منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بایننس: چرا صرافی پیشرو ارز دیجیتال در تگزاس در دسترس نیست؟

بایننس: چرا صرافی پیشرو ارز دیجیتال در تگزاس در دسترس نیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بایننس خود را به عنوان پیشروترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان تثبیت کرده است. با این حال، بدون مخالفت به اوج نرسید. موانع نظارتی در دو سال گذشته بایننس را مختل کرده است.

با این حال، تعدادی از کشورها نظر خود را تغییر داده‌اند و به صرافی ارز دیجیتال اجازه داده‌اند تا در داخل مرزهای خود فعالیت کند. با این حال، این را نمی توان در مورد ایالت تگزاس در ایالات متحده گفت. ایالت محافظه کار تگزاس به موضع خود مبنی بر ممنوعیت این صرافی خاص در داخل مرزهایش پایبند بوده است.

بایننس در تگزاس مورد استقبال قرار نمی گیرد

بایننس در برخی از ایالت های ایالات متحده از جمله تگزاس، نیویورک یا فلوریدا به دلیل نگرانی های نظارتی قابل دسترسی نیست. در پاسخ به تغییر سیاست توسط Binance، سرمایه گذاران این ایالت ها دیگر اجازه ندارند. صرافی معروف کریپتو در سپتامبر 2019 دفتر ایالات متحده خود را تأسیس کرد. با این حال، به دلیل عدم قطعیت نظارتی برای ساکنان ایالت های ذکر شده در بالا و ده ایالت دیگر در دسترس نبود.

صرافی کریپتو در ابتدا در سپتامبر 2019 مشتریان ایالات متحده را ممنوع کرد و راه اندازی Binance.US را از طریق همکاری با BAM Trading Services برای پاسخگویی به تقاضاهای فزاینده نظارتی اعلام کرد. مشتریان در ایالت‌های تایید شده باید رویه‌های دقیق‌تری را نسبت به صرافی که قبلاً مورد نیاز بود، از جمله نیاز به ارسال عکس‌های یک شناسه معتبر و شماره‌های تامین اجتماعی رعایت کنند.

در طول راه اندازی، رابط صرافی کاترین کولی فاش کرد که Binance US و Binance.com دو سازمان مجزا هستند، که نشان می دهد که دارایی های نگهداری شده در Binance.com نمی توانند به سرعت بین صرافی ها جابجا شوند. در ماه های ابتدایی سال 2019، Binance.com تصمیم گرفت تا مشتریان آمریکایی را از استفاده از این پلتفرم منع کند. این معیاری برای انطباق با توجه به افزایش نظارت نظارتی از سوی SEC و CFTC بود.

Binance.US، شعبه ایالات متحده صرافی جهانی بدون سر، اکنون در 45 ایالت ایالات متحده قابل دسترسی است. با این حال، ساکنان هاوایی، آیداهو، نیویورک، تگزاس و ورمونت برای استفاده از Binance باید مدت بیشتری صبر کنند.

در ماه مارس، وایومینگ جدیدترین شرکتی بود که از لیست سیاه صرافی‌های ارزهای دیجیتال حذف شد. مقررات ایالات متحده دسترسی محدودی به تجارت ارزهای دیجیتال در این ایالت دارد و باز کردن حساب و خرید بیت کوین را برای معامله گران دشوار می کند.

در ژانویه 2022، Binance.US عملیات خود را در کانکتیکات آغاز کرد، جایی که صرافی باید مجوز انتقال پول را از وزارت بانکداری ایالتی دریافت می کرد. در جورجیا، بازوی صرافی ایالات متحده به یک فروشنده ابزارهای پرداخت مجوز از وزارت امور بانکی و دارایی نیاز داشت.

