منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بخوانید چرا عرضه Floki Inu قرار است 4.2 تریلیون توکن FLOKI کاهش یابد

بخوانید چرا عرضه Floki Inu قرار است 4.2 تریلیون توکن FLOKI کاهش یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

جامعه Floki Inu اخیراً پس از رای قاطع به نفع سوزاندن 4.2 تریلیون توکن FLOKI بر روی پل زنجیره‌ای متقابل تصمیم گرفت تا مالیات تراکنش خود را به میزان 0.3 درصد کاهش دهد – 99.97 درصد به این پیشنهاد رأی دادند و تنها 0.03 درصد با آن مخالفت کردند. این تغییرات به طور رسمی در ساعت 20 UTC در 3 فوریه اعمال خواهند شد و تمام 4.2 تریلیون توکن برای همیشه در ساعت 20 UTC در 9 فوریه 2023 نابود خواهند شد.

روز دوشنبه، داده های CoinGecko نشان داد که سوزاندن توکن برنامه ریزی شده بیش از 100 میلیون دلار ارزش دارد. سوزاندن توکن ها باعث کاهش عرضه می شود که با فرض ثابت ماندن تقاضا، ارزش آنها را افزایش می دهد. علاوه بر این، فلوکی اینو تهدیدات امنیتی متصل به پل های زنجیره ای را به عنوان توجیه اضافی برای این اقدام پیشنهاد کرد. سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار از پل‌های زنجیره‌ای به سرقت رفت یا به اشتباه جابه‌جا شد.

جامعه فلوکی اینو به سوختن نمادین رأی می دهد.

این پیشنهاد اعلام کرد که «داده‌ها و اکسپلویت‌های بیشتری برای نشان دادن اینکه پل‌های زنجیره‌ای متقاطع می‌توانند خطرناک باشند، به‌ویژه اگر بخش قابل‌توجهی از عرضه توکن را داشته باشند، رونمایی شده است». در مورد فلوکی به طور خاص، توسعه دهندگان در پیشنهاد تایید شده خود تاکید کردند که یک سوء استفاده در پل زنجیره ای آنها می تواند به نتایج فاجعه آمیزی منجر شود. این به این دلیل است که 55.7٪ از کل گردش FLOKI باید به آن برسد.

Floki Inu، یک تیم پروژه با موضوع نژاد سگ Shiba Inu، قبلاً گفته بود که این انتقال بخشی از طراحی گسترده آنها برای تبدیل Floki Inu به یک سرمایه گذاری غیرمتمرکز مالی (DeFi) است. در طول چند ماه گذشته، آنها ابتکاراتی مانند Floki Locker و بازی متاورس Valhalla را منتشر کرده اند.

چرا فلوکی یک پل زنجیره ای ساخت؟

در سال 2021، Floki برای گوش دادن به اعضای جامعه خود ابتکار عمل را بر عهده گرفت و برای تراکنش‌های سریع‌تر با هزینه‌های کمتر، به زنجیره BNB گسترش داد. با این حال، این به معنای راه اندازی یک قرارداد جداگانه در شبکه جدید با عرضه 10 تریلیون توکن دیگر بود. برای حفظ کل توکن‌های FLOKI در حال گردش در آن حد و در عین حال به کاربران اجازه می‌دهد تا سکه‌های خود را از زنجیره بلوکی اتریوم به زنجیره BNB (و به عقب) منتقل کنند، تیم فناوری Floki چاره‌ای جز ساخت یک پل زنجیره‌ای متقابل نداشت.

در آن زمان، این تیم 600 میلیارد توکن FLOKI را از خزانه خود در اتریوم و زنجیره BNB برای راه اندازی پل خارج کرد. متعاقباً، اکثر دارندگان توکن‌های FLOKI خود را قبل از انتقال به زنجیره BNB روی اتریوم قفل کردند. به لطف تعادل عرضه بین هر دو زنجیره، توسعه دهندگان فلوکی اعلام کرده اند که حتی بدون پل، ثبات پروژه به خطر نمی افتد.