منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با کاهش عرضه استیبل کوین، تقریباً 7 میلیارد تتر (USDT) بازخرید شده است

با کاهش عرضه استیبل کوین، تقریباً 7 میلیارد تتر (USDT) بازخرید شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به دنبال آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال، عرضه کل استیبل کوین ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. طبق گزارش‌ها، این اولین بار در تاریخ ارزهای دیجیتال است که عرضه کلی استیبل کوین‌ها کاهش یافته است.

در ماه گذشته، مجموع عرضه تمام استیبل کوین ها با هم ترکیب شد نپذیرفتن با بیش از 10 میلیارد (به همان اندازه + 10 میلیارد دلار)، حتی اگر TerraUSD شکست خورده را حذف کنیم. با توجه به Coinmetrics، توکن‌ها مستقیماً توسط دارندگان از طریق خزانه‌داری ناشران اصلی بازخرید شدند.

تتر بازخرید گسترده USDT را ثبت می کند

بزرگترین صادرکننده استیبل کوین Tether Inc. بیشترین بازخرید را در بین تمام استیبل کوین های متمرکز ثبت کرد، زیرا عرضه USDT تقریباً هفت میلیارد در اتریوم، پروتکل لایه Omni و شبکه Tron کاهش یافت. استیبل کوین غیرمتمرکز DAI بیش از 40 درصد کاهش یافت که بیشتر به دلیل انحلال موقعیت های بدهی بود.

FVT A0QX0AI6AdN
FVT A0QX0AI6AdN

تا 18 می، تنها حدود 8 میلیارد دلار استیبل کوین از خزانه‌داری بازخرید شد و حدود 24 درصد از عرضه DAI به دلیل انحلال‌ها قرارداد بسته شد.

وضوح آن [USDT] کاهش نشان می دهد که یک نهاد واحد یا گروه کوچکی پشت آن بوده است. […] بازخرید مستقیم خزانه بسیار غیرعادی است و گویای این موضوع است. عطش نقدینگی کوتاه مدت و نگرانی هایی در مورد ورشکستگی وجود دارد که در وحشت سال 2020 وجود نداشت.

لوکاس نوزی، رئیس بخش تحقیق و توسعه Coinmetrics.

این توسعه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران کریپتو اعتماد خود را به دارایی‌های پایدار از دست می‌دهند یا از ورشکستگی استیبل کوین‌ها به دلیل خرابی‌های گسترده در بازار ارزهای دیجیتال می‌ترسند. بخشی از دلیل آن می تواند سقوط TerraUSD باشد که بر اعتماد سرمایه گذاران به استیبل کوین ها، به ویژه آنهایی که توسط الگوریتم ها پشتیبانی می شوند، تأثیر گذاشت.

ارزش بازار استیبل کوین ها کاهش می یابد

در زمان نگارش این مقاله، ارزش بازار استیبل کوین ها 157 میلیارد دلار و بیش از 95 میلیارد دلار در حجم معاملات به ازای هر کوینگکو بود.

تتر (USDT) بیش از 46 درصد تسلط را در دسته استیبل کوین با ارزش بازار 71.5 میلیارد دلاری دارد. USD Coin (USDC) با 54.8 میلیارد دلار، Binance USD (BUSD) با 17.4 میلیارد دلار و DAI با 6.3 میلیارد دلار پس از این فهرست قرار دارند.