منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک کانادا افزایش پذیرش BTC در سال 2021 را توضیح می دهد

بانک کانادا افزایش پذیرش BTC در سال 2021 را توضیح می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک کانادا این هفته گزارشی را منتشر کرد که در آن بیان می‌کند که چرا پذیرش بیت‌کوین در سال 2021 در این کشور بسیار بالا رفته است. بر اساس این گزارش، محققان به آمارهای کلیدی اشاره کردند که نشان‌دهنده حمایت گسترده کاربران در کشور است. محققان ادعا کردند که حدود 13 درصد از معامله گران در این کشور از سال گذشته بیت کوین را پذیرفته اند. این بدان معنی است که اکثر ساکنان این کشور از بیت کوین آگاه هستند.

تاجران کانادایی در سال 2021 در بازار حضور پیدا کردند

بانک کانادا این گزارش را در 12 اکتبر به عنوان یکی از نقاط تمرکز تحت بررسی سیستم بانک منتشر کرد. این گزارش به چندین نکته کلیدی در مورد پذیرش و استفاده از دارایی های دیجیتال در کشور اشاره کرد. پنج محقق با موسسه مالی گزارش مذکور را تهیه کردند.

یکی از قابل توجه ترین رویدادهایی که نویسندگان توانستند آن را ایجاد کنند این است که اکثر معامله گران در کشور از اصلاحات عظیم قیمت مربوط به بیت کوین آگاه هستند. اصلاحات قیمت پدیده‌هایی هستند که با دارایی‌های دیجیتال مرتبط هستند و در دوره‌های نزولی بازار رخ می‌دهند. جدای از آن، محققان توانستند افزایش شدیدی را در تعداد معامله گرانی که برای اولین بار بیت کوین را در سال 2021 خریداری کردند، ایجاد کنند.

محققان بانک کانادا معیارها را توضیح می دهند

در گزارش بانک کانادا آمده است که قبل از مالکیت 13 درصدی ثبت شده در سال گذشته، مالکیت بیت کوین در سه سال گذشته تنها حدود 5 درصد بوده است. این افزایش گسترده با افزایش فرهنگ پس‌اندازی مرتبط بود که بیشتر آنها در طول همه‌گیری ویروس کرونا به کار گرفتند. اگرچه این گزارش ادعا می‌کند که تقریباً همه ساکنان با اصطلاح «بیت‌کوین» آشنا هستند، اما همچنین ادعا می‌کند که اکثر آنها تفسیر متفاوتی از معنای آن دارند. این گزارش همچنین ادعا کرد که اکثر افرادی که دارایی را در آن دوره در اختیار داشتند، در آن زمان به طور کامل نمی‌دانستند که این دارایی چیست.

محققان ادعا کردند این رقم کمی بیشتر از سال های گذشته است. این گزارش ادعا می‌کند که اکثر دارندگان این دارایی‌ها آن را نگهداری می‌کنند زیرا از سیستم بانکی به تنگ آمده‌اند یا می‌خواهند پول نقد اضافی خود را سرمایه‌گذاری کنند. دلایل دیگر شامل برخی از معامله گران است که از آن برای پرداخت هزینه محصولات استفاده می کردند. سال گذشته حدود 25 درصد از سرمایه گذاران ادعا کردند که به دلیل افت بازار متحمل ضرر شده اند. این رقم در مقایسه با سال 2019 که 18 درصد بود، بالا است. معیار دیگری که محققان ذکر کردند این بود که کانادایی ها بخش های کوچکی از بیت کوین را در اختیار دارند. بانک مرکزی کانادا تأیید می کند که در چشم انداز، 70 درصد از معامله گران در کانادا اندکی کمتر از 1500 CAD دارند.