منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بر اساس گزارش آژانس های تجزیه و تحلیل ، بازار NFT از سال 2020 بیش از 6000 درصد رشد می کند

بر اساس گزارش آژانس های تجزیه و تحلیل ، بازار NFT از سال 2020 بیش از 6000 درصد رشد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

• توکن های غیرقابل تعمیر در بین طرفداران هنر اولویت دارند.
• بازار NFT بی ثباتی خود را با ارزش گذاری در سه ماهه سوم سال نشان می دهد.

تجارت NFT در ماه های اخیر اعتبار خود را افزایش داده است، و این را می توان به راحتی با مرور مجموعه های عظیم موجود مشاهده کرد. برآورد می‌شود که ارزش معاملات توکن‌های غیرقابل تعویض به ۲.۱۴ تریلیون دلار برسد و سال هنوز به پایان نرسیده است.

همانطور که توسط آژانس مالی غیرمتمرکز، Llama DeFi نشان داده شده است، قیمت TVL مربوط به پول حفظ شده در پروتکل بیش از 200 میلیارد دلار است. این ارقام نشان می دهد که بازار NFT در سال 2020 به بیش از دو هزار درصد افزایش یافته است ، اما این عملیات در ده ماه ابتدایی سال 2021 سه برابر شده است.

بازار NFT ارزش خود را در معاملات مجازی افزایش می دهد

بازار NFT

همانطور که توسط NFT Global ، یکی از بسیاری از بازارهای توکن غیرقابل تغییر موجود ، نشان داده شده است ، حراج های مجازی در سال 2021 با دسته های مختلف رواج یافته است. به گفته این محقق جدید NFT Market ، حراج های اصلی بر روی هنر ، ورزش و کالاهای کلکسیونی تمرکز دارد. دسته دوم بیش از 48 درصد از حراج های ارسال شده در OpenSea را در بر می گیرد.

بسیاری از شرکت‌های حراج توکن غیرقابل تعویض سعی کرده‌اند تجارت را اصلاح کنند، اما تاکنون آن را به همان شکلی که از سال گذشته در ابتدا کار می‌کرد حفظ کرده‌اند. بازار NFT به گزینه ای سودآور برای بسیاری از هنرمندان و شرکت هایی تبدیل شده است که به دنبال کسب درآمد اضافی از انتشار یک مجموعه هستند. حتی این بازار درهای جوانان را برای ایجاد هنر مجازی و حراج آن با ارزش بالا باز کرده است.

ارزش هنر NFT به بیش از 3 میلیون دلار می رسد

با وجود این رونق در بازار NFT، برخی از مقوله‌ها مانند هنر نقطه عطفی هستند. اخیراً نشان داده شده است که حراج های NFT در هنر امسال بیش از 3 میلیارد دلار بوده است. Hiscox Online Art این تحقیق را با ArtTactic، دو آژانس درگیر در تجارت مجازی، هدایت کرد.

این مطالعه نشان داد که تجارت غیرقابل انعطاف در سه ماهه اول سال افزایش یافته است و تا اوت ارزش آن 1.8 میلیارد دلار بوده است. اما با انتشار قطعات جدید بین سپتامبر و اکتبر ، این رقم در ارزش آن تقریباً دو برابر شد و به 3.5 میلیارد دلار رسید.

با این حال ، محققان معتقدند که نتیجه در سه ماهه سوم سال ضرر برای بازار NFT بوده است. به گفته ArtTactic و Hiscox ، تجارت غیرقابل مصرف در ماه سپتامبر به بیش از 60 درصد سقوط کرد و این نشان دهنده بی ثباتی آن بود.

شرکت های تحلیل بر این باورند که این سقوط در حراج های مجازی به دلیل افزایش قطعات بیش از تقاضای بازار مجازی است. NFT های زیادی برای تعداد کمی از افراد علاقمند وجود دارد. قطعات منتشر شده برای علاقه مندان شخصیت جذابی ندارد.