منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک مرکزی روسیه ارزهای دیجیتال را برای تجارت جهانی در نظر می گیرد نه برای شهروندان

بانک مرکزی روسیه ارزهای دیجیتال را برای تجارت جهانی در نظر می گیرد نه برای شهروندان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به گفته یک مقام ارشد شیب، روسیه آماده استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت های جهانی است. Ksenia Yudaeva معاون اول فرماندار در نشانه ای از کاهش احتمالی مخالفت خود با ارزهای دیجیتال گفت.

در اصل، ما با استفاده از ارز دیجیتال در معاملات بین المللی مخالفتی نداریم.

Ksenia Yudaev، معاون اول رئیس بانک مرکزی روسیه.

با این حال، یوداوا تأکید کرد که این بانک به عنوان مرجع تنظیم کننده، استفاده گسترده تر از ارزهای دیجیتال در روسیه را یک ریسک مالی می داند.

گزینه های روسیه برای معاملات بین المللی تمام شده است

روسیه در حال بررسی امکان استفاده از دارایی های دیجیتال مختلف برای انجام تراکنش های بین المللی است. این کشور در حال حاضر به دنبال راه هایی برای دور زدن مجازات های اقتصادی در نتیجه تهاجم خود به اوکراین در ژانویه است.

دولت روسیه ممکن است تمایلی به تجارت شهروندانش با ارزهای مجازی نداشته باشد، با این حال بانک مرکزی این کشور در حال کمبود گزینه های جایگزین برای تجارت و پرداخت جهانی است. روسیه در تلاش است تا چگونگی تنظیم بازار کریپتو و استفاده از ارزهای مجازی را بیابد و بانک مرکزی قبلاً ممنوعیتی را در سراسر کشور پیشنهاد کرده بود.

وزارت دارایی روسیه گفت که استفاده از ارز دیجیتال برای تسویه تراکنش‌های بین‌المللی به این کشور کمک می‌کند تا با تأثیر تحریم‌های غرب مقابله کند، تحریم‌هایی که پس از استقرار ده‌ها هزار نیروی نظامی مسکو در اوکراین اعمال شد و بسیاری از بانک‌های روسی را از این کشور قطع کرد. شبکه مالی جهانی

یوداوا ادعا کرد که خطرات کلی برای ثبات مالی کشور در نتیجه تحریم های غرب علیه وام دهندگان روسیه به دلیل افزایش نقدینگی ارز خارجی بانک ها کاهش یافته است.

رمزنگاری برای دولت اما نه برای شهروندان

بانک‌های مرکزی عموماً در مورد دارایی‌های دیجیتال غیرمتمرکز اخم می‌کنند زیرا سطح کنترل آن‌ها بر امور مالی یک کشور را تضعیف می‌کنند. علاوه بر این، آنها می توانند با هر پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که در حال توسعه هستند، رقابت کنند. باز هم، همه چیز در مورد کنترل است، زیرا یک CBDC به بانک ها اهرم بسیار بیشتری در مورد اینکه مردم می توانند و نمی توانند با پول خود انجام دهند، می دهد.

بانک‌های مرکزی عموماً با ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز مخالف هستند زیرا قدرت مالی آنها را به خطر می‌اندازند. آنها همچنین ممکن است با هر پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که در حال حاضر در حال توسعه هستند، رقابت کنند.

Ksenia Yudaeva به ریسک کاربر در موضع خود در مورد ارزهای دیجیتال برای شهروندانش اشاره کرد و گفت که آنها همچنان معتقدند استفاده فعال از ارزهای دیجیتال در داخل کشور به ویژه در زیرساخت های مالی کشور خطرات زیادی برای شهروندان و کاربران دارد.

یودف از وزارت دارایی به رسانه ها تاکید کرد که ثبات مالی روسیه بهتر از گذشته است و افزود که تحریم های غرب خطرات ثبات مالی را کاهش داده است.

بانک مرکزی این کشور قبلاً خواستار ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال شده بود، اما استفاده از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها خوب است. روس‌های عادی هنوز منتظر تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا دارایی‌هایشان به عنوان ابزار مالی طبقه‌بندی می‌شود یا خیر، هستند. هفته گذشته، وزارت دارایی اعلام کرد که استفاده از ارز دیجیتال برای معاملات تسویه حساب بین المللی به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است.

سیگنال های مختلط در اکوسیستم کریپتو

یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به بانک ها قدرت بیشتری در مورد آنچه مردم می توانند و نمی توانند با پول خود انجام دهند، می دهد. با این حال، بر خلاف گزارش، بانک مرکزی روسیه می‌خواهد بورس‌ها از تجارت کریپتو پشتیبانی کنند. در گردهمایی اخیر کارگزاران، صرافی ها و اپراتورهای سامانه اطلاعاتی کشور، بانک مرکزی این موضوع را مطرح کرد. اینها سازمان هایی هستند که پلتفرم های رمزنگاری با آنها تعامل دارند.

دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت فدراسیون روسیه اخیرا اعلام کرده است که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به زودی در این کشور قانونی خواهند شد. مانتوروف مطمئن است که قانونی بودن بیت کوین دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد زیرا بازار جهانی در حال حاضر در حال تجربه یک جنون ارزهای دیجیتال است.

بنابراین قطعاً سیگنال‌های متفاوتی در مورد موضع دولت روسیه در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد. در حالی که به نظر می رسد آنها می خواهند با اکوسیستم درگیر شوند، آنها همچنین می خواهند آن را کنترل کنند.

این موضوع مشترک بسیاری از دولت ها در سراسر جهان است. آنها پتانسیل فناوری بلاک چین و دارایی های دیجیتال را می بینند اما نگران از دست دادن کنترل هستند. جالب است که ببینیم این در روسیه چگونه پیش می‌رود و آیا آنها می‌توانند تعادلی بین این دو برقرار کنند.