منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با رسیدن تورم بریتانیا به بالاترین حد خود در 40 سال اخیر، زمستان کریپتو از سر گرفته می شود

با رسیدن تورم بریتانیا به بالاترین حد خود در 40 سال اخیر، زمستان کریپتو از سر گرفته می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در روزهای اخیر، اقتصاد بریتانیا تأثیر مخربی بر بازار ارزهای دیجیتال داشته است. بازار کریپتو در روز چهارشنبه با افزایش معاملات آتی سهام ایالات متحده پیش از گزارش درآمد سه ماهه شرکت های بزرگ، شتاب خود را از دست داد. پوند انگلیس پس از انتشار گزارشی کاهش یافت که نشان می‌دهد تورم بریتانیا در ماه سپتامبر سریع‌تر از آنچه اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کردند افزایش یافت و به بالاترین حد در 40 سال گذشته رسید.

از آغاز سال 2022، هر جزء از اکوسیستم دارایی دیجیتال متحمل ضرر شده است. به ویژه، فراجهان در آستانه انقراض است. چندین سکه کریپتو به طور کامل از بازار ناپدید شده اند.

تورم انگلیس به بالاترین حد خود در 40 سال اخیر رسید

تورم در بریتانیا در ماه گذشته به دلیل بیشترین افزایش هزینه های مواد غذایی از سال 1980 به دو رقمی بازگشت. این ارقام در ژوئیه با ضربه شدیدی به خانوارهایی که با بحران هزینه زندگی دست و پنجه نرم می کنند، با اوج 40 ساله مطابقت داشت.

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی، در 12 ماه منتهی به سپتامبر، شاخص قیمت مصرف کننده 10.1 درصد افزایش یافته است، در حالی که در ماه اوت 9.9 درصد بود. اکثر اقتصاددانان CPI را 10 درصد پیش بینی کرده بودند. بنابراین نتیجه به طور کلی با پیش بینی ها مطابقت داشت.

در نتیجه این خبر، پوند به زیر 1.13 دلار سقوط کرد و آخرین بار 0.2 درصد در روز کاهش یافت. با توجه به ارقام روز چهارشنبه، بانک مرکزی انگلیس برای تسریع افزایش نرخ بهره خود در ماه آینده تحت فشار است.

داده ها محیط چالش برانگیز برای خانواده های بریتانیایی را برجسته می کند. با این حال، این تأثیر برای افرادی با کمترین درآمد شدیدتر بود، که با عدم اطمینان بیشتر در مورد دامنه کمک های مالی در دسترس آنها با توجه به چهره های اخیر دولت در مورد چهره ها مواجه هستند.

حتی بدون آشفتگی های سیاسی و اقتصادی اخیر، بریتانیا به شدت تحت تاثیر افزایش قیمت گاز طبیعی اروپا در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین قرار گرفت. نگرش منفی اقتصادی تنگناهای زنجیره تامین پس از کووید و کمبود نیروی کار را تشدید کرده و منجر به فشرده شدن شدید استانداردهای زندگی شده است.

پس از اعلام این اطلاعات در روز چهارشنبه، نخست وزیر در مجلس عوام اشاره کرد که حقوق بازنشستگی ایالتی مطابق با تورم افزایش خواهد یافت. با این حال، نخست وزیر قول مشابهی در مورد مزایای غیر بازنشستگان نداد. نرخ تورم اثر خفه کننده و ناخواسته ای بر بازارهای ارزهای دیجیتال داشته است.

بازارهای کریپتو ضررهای زیادی را متحمل می شوند

همانطور که قبلاً گفته شد، اقتصاد بریتانیا تأثیر نسبتاً سرد کننده ای بر بازار کریپتو داشته است. قیمت بیت کوین (BTC) در روز چهارشنبه ۲ درصد کاهش یافت. قیمت فعلی بیت کوین، همانطور که توسط CoinMarketCap گزارش شده است، 19,188.82 دلار است. حجم معاملات 24 ساعته بیت کوین 27,103,043,666 دلار است. ارزش سکه طی 24 ساعت گذشته 1.35 درصد کاهش داشته است.

زمستان کریپتو در حالی از سر گرفته می شود که تورم بریتانیا به بالاترین حد خود در 40 سال اخیر رسیده است
منبع: TradingView

اتر (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، نیز تقریباً 1.6 درصد در روز کاهش یافت. AAVE Altcoins Aave و UNI Uniswap تقریباً 5٪ افزایش یافتند، اما بازار کاهش یافت. طبق گفته CoinMarketCap، قیمت فعلی اتر 1302 دلار است.

پس از استقرار در شبکه اصلی در روز دوشنبه، ارزش ارز دیجیتال Aptos به شدت کاهش یافت. طبق داده‌های CoinGecko، سکه لایه 1 مورد انتظار در محدوده 9 دلار قرار گرفت و در روز 40 درصد پایین‌تر معامله می‌شود.

شایعه شده بود که بیت کوین قرار است در طول فصلی مثبت ماه اکتبر جهش مجدد داشته باشد. با این حال، بازگشت سرمایه هنوز محقق نشده است زیرا سرمایه گذاران باهوش همچنان به ذخیره وجوه به دلار آمریکا (USD) ادامه می دهند.

علاوه بر این، قدرت اقتصادی نسبی و انرژی کافی ایالات متحده ممکن است مدت‌ها پس از توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، به افزایش تقاضا برای دلار ادامه دهد. طبق الگوهای فصلی، سه ماهه اول اغلب برای دلار مطلوب است. این چه تاثیری بر بازار ارزهای دیجیتال دارد؟

علیرغم کاهش سرعت بازار نزولی در ماه پایانی 2018، گاوها در سه ماه اول سال 2019 در حاشیه باقی ماندند – یک زمان فصلی مثبت برای دلار. باید دید که بازار نزولی 2022 چگونه خواهد بود.

کریپتو قوانین باستانی املاک انگلستان را متزلزل خواهد کرد

اخبار بیشتری در رابطه با کریپتو از بریتانیا منتشر می شود. تنظیم کننده های مالی جهانی به دنبال افزایش نظارت خود بر بازارهای دارایی دیجیتال هستند. پس از یک سال پر فراز و نشیب برای قیمت‌گذاری دارایی‌های دیجیتال و بازارها، انگیزه تنظیم مقررات به‌ویژه مشهود است. اگرچه مقامات می توانند به شرکت های رمزنگاری و سرمایه گذاران در مورد نحوه رفتار خود آموزش دهند، آنها قوانینی را ایجاد نمی کنند که بتواند خط مشی های آنها را تعیین کند.

برای رفع این نقص، دولت بریتانیا یک کمیسیون مستقل متشکل از قضات دادگاه عالی، وکلای دادگستری، و کارشناسان حقوقی را مأمور کرده است تا بخش کریپتو را بررسی کرده و روش‌هایی را برای تنظیم آن توصیه کند.

کمیسیون حقوقی انگلستان و ولز، با بودجه وزارت دادگستری بریتانیا، پروژه های مختلفی را با محوریت رمزنگاری انجام می دهد. این سازمان‌ها وظیفه تعیین رفتار بهینه پیشرفت‌های Web3 و دارایی‌های دیجیتال را بر اساس قوانین جدید و موجود دارند.

با توجه به اینکه دولت بریتانیا – حداقل در حال حاضر – متعهد به تبدیل این کشور به یک مرکز جهانی برای ارزهای دیجیتال است، پروژه‌های کمیسیون قانون ممکن است نه تنها مهم، بلکه فوری باشند. این اصلاح ممکن است نقطه عطفی برای دارایی های دیجیتال باشد.