منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بدهی 300 میلیارد دلاری اورگراند خطری برای اقتصاد جهانی است

بدهی 300 میلیارد دلاری اورگراند خطری برای اقتصاد جهانی است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • غول املاک و مستغلات اورگراند مستقر در چین در آشفتگی به سر می برد زیرا بدهی هایش نقطه دردسر پیشرفت آن است.
  • این شرکت ممکن است به زودی با یکی از انژکتورهای اولیه صندوق خود، آژانس غربالگری بازار آلمان، با مشکلات ورشکستگی مواجه شود.

اورگراند پس از بدهی های تقریباً 300 میلیارد دلاری خود، دوباره خود را در سوپ داغ می بیند. شرکت توسعه املاک و مستغلات مستقر در چین به دلیل وضعیت فعلی خود یکی از کانون های اصلی اخبار مالی جهانی بوده است. به گفته تحلیلگران مالی، سقوط آن می تواند به معنای دردسر برای فضای اقتصاد جهانی باشد.

علاوه بر این، اورگراند با درخواست ورشکستگی از سوی سرمایه گذار خارجی خود، Deutsche Marktscreening Agentur (آژانس غربالگری بازار آلمان) مواجه است. در بیانیه ای که برای مطبوعات منتشر شد، شرکت املاک و مستغلات دو بار در ماه سپتامبر نتوانست به تاریخ های پرداخت اوراق قرضه دست یابد. همچنین توضیح داد که این پیش‌فرض به‌طور خودکار برای 21 اوراق قرضه باقی‌مانده نتیجه مشابهی دارد.

این شرکت تاکنون وام های اوراق قرضه مختلفی از سرمایه گذاران خارج از کشور دارد که برای چندین پروژه مورد نیاز است. همه‌گیری جهانی بر اقتصاد جهانی تأثیر منفی گذاشته و به بدتر شدن مشکلات اورگراند کمک کرده است.

با این وجود، بسیاری از ارقام مالی شکست آن در بازار را به پروژه‌های عظیم و با برنامه‌ریزی ضعیفی که شروع کرده است مرتبط می‌دانند. علاوه بر این، تعریف دقیقی از دارایی های خود ندارد، که منجر به محتاط بودن طرف های خارجی می شود. پس از دو نکول بدهی‌اش، روی زمین لرزان و کمبود سرمایه‌گذار برای کمک به جمع‌آوری سرمایه راه می‌رود.

این پروژه نام «مقروض ترین توسعه دهنده» را در سطح جهان به خود اختصاص داده است و همچنین به عنوان یکی از ناپایدارترین پروژه ها شناخته می شود.

تهدیدی برای فضای جهانی

موقعیت اوگراند می تواند منجر به رویدادی مشابه بحران مالی جهانی سال 2008 شود. به گفته تحلیلگران مختلف، چین مشارکت های سودمند زیادی با کشورهای جهان دارد. توسعه دهنده املاک و مستغلات یکی از بزرگترین شرکت های کشور است که در صورت شکست، اعتبار چین را به عنوان یک شریک مالی کاهش می دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، چین مشارکت کنندگان حیاتی در اقتصاد خود را از دست خواهد داد و بالعکس.

علاوه بر این، باعث ایجاد عقب‌نشینی در توسعه بخش املاک و مستغلات در داخل کشور می‌شود. با توجه به گرانی داشتن خانه‌ها، مسکن به یک نقطه استرس حیاتی برای دولت چین تبدیل شده است. کمپین فعلی آن این است که اطمینان حاصل شود که هر شهروند می تواند به جای برخورد با شرایط گذشته، به مسکن مناسب دسترسی داشته باشد.

گزارش های اخیر نشان می دهد که چین دارای ساختمان های مسکونی خالی از سکنه است که به طور بالقوه می تواند میلیون ها نفر را در خود جای دهد. همچنین نشان می‌دهد که این بخش در سال‌های اخیر تقاضای خود را از دست داده است و به تثبیت اقتصاد کمونیستی نیاز دارد. اورگراند به تنهایی از پس مشکلات مالی برنمی‌آید، زیرا شش توسعه‌دهنده املاک و مستغلات دیگر در همین مسیر هستند.

بعدی برای اورگراند چیست؟

شایان ذکر است، سهام این شرکت از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 85 درصد کاهش داشته است. اگر DMSA با تشکیل پرونده ورشکستگی موافقت کند، اورگراند باید مالکیت دارایی های خود را برای رسیدگی به بدهی ها از دست بدهد. به این ترتیب، بسیاری از مردم تعجب می کنند که دولت چین برای بهبود وضعیت اورگراند چه خواهد کرد.

Evergrande مشاوران مالی را درگیر می کند تا بهترین راه را برای رهایی از شن های روان ببینند. با این حال به نظر می رسد دولت همچنان تمایلی به دخالت مستقیم با این شرکت ندارد. جهان مراقب این چرخش وقایع است، امیدوار است چین تصمیم بگیرد حتی از حاشیه در این موضوع نقش داشته باشد.