از زمان معرفی Binance.US، بایننس بین المللی تحت بررسی نظارتی قرار گرفته است. رگولاتورها در بریتانیا و ایتالیا فعالیت این صرافی را در کشورهای خود ممنوع کرده اند، در حالی که مقامات هنگ کنگ و ژاپن به سرمایه گذاران در مورد آن هشدار داده اند. با این حال، صرافی کریپتو توانسته است راه خود را به سرمایه گذاران کریپتو ایتالیایی پیدا کند. بر اساس گزارش بلومبرگ، تا سپتامبر 2021، دولت ایالات متحده در حال بررسی صرافی رمزارز برای تقلب مالیاتی، پولشویی و تجارت داخلی بود.

صرافی کریپتو در ماه‌های اخیر تحت بررسی‌های نظارتی بیشتری قرار گرفته است، همانطور که درخواست SEC برای اطلاعات در مورد دو شرکت متعلق به بنیانگذار آن چانگ‌پنگ ژائو نشان داد. پس از تحقیقات SEC، تگزاس کنترل نظارتی خود را در صرافی ارزهای دیجیتال تشدید کرد.

دیدگاه تگزاس در مورد ارز دیجیتال

برای مدتی، قانون‌گذاران در تگزاس، طرح‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را خطری برای سرمایه‌گذاران معمولی می‌دانستند و به صدور هشدارهای عمومی در برابر کلاهبرداری‌های احتمالی مرتبط با ارزهای دیجیتال در طول همه‌گیری COVID-19 ادامه دادند. از سوی دیگر، کلاهبرداران راهی پیدا کرده اند که به عنوان صرافی پیشرو در حوزه ارزهای رمزنگاری شده پنهان شوند تا در تگزاس فعالیت کنند.

جدیدترین اقدام هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس حرف نیست، بلکه اقدام است: یک دستور توقف و توقف اضطراری علیه شرکتی صادر شده است که از نام Binance استفاده می کند.

طبق یک بیانیه رسمی، هدف از این سفارش، کسب‌وکاری است که ادعا می‌کند از بریتانیا فعالیت می‌کند و قبلاً توسط تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار در فیلیپین هشدار داده شده است. آنها قبلاً اعلام کرده بودند که دلتا کریپت به طور غیرقانونی اوراق بهادار را با نرخ های “مضحک” می فروشد و از مردم می خواهد از آن اجتناب کنند.

از آن زمان، ظاهراً این شرکت نام سابق خود “Delta Crypt” را رها کرده و یک برنامه سرمایه گذاری آنلاین راه اندازی کرده است – در حالی که برای فروش اوراق بهادار در تگزاس ثبت نشده است – با استفاده از عبارات فریبنده مختلف مانند Binance Assets، BinanceAssets و Bit Kind Ltd.

از این رو، TSSB این پیشنهادها را تقلبی و فریبنده خواند و خاطرنشان کرد که Delta Crypt از افشای اطلاعات مهم، از جمله دخالت قبلی مقامات دولتی فیلیپین، برای مدیران خود غفلت کرده است.

همچنین از مشاوره دادن به سرمایه گذاران در مورد خطرات تجارت ارزهای دیجیتال غافل شده و به طور غیرقانونی با نمایندگان فروش درگیر شده است. این بدان معناست که شرکت متعهد به پرداخت کمیسیون بدون توجه به شرایط ثبت نام یا مجوز است.

TSSB موضعی سخت در برابر کلاهبرداری در بخش کریپتو اتخاذ کرده است و اخیراً استنادهایی علیه دو طرح ادعایی Ponzi با جریمه های 10000 دلاری یا دو تا ده سال زندان صادر کرده است.

علیرغم ممنوعیت نظارتی Binance، مردم روشی برای حل آن با استفاده از شبکه های خصوصی مجازی (VPN) پیدا کرده اند. به لطف استفاده از VPN، سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون محدودیت جغرافیایی، سکه‌ها را در Binance خریداری، تجارت و سپرده گذاری کنند. کاربران همچنین می توانند از VPN استفاده کنند تا اقدامات خود را در برابر سازمان های دولتی، هکرها و ISP ها ایمن و ایمن نگه دارند.