منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی نوآوری – خرید، اشتراک گذاری و فروش مجدد خدمات اینترنتی به عنوان NFT

بررسی نوآوری – خرید، اشتراک گذاری و فروش مجدد خدمات اینترنتی به عنوان NFT

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مفهوم Web3 به عنوان یک تکرار جدید از وب جهانی، که مفاهیمی مانند تمرکززدایی، فناوری بلاک چین و اقتصاد مبتنی بر توکن را در خود جای داده است، صنایع را متحول می کند. تأثیر موارد استفاده از آن به صنعت مخابرات نیز سرایت کرده است. امکان خرید، اشتراک گذاری و فروش مجدد خدمات اینترنتی به عنوان NFT، تغییر دهنده بازی است که ارائه دهندگان پیشرو مخابراتی در حال بررسی آن هستند.

چگونه می توان از NFT ها در ارائه خدمات اینترنتی استفاده کرد؟

توکن‌های غیرقابل تعویض از فناوری بلاک چین برای ارائه موارد استفاده زیادی استفاده می‌کنند. در سال های اخیر، NFT ها به طور گسترده ای برای اثبات مالکیت هنر دیجیتال مورد استفاده قرار گرفته اند. توسعه دهندگان به کاوش با استفاده از ماهیت رمزنگاری NFT ها برای افزودن خدمات و ضمیمه ارزش ذاتی به هر توکن منحصر به فرد ادامه داده اند.

این پیشرفت‌ها بدین معناست که NFT‌ها اکنون می‌توانند برای ارزهای دیجیتال، ایردراپ‌های اجتماعی، یا اعطای دسترسی به اینترنت یا دسترسی به رویدادها بازخرید شوند. این امکانات جدید دنیای جدیدی از فرصت ها را در بازارهای مالی غیرمتمرکز (DeFi) و سنتی باز می کند.

چگونه 3air اتصال اینترنت را از طریق NFT ها فعال می کند؟

3air ماموریت دارد تا با ارائه خدمات اینترنت پهن باند داخلی در حالی که با ارائه دهندگان خدمات اینترنت همکاری می کند، چشم انداز را متحول کند تا از دسترسی عادلانه به فرصت ها برای تقریباً 78٪ از جمعیت آفریقا بدون دسترسی پایدار به اینترنت اطمینان حاصل کند. این پلتفرم از فناوری اختصاصی برای ارائه دسترسی به اینترنت پهن باند در شهرهای بزرگ آفریقا بدون گذاشتن کابل فیزیکی (یک مانع سنتی) استفاده می کند. این پلتفرم همچنین از فناوری بلاک چین برای ارائه خدمات بانکی به جمعیتی که قبلاً بانکی نداشتند استفاده می کند.

NFTها منحصر به فرد، غیرقابل تقسیم، قابل انتقال هستند و می توانند کمبود را ثابت کنند و محبوبیت بازارهای NFT نشان دهنده پتانسیل آنها است. 3air از فناوری NFT برای اثبات هویت کاربر/دستگاه و جاسازی قابلیت انتقال به توکن‌های اتصال استفاده می‌کند.

منحصربه‌فرد بودن محیط جدیدی را تسهیل می‌کند که در آن کاربران می‌توانند خدمات اینترنتی را در یک بازار خارجی بخرند، به اشتراک بگذارند و بفروشند. هنگامی که به درستی عمل کند، بازاری همتا به همتا ایجاد می کند که در آن توکن های اتصال به اینترنت می توانند در سراسر مرزها به عنوان NFT معامله شوند. اتصال، اینترنت مش غیرمتمرکز مقرون به صرفه را برای همه تضمین می کند.

این فناوری در حال حاضر کاربردهای دنیای واقعی دارد – درباره K3 Last Mile بیشتر بخوانید.

3air هر 4 ماه یک بار (بسته به بودجه) مکان های جدیدی را به ترتیب زیر اضافه می کند – جمهوری دموکراتیک کنگو، اتیوپی، نیجریه، گینه، کنگو برازاویل، ساحل عاج، غنا، سودان، موزامبیک، زیمبابوه، کنیا و سنگال.

اکوسیستم 3air دو شکل از NFT ها را اجرا خواهد کرد – NFT های دستگاه و NFT های اتصال.

  • NFT های دستگاه

NFT ها منحصر به فرد هستند و بنابراین برای اثبات مالکیت هنر دیجیتال یا عضویت در جامعه استفاده می شوند. 3 NFT های هوا در سیستم های سخت افزاری تعبیه می شوند به طوری که هر توکن منحصر به فرد یک دستگاه سخت افزاری خاص را در اکوسیستم شناسایی می کند.

این دسته NFT چندین مورد استفاده دارد. به عنوان مثال، یک متولی یک دستگاه سخت افزاری باید تعداد معینی از 3 توکن هوا (ارزش پولی) را در NFT های تعبیه شده به اشتراک بگذارد/جاسازی کند.

اگر متولی با نیت بد عمل کند، نشانه های شرط بندی شده او بریده می شود. کاربران همچنین می توانند NFT ها را در بازارهای خارجی به منظور نشان دادن انتقال مالکیت، با تمام تراکنش های قابل ردیابی در بلاک چین معامله کنند. NFT های دستگاه شامل تصویر و شماره سریال دستگاه سخت افزاری و سایر داده های مورد نیاز برای اتصال به اکوسیستم 3air خواهد بود.

  • اتصال NFT

NFT های اتصال با NFT های دستگاه ترکیب می شوند تا به اینترنت دسترسی داشته باشند. کاربران می توانند آنها را در بازار ضرب، خرید و فروش کنند. هر NFT دارای یک برچسب ارزش USD خواهد بود و حاوی اطلاعاتی مانند نوع و مکان خدمات اینترنتی مورد نیاز است. هنگامی که یک NFT اتصال فعال می شود، ارزشی را برای کاربر فراهم می کند.

NFT های اتصال می توانند مبتنی بر زمان باشند، بنابراین وقتی دوره اعتبار منقضی می شود دیگر ارزشی ارائه نمی دهند. سوابق NFT و تراکنش ها برای گسترش کاربر و اکوسیستم مفید هستند. NFT ها را می توان در هر لحظه غیرفعال کرد و به دستگاه های دیگر منتقل کرد.

سایر کاربردهای احتمالی NFT در 3air

NFT ها انعطاف پذیری جدید را در صنعت مخابرات گسترش می دهند. امکانات بی‌پایان است و انتظار می‌رود بازارهای خدمات مخابراتی ثانویه تجارت و تبادل ارزش را به سطوح بی‌سابقه‌ای در این فضا آغاز کنند. این رشد را می‌توان به‌عنوان تکامل بسته‌های اینترنت تلفن همراه در نظر گرفت که توسط جوامع آفریقایی نیز رایج شده است.

فناوری بلاک چین نیاز به اشخاص ثالث را از بین می‌برد، مدل‌های کسب‌وکار جدید و کمک‌های بشردوستانه را با ارسال NFT‌های اتصال به دستگاه‌های NFT مدارس، بیمارستان‌ها یا جوامعی که نیاز به کمک مالی دارند، توانمند می‌سازد و قادر می‌سازد.