منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برحذر بودن! کلاهبرداران در حال فروش کارت بهداشتی جعلی COVID-19 برای رمزنگاری

برحذر بودن! کلاهبرداران در حال فروش کارت بهداشتی جعلی COVID-19 برای رمزنگاری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • کلاهبرداران مجوز بهداشتی جعلی COVID-19 را برای رمزنگاری می فروشند.
  • کلاهبرداران همچنین گواهی واکسن جعلی کووید -19 را در دارک نت می فروشند.

پلیس ایتالیا چندین کلاهبردار غیرقانونی را که کارت های جعلی بهداشت COVID-19 را در کانال های تلگرام برای ارزهای رمزنگاری شده می فروشند ، منفجر کرد.

در مجموع 32 گروه تلگرامی که خدمات بهداشتی جعلی COVID-19 را ارائه می دادند ، به هزاران نفر از افراد مشکوک که پرداخت های رمزنگاری شده را برای خدمات غیرقانونی ترجیح می دادند ، ارسال می کردند.

رویترز گزارش می دهد که بسیاری از افرادی که از کلاهبرداران حمایت می کردند می خواستند قانون را دور بزنند و در ازای ارزهای رمزنگاری شده گواهینامه بگیرند.

گذرنامه بهداشتی جعلی COVID-19 به ایتالیایی ها اجازه می داد کسانی که واکسیناسیون کرده اند یا حداقل اولین دوز را دریافت کرده اند یا آزمایش آنها منفی بوده است به سینما ، سالن های بدنسازی ، موزه ها ، رستوران ها رفته و در بیرون معاشرت کنند.

همچنین ، کلاهبردارانی که کارت بهداشت غیر قانونی COVID-19 را فروختند ، برای خدمات غیرقانونی قیمت ثابتی نداشتند. حدود 500 یورو یا 588 دلار فروخته شد. با این حال ، نوع رمزنگاری شده توسط کلاهبرداران توسط پلیس فاش نشد.

ایتالیا همچنان یکی از بیشترین کشورهایی است که توسط ویروس کووید -19 آسیب دیده است ، به ویژه در موج اول. این کشور اروپایی نزدیک به 130 هزار نفر را بر اثر ویروس فوت کرده است.

کلاهبرداران برای ایتالیا نیز مشکلی ایجاد کرده اند زیرا حدود 20 میلیون نفر Green Pass را بارگیری کرده اند ، اما اینکه آیا همه آنها به طور قانونی خریداری شده اند یا بخشی از جعلی هستند ، یک راز باقی می ماند.

پس از گذراندن سلامتی COVID-19 ، گواهی واکسن در Darknet فروخته می شود

کلاهبرداران تجارت COVID-19 را در سراسر جهان انجام می دهند زیرا گواهینامه های جعلی تزریق نیز برای فروش در Darknet موجود است.

در ماه جولای ، کاربران دارک وب گذرنامه واکسیناسیون و حتی دوزهای سرقت شده واکسن های COVID-19 را ارائه می دادند. آنها بیشترین حقوق را از بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، لایت کوین (LTC) و Monero (XMR) دریافت می کنند.

شرکتهای تحلیلی تأیید کردند که کلاهبرداران به دلیل ناشناس بودن و بستر جهانی برای دریافت پرداختی که ارائه می دهد ، این سکه ها را ترجیح می دهند.

این کلاهبرداری آنقدر گسترده بود که علاوه بر واکسن های معروف مانند Pfizer-BioNTech ، AstraZeneca ، Moderna و Johnson & Johnson ، حتی می توان محصول روسی Sputnik V را خریداری کرد.