منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بایننس و نیجریه برای توسعه یک منطقه اقتصادی دیجیتال با یکدیگر همکاری می کنند

بایننس و نیجریه برای توسعه یک منطقه اقتصادی دیجیتال با یکدیگر همکاری می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بایننس و نیجریه در حال تشکیل یک سازمان منطقه پردازش صادرات (NEPZA) هستند. هدف ایجاد یک منطقه اقتصادی دیجیتال مشابه دبی است.

بر اساس این گزارش ها، مقامات نیجریه قصد دارند منطقه ای شبیه به منطقه آزاد مجازی دبی ایجاد کنند. پس از تکمیل، این تسهیلات برای اولین بار در غرب آفریقا خواهد بود.

به گفته مدیر عامل NEPZA Adesoji Adesugba، هدف این کشور ایجاد یک منطقه آزاد مجازی شکوفا است تا بتواند از اقتصاد مجازی تقریبا تریلیون دلاری در بلاک چین و اقتصاد دیجیتال بهره مند شود.

پذیرش بایننس در نیجریه

شراکت بایننس با نیجریه پس از گامی مشابه این تجارت با شهر بوسان در کره جنوبی انجام شد.

یادداشت تفاهم (MoU) بین صرافی به رهبری چانگ پنگ ژائو و شهر بوسان برای تضمین پشتیبانی فنی و زیرساختی شهر امضا شد.

هدف این اقدام ترویج تبادل دارایی دیجیتال بوسان و همچنین توسعه اکوسیستم بلاک چین شهر است.

به منظور تقویت بخش اوراق بهادار در کشور، این بورس با SERC، رگولاتور بورس و اوراق بهادار کامبوج قراردادی منعقد کرده است. علاوه بر این، برای ترویج بیشتر پذیرش ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین در کشور آفریقایی، بایننس اخیراً یک مرکز آموزشی کریپتو نیز در آنجا افتتاح کرده است.

دولت نیجریه علیرغم پذیرش قابل توجه ارزهای دیجیتال توسط شهروندان این کشور، رابطه تا حدودی نامطلوب با این تجارت را نشان داده است.

بانک مرکزی نیجریه به تمام بانک‌های تجاری این کشور دستور داد تا از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال خودداری کنند. بانک برتر این کشور خاطرنشان کرد که تصمیم آن در نتیجه خطری است که ارزهای دیجیتال برای کل سیستم مالی کشور ایجاد می کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه دستورالعملی را برای دارایی های دیجیتال در این کشور در ماه مه منتشر کرد. SEC ادعا می کند که این مقررات برای تضمین باز بودن بازار و حمایت از سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

با این وجود، نیجریه ای ها علیرغم وضعیت نامطمئن نظارتی این کشور همچنان به استفاده از ارز دیجیتال ادامه می دهند.