منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بریتانیا ریشی سوناک را که طرفدار رمزارز است به عنوان نخست وزیر منصوب کرد

بریتانیا ریشی سوناک را که طرفدار رمزارز است به عنوان نخست وزیر منصوب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس گزارش ها، پس از استعفای لیز تراس از سمت خود در هفته گذشته، بریتانیا ریشی سوناک، طرفدار رمزارز را به عنوان نخست وزیر بعدی منصوب کرده است. بسیاری از علاقه مندان به کریپتو از این اعلام هیجان زده شده اند و امیدوارند که بازار کریپتو بریتانیا بتواند رونق بزرگی از سوی دولت Sunak به دست آورد.

ریشی سوناک نخست وزیر جدید بریتانیا شد

پیروزی سوناک روز دوشنبه تایید شد و او سومین نخست وزیر بریتانیا شد، درست پس از بوریس جانسون و لیز تراس که 45 روز پس از تصدی این سمت استعفا دادند. انتظار می رود وزیر دارایی سابق به کاهش تنش در اقتصاد بریتانیا کمک کند. یکی دیگر از حوزه‌هایی که می‌تواند نور مقررات Sunak را ببیند، ارز دیجیتال است.

سپس، به عنوان وزیر دارایی، ریشی سوناک موضع موافقی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال داشت. اوایل سال جاری، او طرح هایی را برای تبدیل بریتانیا به یک مرکز فناوری «دوستدار رمزنگاری» پیشنهاد کرد. بر اساس این پیشنهاد، Sunak به دنبال این بود که استیبل کوین ها را به عنوان یک وسیله پرداخت معتبر در کشور به رسمیت بشناسد.

ما می‌خواهیم کسب‌وکارهای فردا – و مشاغلی که ایجاد می‌کنند – را در اینجا در بریتانیا ببینیم، و با تنظیم مؤثر قانون می‌توانیم به آنها اعتماد به نفس لازم برای فکر و سرمایه‌گذاری بلندمدت بدهیم.

ریشی سوناک

Sunak همچنین از رویال ضرابخانه بریتانیا، سازنده رسمی سکه های بریتانیا، خواسته بود تا مجموعه رسمی NFT این کشور را راه اندازی کند. با این حال، این پیشنهاد بعداً با انتقاداتی مواجه شد و برخی گفتند که این یک “حیله‌ای ضعیف ارزیابی شده است”.

شرکت های رمزنگاری مشتاق فعالیت در بریتانیا هستند

دولت بریتانیا هنوز مقررات روشنی را برای ارزهای دیجیتال تدوین نکرده است، اما چندین شرکت همچنان مشتاق گسترش در این کشور هستند. در اوایل این ماه، شلدون میلز، مدیر اداره رفتار مالی (FCA)، گفت که بسیاری از شرکت‌های رمزارز علیرغم رد شدن در اولین تلاش، به درخواست مجدد برای مجوز ادامه می‌دهند.

میلز گفت: «جای تعجب نیست که من هنوز می بینم که بسیاری از شرکت های رمزنگاری همچنان به دنبال دریافت مجوز در اینجا در بریتانیا هستند، حتی اگر برخی از آنها در اولین گذر از مجوزها رد شده باشند.»