منو سایت

بایننس FUD چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال Binance، پلتفرم بعدی است که پس از صرافی Sam Bankman-Fried FTX، که در ماه نوامبر، شاید در میان فعالیت‌های مبهم، با فشار شدید یا تست نقدینگی مواجه می‌شود.

در توییتر، بایننس در حال حاضر روند رو به رشدی دارد، اما بیشتر به دلیل گمانه زنی ها در مورد فشار مالی احتمالی یا فشار نقدینگی بر بورس است. به دنبال گزارش بازیافتی روز دوشنبه مبنی بر اینکه مقامات ایالات متحده به دنبال طرح اتهام علیه صرافی و مدیران آن به دلیل تخلفات مشکوک در پولشویی هستند، FUD ها (ترس، عدم اطمینان و شک) در حال گسترش هستند.

بایننس با افزایش چشمگیر برداشت مواجه است

علیرغم اینکه اتفاق جدیدی نیست، به نظر می رسد بسیاری از مردم از این گمانه زنی ها مضطرب شده اند. این امر مشهود است زیرا داده های زنجیره ای نشان می دهد که Binance در حال حاضر است را تجربه می کند یک سطح غیر معمول از خروج. در 24 ساعت گذشته، بیش از 1.3 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده از صرافی خارج شده است.

مدیر عامل بایننس نیز خروج انبوه از بورس را تأیید کرد. در توییتر، Changpeng Zhao (CZ) اعتراف کرد که صرافی به ویژه شاهد درخواست‌های برداشت گسترده در USDC بوده است. و از آنجایی که سپرده‌های USDC اکنون به صورت خودکار به استیبل کوین وابسته بایننس، BUSD تبدیل می‌شوند، صرافی می‌خواهد یک سوآپ توکن برای تبدیل مجدد BUSD به USDC انجام دهد تا درخواست‌ها را برآورده کند.

با این حال، ژائو گفت: «کانال برای مبادله از PAX/BUSD به USDC نیازمند عبور از بانکی در نیویورک به دلار است. بانک‌ها تا چند ساعت دیگر باز نیستند.» در نتیجه، برداشت USDC از بایننس در حال حاضر متوقف شده است، تا زمانی که تراکنش با بانک ها پردازش شود.

صرف نظر از این، بایننس گفت برداشت از سایر دارایی ها، از جمله USDT و BUSD، همچنان کار می کند.

آیا بایننس ورشکسته است؟

بزرگترین ارز دیجیتال ظاهرا در حال گذراندن سطح شدیدی از تست نقدینگی است که در صورت زنده ماندن احتمالاً می تواند به لحظه ای تعیین کننده برای شرکت تبدیل شود. فقط می توان حدس و گمان هایی در مورد وضعیت مالی محض Binance وجود داشت. مشخص نیست که آیا بورس ورشکسته است یا خیر.

با این حال، تاکنون هیچ موردی مبنی بر رد یا معلق درخواست های انصراف از صرافی وجود نداشته است.

بیشتر، پلتفرم‌های تحلیلی روی زنجیره نشان می‌دهند که بایننس ممکن است نقدینگی کافی داشته باشد. طبق داده‌های نانسن، بایننس در حال حاضر بیش از 60 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده را در چندین کیف پول سرد نگهداری می‌کند. با چنین ذخایری، برخی افراد FUD بایننس را بی‌اساس اعلام کردند.

پلتفرم Binance Futures با خرابی مواجه است

در میان FUD بایننس، خرابی پلت فرم معاملات آتی آن به وجود آمد که به راحتی باعث تحریک کاربران شد. اکثر معامله گران ساعاتی پیش سعی کردند به این پلتفرم دسترسی پیدا کنند، اما با پیام خطایی مواجه شدند که می‌خواند: «داده‌ها به دلیل نقص سرویس از دست رفتند». در برخی موارد، موجودی آتی کاربران صفر بود.

اما ژائو به جای پاسخ به FUD های بایننس، آنها را نادیده می گیرد. او در توییتی نوشت که آنها “توانایی نادیده گرفتن آنها و ادامه ساختن” را آموخته اند، زیرا بایننس از همان روز اول شروع به کار با FUD ها مواجه شده است.

FUD به ما کمک می کند رشد کنیم، حتی اگر آنها کاملا آزاردهنده باشند. شما می توانید بدون ذکر صریح نام او در مورد کسی FUD کنید، که باعث گسترش آگاهی می شود. ژائو افزود: این امر همچنین به متحد کردن حامیان آنها کمک می کند زیرا یک اتحاد دفاعی مشترک را تشکیل می دهد.