منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک مرکزی سریلانکا با فشار دادن ارزهای دیجیتال از سوی تیم دریپر مخالفت کرد

بانک مرکزی سریلانکا با فشار دادن ارزهای دیجیتال از سوی تیم دریپر مخالفت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تیم دریپر، سرمایه‌گذار میلیاردر و حامی بیت‌کوین، یک بازدید غیرمنتظره از بانک مرکزی سریلانکا انجام داد تا ارز دیجیتال را به عنوان سلاحی علیه فساد تبلیغ کند. با این حال، او با استقبال خصمانه ناندالال ویراسینگه، رئیس بانک مواجه شد.

هنگامی که دریپر ارز دیجیتال را به بانک مرکزی ارائه کرد، ویراسینگه گفت که آنها آن را نمی پذیرند. فرماندار همچنین اضافه کرد که سریلانکا هرگز ارز دیجیتال را به عنوان یک جایگزین کامل برای ارز خود نمی پذیرد و به دلیل پتانسیل تشدید وضعیت وخیم در کشور نسبت به استفاده از آن هشدار داد.

دراپر – که در کراوات بیت کوین لباس شیک پوشیده بود – در طول ملاقات خود با Weerasinghe، اظهار داشت که سریلانکا می تواند از پیروی از رهبری السالوادور در پذیرش بیت کوین سود قابل توجهی داشته باشد. او اعلام کرد: «کشوری که به فساد بدنام است، می‌تواند با استفاده از بیت‌کوین سوابق بی‌نقصی را حفظ کند.»

با این وجود، فرماندار Weerasinghe بر لزوم حفظ ارز خود برای استقلال در مورد سیاست های پولی تاکید کرد و معتقد بود که سایر فناوری ها هنگام ارائه خدمات مالی مناسب خواهند بود.

مشکلات اقتصادی سریلانکا

این هفته، زمانی که تیم دریپر در حال فیلمبرداری یک اپیزود از برنامه تلویزیونی «Meet the Drapers» با کارآفرینان محلی در سریلانکا بود، جلسه‌ای برگزار کرد تا از پذیرش بیت کوین با اشتیاق حمایت کند. او حتی این فرصت را داشت که شخصاً در این مورد با رئیس جمهور رانیل ویکرمسینگه صحبت کند و پذیرش بیت کوین را مطرح کند.

امسال هفتاد و پنجمین سالگرد استقلال سریلانکا از بریتانیای کبیر است، با این حال، این کشور همچنان درگیر یک بحران اقتصادی و سیاسی شدید است که زمانی به وجود آمد که نتوانست وام های خارجی خود را که مجموعاً بیش از 56 میلیارد دلار است، بازپرداخت کند. کمبود سوخت و غذا منجر به تظاهرات گسترده ای شد که خواستار تغییر و خروج اجباری و استعفای رئیس جمهور سابق گوتابایا راجاپاکسا بودند.

فساد سیستماتیک ادعایی در سریلانکا به عنوان یک عامل مؤثر در ناآرامی های کنونی این کشور در نظر گرفته می شود. با این حال، به نظر می رسد کسانی که در حال حاضر حکم می کنند، تمایلی به معرفی بیت کوین به عنوان پاسخ ندارند.

در سال 2014، تیم دریپر زمانی که حدود 30000 بیت کوین (به ارزش حدود 19 میلیون دلار در آن زمان) را که توسط سرویس مارشال های ایالات متحده از جاده ابریشم ضبط شده بود، به دست آورد، خبرساز شد. در همان سال، دراپر پیشنهاد کرد که قیمت بیت کوین می تواند در عرض سه سال به 10000 دلار برسد، در یک پیش بینی فوق العاده دقیق، و همینطور هم شد. تنها در سال 2017، شاهد افزایش ارزش آن از مرز 20 هزار دلار بودیم.

اگرچه بسیاری از پیش‌بینی‌های دریپر دقیق بوده است، اما پیش‌بینی او در سال 2018 از رسیدن بیت‌کوین به 250000 دلار تا سال 2022 درست نبود. از آنجایی که صنعت ارزهای دیجیتال در نوامبر 2022 وارد روند نزولی شد، او برآورد خود را به اواسط سال 2023 رساند و اعلام کرد که در این زمان به هدف 250 هزار دلاری خود خواهد رسید.