منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برنامه FTX مشکل دار برای از سرگیری پرداخت به کارمندان

برنامه FTX مشکل دار برای از سرگیری پرداخت به کارمندان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صرافی ارزهای دیجیتال FTX و شرکت‌های شریک آن، که برای حمایت از دادگاه ورشکستگی در ایالات متحده درخواست کرده‌اند، اعلام کردند که اکثر شرکت‌های تابعه آن‌ها پرداخت حقوق و مزایا را به کارمندان در سراسر جهان در روند عادی آغاز خواهند کرد.

این راه حل شامل پرداخت های نقدی با توجه به دوره قبل و بعد از دادخواست، در محدوده تعیین شده توسط دستورالعمل دادگاه ورشکستگی است.

جان ری، مدیر اجرایی در بیانیه ای گفت:

«خوشحالم که گروه FTX پرداخت حقوق و مزایا را به کارگران باقیمانده ما در سراسر جهان آغاز کرده است. تأیید دادگاه با درخواست‌های روز اول ما و کارهایی که در مورد مدیریت جهانی پول نقد انجام می‌شود.»

در اولین جلسه رسیدگی به ورشکستگی صرافی ارزهای رمزنگاری شده هفته گذشته، وکلای دادگستری مسائل جاری مانند هک ها و دارایی های از دست رفته قابل توجه را فاش کردند و در عین حال ادعا کردند که صرافی ورشکسته به عنوان یک “فله شخصی” مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید اداره می شود.

سقوط FTX بر صنعت کریپتو تأثیر می گذارد

در 11 نوامبر، FTX، واحد ایالات متحده آن، شرکت تجارت ارزهای دیجیتال Alameda Research و تقریباً 130 شرکت وابسته دیگر برای حمایت از ورشکستگی در ایالات متحده ثبت نام کردند.

این سقوط نگرانی‌ها را در مورد آینده صنعت ارزهای دیجیتال برانگیخته است و بسیاری از کریپتوهای BlockFi، یک پلتفرم مهم وام‌دهی و سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، روز دوشنبه اعلام ورشکستگی کردند.

این شرکت یکی از چندین شرکت وابسته به FTX و Alameda بود. در واقع، Alameda صندوق تامینی خواهر و برادر BlockFi بود. این سایت در اوایل این ماه تمام برداشت‌های کاربران را مسدود کرد و بیان کرد که بخش بزرگی از سرمایه‌گذاری‌ها و دارایی‌های آن به FTX وابسته است.

از آن زمان، این کسب و کار تعدادی از گزینه ها را بررسی کرده است و سهامداران آن به این نتیجه رسیده اند که اعلام ورشکستگی تنها راه عملی عملی است. دیگر شرکت‌های ارز دیجیتال از آن زمان خود را برای سقوط آماده می‌کنند.

BlockFi به لیست طولانی شرکت‌های خدمات رمزنگاری پیوست که به شدت تحت تأثیر سقوط صرافی برتر قرار گرفته‌اند. شرکت پیشرو کارگزاری ارزهای دیجیتال جنسیس نیز مدت کوتاهی پس از فروپاشی، برداشت‌ها و درخواست‌های وام جدید را متوقف کرد. طبق گزارش‌ها، این پلتفرم مجبور بود درخواست‌های برداشت را بیشتر از پول نقد موجود پردازش کند.