منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک مرکزی ژاپن پیشرفتی را در آزمایش CBDC خود ثبت کرد

بانک مرکزی ژاپن پیشرفتی را در آزمایش CBDC خود ثبت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک ژاپن تصمیم گرفته است تا با طراحی و آزمایش نهایی CBDC خود، علیرغم مشکلات مختلفی که توسعه را آزار می دهد، پیش برود. در یک گزارش خبری که توسط روزنامه محلی Nikkei منتشر شد، بانک برتر برنامه هایی را برای همکاری با چندین موسسه مالی برجسته برای آزمایش CBDC در مرحله طراحی فعلی آن آغاز کرده است. در این خبر ذکر شد که این بانک قبلاً سه بانک را تهیه کرده است که با آنها همکاری خواهد کرد.

بانک مرکزی ژاپن می خواهد یک آزمایش آزمایشی انجام دهد

این مرحله آزمایشی که باید به زودی راه اندازی شود، یک مرحله آزمایشی است که نحوه عملکرد CBDC رسمی در زمان راه اندازی نهایی را برجسته می کند. انتظار می رود بانک ها به عنوان بخشی از همکاری خود، تمام مسائل عمده مربوط به سپرده گذاری و برداشت در حساب های بانکی مشتریان را حل کنند.

این مرحله همچنین شامل آزمایش CBDC برای تعیین قابلیت‌های آفلاین آن می‌شود. بانک مرکزی ژاپن در تلاش است تا CBDC خود را برای انجام پرداخت‌ها بدون اینترنت متمرکز کند. بانک ژاپن اشاره کرد که قبل از اینکه تصمیم بگیرد پس از پایان آزمایشات، CBDC را صادر کند یا نه، برای دو سال آینده آزمایش خواهد کرد.

کشورها در مورد توسعه CBDC ها تصمیم نگرفته اند

این خبر از پشت چندین کشور منتشر می شود که آماده سازی برای ایجاد یا توسعه CBDC خود را افزایش می دهند. در حالی که برخی از کشورها یک نسخه خلاصه شده از CBDC آنلاین ایجاد کرده اند، چین همچنان در رقابت برای توسعه یک CBDC کامل و کارآمد پیشرو است. بانک دیگری که در این گروه قرار دارد، بانک مرکزی هند است. این بانک برای طراحی و توسعه کامل CBDC خود با موسسات مالی در سراسر کشور اضافه کاری کرده است. بانک نیویورک همچنین اعلام کرده است که با چندین بانک در این کشور برای انجام آزمایشی بر روی یک CBDC بالقوه که 12 هفته طول خواهد کشید، همکاری خواهد کرد.

اگرچه اکثر بانک‌های جهان روی ایجاد CBDC خود کار می‌کنند، سایرین تصمیم گرفته‌اند از پیگیری خود برای ایجاد بانک‌های خود صرف نظر کنند. این کشور با اشاره به دانمارک به عنوان مثال، عوامل متعددی از جمله دشواری بخش خصوصی را دلیل انصراف از تحصیل دانست. برخی دیگر نیز ارزش و منافع کشورها را به دلیل محرومیت آنها از این پروژه مقصر دانسته اند. با این حال، هیچ بانک مرکزی وجود ندارد که بگوید CBDC ایجاد نخواهد کرد.