منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک مرکزی نیجریه به CBDC شناور نزدیک شده است

بانک مرکزی نیجریه به CBDC شناور نزدیک شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • بانک مرکزی نیجریه راهنمای CBDC را برای بانک ها منتشر کرد.
  • راهنما شامل روش عمل CBDC است.
  • شرکت فن آوری جهانی ، Bitt Inc در پروژه CBDC شریک CBN است.

بانک مرکزی نیجریه (CBN) راهنمای بانک های تجاری را منتشر کرد که حاوی جزئیات راه اندازی Naira دیجیتالی و نحوه عملکرد و مدیریت آن توسط این بانک ها و کاربران تجاری است.

در اعلامیه بانک مرکزی ، این سند تأکید کرد که e-Naira یک مناقصه قانونی برای کل کشور است. همچنین اشاره شد که این ارز برخلاف سکه های رمزنگاری شده ، یک ارز دیجیتالی بدون ربا خواهد بود.

گزارش بانک مرکزی نیجریه نیز محدودیت های تعیین شده برای مشتریان را بر اساس نوع کیف پولی که واجد شرایط استفاده هستند ، بیان می کند.

بانک مرکزی نیجریه بانک الکترونیکی در کنار ارز فیات این کشور (نایرا) فعالیت می کند. CBN می گوید که مسئولیت صدور ، توزیع و بازخرید ارز دیجیتال ، در میان سایر عملکردهای نظارت و مدیریت را بر عهده خواهد داشت.

ویژگی اصلی بانک مرکزی نیجریه CBDC

CBDC که در سند ارسال شده به بانک های تجاری موجود است ، تحت یک ساختار لایه ای مبارزه با پولشویی و مشتری خود را بشناسید (AML/KYC) عمل می کند. “کیف پول سریع” مصرف کننده سه طبقه وجود خواهد داشت.

یکی برای کاربرانی است که حساب بانکی ندارند. آنها می توانند حداکثر 50،000 پوند (100 دلار) روزانه منتقل کنند و دارای یک موجودی تجمعی 300،000 پوند (600 دلار) باشند.

سایر کیف پول ها برای کسانی است که دارای حساب بانکی با محدودیت بیشتر تراکنش در روز و موجودی قوی تر کیف پول هستند.

CBN از شریک فنی CBDC رونمایی کرد

این بانک با شرکت جهانی Fintech ، Bitt Inc ، به عنوان شریک فنی ارزهای دیجیتالی خود ، همکاری کرد.

در بیانیه ای از سوی بانک ، انتخاب شرکت CBN از شرکت Bitt Inc ، از میان پیشنهاد دهندگان بسیار رقابتی ، به شایستگی تکنولوژیکی شرکت ، کارآمدی ، امنیت پلتفرم ، قابلیت همکاری و تجربه پیاده سازی بستگی دارد.

گادوین امفیله ، فرماندار CBN در حالی که از شریک fintech کشور در CBDC خود رونمایی می کند ، مزایای CBDC را شامل افزایش تجارت فرامرزی ، تسریع در شمول مالی ، ورود ارزهای ارزانتر و سریعتر ، مداخلات اجتماعی هدفمندتر و همچنین بهبود در زمینه پولی ذکر کرد. اثربخشی سیاست ، کارایی سیستم های پرداخت و جمع آوری مالیات.

نیجریه از سال 2017 قصد دارد CBDC خود را راه اندازی کند. در ماه ژوئن ، وزیر ارتباطات این کشور تلاش های دولت برای پیشبرد پذیرش بلاک چین را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از نوآوری دیجیتال در نیجریه مرتبط دانست. آزمایش آزمایشی برای CBDC از 1 اکتبر ، روز استقلال نیجریه آغاز می شود.