منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک مرکزی نیجریه حساب های معامله گران ارزهای دیجیتال را مسدود کرد

بانک مرکزی نیجریه حساب های معامله گران ارزهای دیجیتال را مسدود کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL;DR شکست

  • بانک مرکزی نیجریه دستور می دهد که حساب های معاملات کریپتو بسته شود.
  • به جای ممنوعیت ارزهای دیجیتال در فوریه دستور بسته شدن را صادر می کند.
  • دولت CBN می گوید ممنوعیت کریپتو برای محافظت از شهروندان است.

بانک مرکزی نیجریه بار دیگر دستور داد تا حساب‌های بانکی افراد خاصی که ظاهراً در حال تجارت ارزهای دیجیتال هستند توسط بانک‌های تجاری این کشور مسدود شود.

گزارش محلی کشور (Peoples Gazette) حاکی از آن است که این دستور در بخشنامه پس از بدهکاری که در تاریخ 12 آبان به امضای مدیر نظارت بانکی جی مامانند خطاب به بانک‌های تجاری رسیده است، آمده است.

مردم از این طریق می‌خواهند حساب‌های مشتریان بانک زیر فهرست را ببندید و وجوه را در حساب‌ها در حساب‌های معلق برای شرکت در معاملات ارزهای دیجیتال بر خلاف بخشنامه CBN BSD/DIR/PUB/014/001 مورخ 5 فوریه 2021 قرار دهید. Gazzete این بخشنامه را نقل کرد.

حساب های فهرست شده متعلق به دو فرد به نام های Nnamdi Francis Okereke و Nwaorgu Kingsley Chibuzor و شرکتی به نام TVS Hallmark Service Limited است.

ممنوعیت کریپتو بانک مرکزی نیجریه در فوریه

بانک Apex در نیجریه، ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد. این بانک به دلیل نگرانی هایی از جمله نوسانات، پول شویی و تامین مالی تروریسم، بانک ها را از خدمات رسانی به صرافی های رمزنگاری در کشور منع کرد.

گادوین امفیله، رئیس بانک مرکزی نیجریه، گفت که بیشتر تراکنش‌های ارز دیجیتالی که از طریق بانک‌های نیجریه پردازش می‌شوند غیرقانونی بوده و برای تامین مالی فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شوند.

Emefiele معتقد بود که ارزش بیت کوین از هوای رقیق ناشی می شود. او گفت که این ممنوعیت برای محافظت از شهروندان در برابر خطرات تجارت ارزهای دیجیتال ضروری است. وی افزود که به عنوان یک بازار غیرقابل تنظیم، در صورت بروز مشکلات، هیچ جبران قانونی وجود ندارد.

در راستای اجرای این ممنوعیت، بانک دستور داد تا حساب‌های بانکی برخی از دارندگان را مسدود کند.

با این حال، علی‌رغم ممنوعیت بانک‌ها و سایر اقدامات ضد رمزنگاری توسط بانک مرکزی نیجریه، بازار ارزهای دیجیتال این کشور همچنان به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای آفریقا ظاهر می‌شود. در ماه آگوست، نیجریه دومین بازار بزرگ تجارت بیت کوین (BTC) را داشت.