منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بایننس صندوق‌های دارایی دولتی را با سهامی در تجارت 300 میلیارد دلاری جذب می‌کند

بایننس صندوق‌های دارایی دولتی را با سهامی در تجارت 300 میلیارد دلاری جذب می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • بایننس، صرافی غول‌پیکر ارز دیجیتال، در حال بهره‌برداری از صندوق‌های دارایی دولتی است.
  • این حرکت بخشی از تهاجمی جذاب این پلتفرم است که دولت های مختلف را هدف قرار می دهد.

بایننس بزرگترین صرافی دارایی‌های دیجیتال جهان از صندوق‌های دارایی مستقل (SWF) استفاده می‌کند. مدیر اجرایی آن Changpeng Zhao (CZ)، در مصاحبه ای با مالی بار گفته است.

به گفته CZ، مذاکرات دو نقطه را هدف قرار می دهد. ابتدا، بایننس به دنبال متقاعد کردن SWF ها برای سرمایه گذاری در تجارت 300 میلیارد دلاری خود است. ثانیاً، این شرکت، از طریق SWFs، بهبود روابط با دولت های جهانی را هدف قرار داده است.

اخیراً این شرکت با دولت های مختلف برخورد داشته است. بنابراین بایننس امیدوار است که تهاجمی جذابش، نگرش منفی را که با آن مواجه است تغییر دهد. با انجام این کار، این شرکت روابط سالم تری را با دولت هایی که در آن فعالیت می کند، هدف قرار می دهد.

CZ نسبت به روند پیشرفت مذاکرات ابراز خوش بینی کرده است. او همچنین به نحوه برخورد آنها با احتیاط به مذاکرات اشاره کرده است. دلیلش این است که این شرکت نمی‌خواهد تنها به کشورهای خاصی وابسته به نظر برسد.

مدیر عامل شرکت تاکید کرد که مذاکرات هنوز در مراحل اولیه است. دوباره، آنها در زمانی اتفاق می‌افتند که شرکت تابعه آمریکایی آن نیز سرمایه خود را افزایش می‌داد. این در حال آماده سازی برای عمومی شدن است. با این حال، او در مورد اینکه SWFs چه کسی هستند، مادر باقی ماند.

اما در مورد بزرگی سرمایه درگیر تردیدی باقی نگذاشت. او پیشنهاد کرد که مذاکرات شامل یک اندازه بلیط بزرگ است که به معنای تزریق سرمایه قابل توجهی است. علاوه بر این، او پیش بینی می کند که مدتی طول بکشد.

قطع رابطه بایننس و سینو

این حرکت بایننس اولین تهاجم افسونگری نیست که علیه یک آژانس دولتی انجام داده است. یکی از شرکای اصلی آن برای نگرانی سنگاپور، Vertex Ventures (VV) است. VV بازوی سرمایه گذاری Temasek است که یک ابزار سرمایه گذاری برای دولت سنگاپور است.

علاوه بر این، زمانی که به دنبال یافتن دفتر مرکزی جهانی خود (HQ) است، این شرکت در حال تقویت قدرت مالی خود است. از جمله مکان هایی که در صدر این لیست قرار دارند، دبی است. دیگری سنگاپور است.

اگرچه ریشه چینی دارد، اما این شرکت در سال 2017 از این کشور خارج شد. این اقدام در واکنش به سرکوب صرافی ها و به طور کلی بخش کریپتو توسط پکن بود.

از آن زمان به بعد، از محل قرار گرفتن مقر خود چشم پوشی کرده است. به طور مشابه، در ایستگاه CZ محکم مانده است. اما گسترش یافته و دارای دفاتر استراتژیک در سراسر جهان است.

این شرکت ادعا می کند که دیگر از داخل چین فعالیت نمی کند. تنها حضور آن در آنجا یک کارمند نازک است که در فناوری بلاک چین دخیل است. علاوه بر این، داده های خود را در داخل کشور ذخیره نمی کند.

سرکوب ارزهای دیجیتال چین بر تصمیم بایننس تأثیر گذاشته است. همراه با افزایش سوء ظن در کشورهای دیگر، این شرکت چاره ای جز سازگاری نداشت.

بایننس از مقررات استقبال می کند

این کار را با انتشار در ارتباطات کاربران خود به عنوان نامه حقوق اساسی انجام داده است. این نامه در مورد مسائل بی شماری صحبت می کرد. علاوه بر رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران، از مقررات بیشتر فضا نیز حمایت می‌کند.

CZ معتقد است که او و بایننس دیوانه نیستند. این تصوری است که در آنجا وجود دارد، به دلیل مقررات کمتر در آیه رمزنگاری. او گفت که تا زمانی که روشن باشد، آنها بر مقررات در این فضا فشار می آورند.

او مجدداً گفت که از تراکنش‌های غیرقانونی روی پلتفرم خود نگران نیست. از نظر او، آنها چک و موجودی بهتری در مقایسه با بانک ها داشتند. او به قوانین KYC و AML اشاره می کند که بایننس به دلیل بررسی دقیق خود باید از آنها پیروی کند.

گفته می شود، این شرکت به ندرت خود را مورد علاقه تنظیم کنندگان قرار داده است. به عنوان مثال، اداره رفتار مالی بریتانیا از ناتوانی خود در نظارت کامل بر شرکت گریه می کند. دلیلش این است که آنها می گویند بایننس در به اشتراک گذاری اطلاعات صریح نبوده است.

این اطلاعات شامل نام طرف های معامله و جزئیات معاملات آنها است. سایر موسسات مالی تراکنش های بایننس را کنار گذاشته اند. یکی از این مؤسسات، Barclays Bank PLC است.