منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بحران نقدینگی BUSD: نهنگ‌های بزرگ دارایی‌های خود را در میان چالش‌های نظارتی واگذار می‌کنند

بحران نقدینگی BUSD: نهنگ‌های بزرگ دارایی‌های خود را در میان چالش‌های نظارتی واگذار می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار استیبل کوین در حال حاضر دستخوش تغییر قابل توجهی شده است زیرا نهنگ های بزرگ دارایی توکن های Binance USD (BUSD) خود را در بحبوحه بحران نقدینگی واگذار می کنند. این روند به دلیل عدم عرضه جدید BUSD در گردش، همراه با کاهش شدید عرضه در گردش به دنبال دریافت اطلاعیه ولز توسط Paxos از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایجاد شده است.

ارزش بازار BUSD در نتیجه اعلام این که SEC ایالات متحده اعلامیه Wells را منتشر کرده است، ضربه خورد. به همین دلیل، علیرغم افزایش تعداد توکن‌های در حال بازخرید، تعداد کل توکن‌های در گردش به سرعت کاهش یافته است. Paxos توسط رگولاتورها مجبور شده است تا صدور توکن های جدید را متوقف کند، در حالی که در همان زمان، تقاضا برای بازخرید BUSD افزایش یافته است.

بر اساس جدیدترین اطلاعات ارائه شده توسط WhaleStats، 100 نهنگ برتر BNB با فروش ارزهای دیجیتال خود، به طور پیوسته دارایی های بایننس USD خود را کاهش داده اند. در طول هفته گذشته، میانگین مبلغ برداشت هفتگی برای نهنگ ها بیش از 2 میلیون دلار بود.

در بحران اخیر استیبل کوین، مقامات نظارتی ایالات متحده اقدامات سریعی را برای بازگرداندن اعتماد به بازار ارز دیجیتال انجام داده اند. این بحران با اخباری مبنی بر اینکه استیبل کوین USDC که به دلار آمریکا متصل است، بخشی از ذخایر خود را در بانک سیلیکون ولی ایجاد کرد. این خبر منجر به نگرانی‌هایی در مورد ثبات USDC شد و ارزش آن به پایین‌تر از حد خود رسید و باعث ایجاد یک اثر موجی در بازار ارز دیجیتال شد.

استیبل کوین دیگری که تحت تأثیر بحران قرار گرفت، DAI بود که تا حدی توسط USDC و همچنین سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شود. در نتیجه این بحران، ارزش DAI نیز به زیر میخ خود سقوط کرد و باعث بی ثباتی بیشتر در بازار شد.

با این حال، مقامات نظارتی ایالات متحده به سرعت وارد عمل شدند تا اثرات این بحران را کاهش دهند. آنها اقداماتی را برای محافظت از تمام سپرده گذاران در بانک سیلیکون ولی (SVB) و Signature Bank پس از بسته شدن اخیر آنها اعلام کردند. این اقدامات برای بازگرداندن اعتماد به ثبات سیستم مالی ایالات متحده و جلوگیری از کاهش بیشتر ارزش استیبل کوین ها طراحی شده است.

پس از بسته شدن بانک سیلیکون ولی تحت کنترل شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، رگولاتورها اقدامات سریعی را برای اطمینان از حفاظت کامل از سپرده گذاران در بانک سیلیکون ولی انجام دادند. FDIC یک آژانس دولتی ایالات متحده است که در صورت ورشکستگی بانک سپرده گذاران را بیمه می کند.