته، بیت کوین بیش از 2000 دلار از ارزش خود را از دست داد زیرا اخبار مثبتی که بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد.

شاخص دلار ایالات متحده (DXY) در حال حاضر در 110 قرار دارد که در چند روز گذشته تحرک چندانی نداشته است. در اوایل این ماه، شاخص به 110.78 رسید که بالاترین حد خود از سال 2002 بود، در حالی که از هرگونه افت یا اصلاحی بزرگ جلوگیری کرد.

حتی با وجود نوسانات اخیر قیمت ها، داده های زنجیره ای تایید می کند که سهامداران همچنان قوی هستند. به گفته شرکت تحلیلی Glassnode، سکه‌هایی که برای مدت حداقل پنج سال نگهداری می‌شوند، تنها در حال افزایش بوده‌اند.

بزرگترین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در 40 سال گذشته، مخزن بازارهای کریپتو، بعد چه؟  2
منبع: Glassnode

بر اساس داده های اخیر، درصد بیت کوین آخرین بار در سپتامبر 2017 یا قبل از آن فعال بوده است که به بالاترین حد خود یعنی 24.8 درصد رسیده است. بازار کریپتو در حال تغییر قابل توجهی است که باعث هشدار تغییر بازی برای بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای اصلی شده است.

دولت بایدن به سازمان های دولتی ایالات متحده دستور داده است که در اجرای قوانین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سختگیرانه تر عمل کنند. پس از پیشنهاد دفتر علم و فناوری کاخ سفید مبنی بر ممنوعیت بیت کوین، این امر می تواند بازار یک تریلیون دلاری را در تضاد با قانونگذاران قرار دهد.