منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بحث کنترل Uniswap توسط a16z – آنچه باید بدانید

بحث کنترل Uniswap توسط a16z – آنچه باید بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برخی از تأثیرگذارترین افراد در صنعت ارزهای دیجیتال، از جمله Changpeng Zhao “CZ” اعتقاد خود را ابراز کرده اند که بازوی ارزهای دیجیتال Andreessen Horowitz، a16z، مسئول صرافی غیرمتمرکز Uniswap است.

این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از آن است که a16z از تمام قدرت رای خود برای رای دادن به پیشنهادی برای اجرای جدیدترین نسخه Uniswap در زنجیره BNB استفاده کرده است.

چرا جنجال a16z-Uniswap؟

این رای که 15 میلیون توکن UNI را به خود اختصاص داده است، بیشترین رای در حال حاضر، همان چیزی است که جنجال را در جامعه کریپتو به راه انداخته است.

طبق آمار Tally، این اولین بار در تاریخ Uniswap است که از تمام 15 میلیون دارایی UNI برای رای گیری استفاده می شود.

در حالی که برخی از کاربران توییتر از اقدامات a16z ابراز ناامیدی کردند، برخی دیگر استدلال کردند که a16z از حق رای خود مطابق با سرمایه گذاری خود در این پروژه استفاده کرده است، که با معیارهای حاکمیت غیرمتمرکز Uniswap مطابقت دارد.

رای نهایی، که مشخص می کند Wormhole یا LayerZero پل پشتیبان بین اتریوم و زنجیره BNB برای Uniswap خواهند بود، هنوز برگزار نشده است.

نتیجه رای گیری ممکن است تحت تاثیر صندوق های تامینی مانند a16z و Jump باشد که به ترتیب حامیان LayerZero و Wormhole هستند.

Eddy Lazzazin، یک سرمایه گذار در a16z، تأیید کرد که این شرکت نمی تواند در مرحله بررسی دما در روند تأیید شرکت کند به دلیل تنظیم نگهبانی فعلی توکن هایش.

با وجود این، Lazzazin اظهار داشت که a16z می تواند در انتخابات آینده اسنپ شات رای دهد. بنیاد Uniswap هنوز پشتیبانی خود را از LayerZero اعلام نکرده است.

Wormhole در حال حاضر حدود 11 میلیون رای دارد و انتظار دارد a16z از نتایج بررسی دما پشتیبانی کند. با این حال، اگر a16z بر خلاف اصول جامعه باشد و سعی کند نتایج را تغییر دهد، Wormhole شوکه خواهد شد. جامپ هنوز درباره این وضعیت اظهار نظر نکرده است.

بحث بر سر پل‌های زنجیره‌ای متقاطع فقط در مورد امنیت نیست، زیرا این پل‌ها در گذشته در چندین حمله مورد هدف قرار گرفته‌اند، از جمله حمله 325 میلیون دلاری به Wormhole در سال گذشته.

این واقعیت که دو شرکت بزرگ سرمایه گذاری خطرپذیر به نفع شرکت های پرتفوی خود رای خواهند داد نیز نقش مهمی ایفا می کند.

در حالی که حامیان Wormhole امیدوار بودند که از این سناریو اجتناب کنند، باید دید که آیا a16z بر خلاف رای جامعه عمل می کند و تلاش می کند نتایج را تغییر دهد.

صرف نظر از نتیجه، این رای اخیر در مورد حاکمیت Uniswap بحث ها و بحث هایی را در جامعه کریپتو برانگیخته است.

تاثیر رای بر صنعت

Uniswap فعال ترین صرافی غیرمتمرکز (DEX) در کل صنعت ارزهای دیجیتال است و تصمیماتی که می گیرد وزن قابل توجهی در سراسر این بخش دارد.

رقابت برای پروتکل‌هایی که به استقرار Uniswap در زنجیره BNB اجازه می‌دهند به دلیل این واقعیت که قدرت و نفوذ در خطر ممکن است نتیجه نهایی یک پروژه را تعیین کند، داغ‌تر می‌شود.

تعداد قابل توجهی از مردم در رسانه های اجتماعی مخالفت خود را با اجرای اپتیک در مناقصه های پل ابراز کرده اند.

به نظر می رسد که انتخاب در مورد پل در حال تبدیل شدن به یک مبارزه در پشت صحنه بین سرمایه گذاران خطرپذیر و گروه های ذینفع خاص است.

اعتراض‌ها بر این است که چگونه پیشنهادها نقش بالقوه مضری را که گروه‌های ذینفع خاص ممکن است در گسترش DeFi ایفا کنند، نشان می‌دهند و چگونه این نقش از طریق پیشنهادها نشان داده می‌شود.