منو سایت

ببینید چرا Dogecoin یک ارز دیجیتال بد است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • براد گارلینگ هاوس می گوید دوج یک ارز دیجیتال خوب نیست.
  • می‌گوید طبیعت تورمی دوج با ویژگی کریپتو سازگار نیست.
  • چگونه بیشتر عرضه دوج در دست سرمایه گذاران معدودی است.

Dogecoin، محبوب ترین memecoin و یکی از چشمگیرترین ها در سال، قلب بسیاری از رمزارزها را به دست آورده است.

در حالی که بسیاری در جامعه رمزنگاری استدلال می‌کنند که دوج شور و شوق را به بازار می‌آورد، براد گارلینگ‌هاوس، مدیرعامل ریپل، فکر نمی‌کند که این کار چندان خوب باشد. Garlinghouse گفت که Dogecoin ممکن است برای بازار ارزهای دیجیتال خوب نباشد.

او به طور خاص آن را در زمینه استفاده از رمزارز به عنوان یک محافظ تورم قرار داد. مدیرعامل گفت که ماهیت تورمی میم کوین به خوبی با این تصویر مطابقت ندارد.

گارلینگ هاوس در یک میزگرد با مدیریت CNBC در رویداد Fintech ابوظبی صحبت کرد. او در این رویداد خاطرنشان کرد که افزایش تورم باعث ایجاد “بادهای دمی” برای کل بخش شده است.

او دیدگاهی را در مورد اینکه چگونه اداره کار تورم سالانه 6.2 درصدی را برای ماه اکتبر گزارش کرد، ارائه داد و اندکی پس از آن، قیمت بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ 69000 دلار رسید.

Garlinghouse این سوال را مطرح کرد که Doge چقدر می تواند از این چارچوب برای پیشنهاد ارزش خود استفاده کند.

او گفت: «من در واقع متقاعد نشده‌ام، حدس می‌زنم که تا حدودی بحث‌برانگیز است، که Doge برای بازار ارزهای دیجیتال خوب است.

گارلینگ هاوس گفت: “دوج خود دارای برخی پویایی های تورمی است که باعث می شود من تمایلی به حفظ آن نداشته باشم.” در واقع، Dogecoin در واقع یک عرضه ثابت مانند بیت کوین ندارد، و به آن استدلال ضعیفی برای استفاده طولانی مدت به عنوان دارایی محافظ تورم می دهد.

Dogecoin در سال 2013 راه اندازی شد و به گفته سازنده آن در چند ساعت توسعه یافت. این به عنوان یک شوخی که از یک الگوی رفتاری محبوب اینترنتی سرچشمه می گرفت ایجاد شد.

با این حال، از آن زمان، اکنون به عنوان دهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار رتبه بندی می شود. Doge به Shiba-Inu، یکی دیگر از memecoin ها، کمک کرد تا پس از سرمایه گذاری از موفقیت Doge، افزایش یابد.

دلیل دیگری که Dogecoin سرمایه گذاری بد است

همانطور که وال استریت ژورنال گزارش داده است، یکی از دلایلی که بسیاری از افراد بدگمان همچنان به دوج کوین انتقاد می کنند، همان نهنگی است که گفته می شود مالک 28 درصد از کل دوج کوین موجود است.

گمانه زنی ها در مورد اینکه چه کسی سرمایه گذار است همچنان در حال افزایش است. با این حال، شخص ناشناس باقی می ماند. به همین ترتیب، 70 درصد از کل عرضه دوج کوین تنها در 100 کیف پول نگهداری می شود که باعث می شود قیمت آن به راحتی توسط برخی افراد قابل کنترل باشد.

این بدان معناست که ایلان ماسک تنها کسی نیست که می‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت Dogecoin داشته باشد. نهنگ ناشناخته می تواند در هر جهت بر قیمت دوج تأثیر بگذارد. نهنگ ها قدرت ایجاد تغییرات بزرگ در بازار را دارند و به راحتی سرمایه گذاران کوچک را کنار می زنند.