منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برندهایی دستگیر شدند که به طور مخفیانه به روزنامه نگاران برای قرار گرفتن در معرض ارگانیک رشوه می دهند

برندهایی دستگیر شدند که به طور مخفیانه به روزنامه نگاران برای قرار گرفتن در معرض ارگانیک رشوه می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

رسانه‌ها یا سازمان‌ها نقش مهمی در ارائه اطلاعات و به‌روز نگه‌داشتن افراد از تغییرات مرتبط، چه در حوزه ارزهای دیجیتال و چه در فضای سنتی، ایفا می‌کنند. در حالی که این سازمان‌ها ابزار قدرتمندی برای انتشار اطلاعات به مخاطبان جهانی یا منتخب در نظر گرفته می‌شوند، نیاز جدی به اثبات هر خروجی رسانه‌ای در صورت امکان وجود دارد.

در این عصر، رسانه ها و بسترهای اجتماعی به حدی حیاتی شده اند که بسیاری از مردم برای شکل دادن به عقاید و باورهای خود، حتی برای تصمیم گیری مالی، به نشریات متکی هستند. با این حال، واقعیت غم انگیز این است که همه اطلاعات ارائه شده توسط این نهادها دقیق و بی طرفانه نیستند. در برخی موارد، اطلاعات گمراه‌کننده است و توسط برندها با تأثیرگذاری بر روزنامه‌نگاران تغییر می‌یابد.

چگونه بازیکنان کلاهبردار از روزنامه نگاری سوء استفاده می کنند

کلاهبرداران و کسب‌وکارها با نیت‌های مخرب اکنون سعی می‌کنند در زیر سایه سازمان‌های رسانه‌ای معتبر و قابل اعتماد برای تبلیغ محصولات و خدمات خود پنهان شوند. به جای دنبال کردن کانال‌های مناسب، آنها ترجیح می‌دهند با روزنامه‌نگاران منفرد در سازمان‌های مستقر با پیشنهاداتی برای تبلیغ یا نوشتن مخفیانه در مورد خدمات خود به‌عنوان اخبار تماس بگیرند، نه اینکه محتوای پولی یا تبلیغاتی که به‌طور واضح و مشخص در صورت لزوم علامت‌گذاری شده باشد.

یکی از دلایل این است که محتوای خبری به طور کلی معتبر، بی طرفانه و قابل اعتماد تلقی می شود. از این رو، کلاهبرداران سعی می کنند با روزنامه نگاران رسانه ای ارتباط برقرار کنند تا محتوای حمایت شده خود را به عنوان اخبار خالص وصل کنند. این می تواند مخاطبان را در برابر ترفندهای کلاهبرداری آسیب پذیر کند.

یک سازمان مقصر این است EverSurf، که ادعا می کند قابل اعتمادترین مرورگر Everscale برای DeFi و NFT است. یکی از مقامات EverSurf در یک معامله اصرار داشت که Cryptopolitan یک ماده تبلیغاتی را به عنوان محتوای ارگانیک منتشر کند. برند مادر EverSurf، Everscale، یک بازیگر معتبر در صنعت ارزهای دیجیتال است و چنین اقدامی از آنها انتظار نمی رود.

درست مانند EverSurf، Worldpressrelease نیز یکی از سازمان هایی است که در این عمل دخیل است. این تاکتیک در فضای ارزهای دیجیتال بسیار رایج به نظر می‌رسد و شاید یکی از دلایل اصلی سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی باشد که با توکن‌های بی‌ارزش، NFT و غیره در نهایت سرمایه‌گذاری خود را از دست می‌دهند.

چگونه می توان آن را متوقف کرد؟

با آگاهی شروع می شود. متأسفانه هر سازمانی از این اقدام کلاهبرداران و برندهای بدون صداقت آگاه نیست و برخی از روزنامه نگاران به طمع آن را گرفتار کردند. شرکت های رسانه ای باید یک خط مشی تحریریه در برابر این گونه اعمال غیرقانونی ایجاد کنند و اطمینان حاصل کنند که روزنامه نگاران و کارکنان خود را رعایت می کنند. در حالی که همیشه انتظار نمی رود که یک رسانه 100% روزنامه نگاران پاک داشته باشد، هنوز هم از رسانه ها انتظار می رود که در صورت مشاهده چنین رفتاری عاقلانه عمل کنند. روزنامه نگار باید از تیم تعلیق یا حذف شود، زیرا اخلاق کاری بد را به تصویر می کشد.

بسیار مهم است که سازمان های رسانه ای باید یک هیئت غربالگری برای نظارت و بررسی کامل نشریات ایجاد کنند. این می تواند اعتبار شرکت را حفظ کند و اطمینان حاصل کند که مخاطبان دقیق ترین و بی طرفانه ترین اطلاعات ممکن را دریافت می کنند.

نتیجه

اکنون که دسترسی مداوم به رسانه ها وجود دارد، مردم باید به اطلاعاتی که مصرف می کنند توجه جدی داشته باشند. برخی از نشریات رسانه ای پتانسیل دستکاری و گمراه کردن را دارند. بنابراین، مهمتر از هر زمان دیگری این است که از دستور کارها و سوگیری هایی که ممکن است در بازی وجود داشته باشد آگاه باشیم. در زمانی که “اخبار جعلی” یک نگرانی واقعی است، حمایت از رسانه های متعهد به دقت و انصاف نیز ضروری است.