منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک مرکزی انگلستان به روز رسانی SVB UK را منتشر کرد

بانک مرکزی انگلستان به روز رسانی SVB UK را منتشر کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک مرکزی انگلستان دستور تعلیق کلیه فعالیت‌های شعبه بانک موسسات مالی درگیر در بریتانیا را صادر کرده است. به گفته مؤسسه مالی برتر، بانک فاقد حضور لازم و صفر تا بدون کارکردی است که برای کمک به نظام مالی کشور انجام می دهد.

بانک انگلستان SVB UK را در روند ورشکستگی قرار می دهد

در بیانیه ای که توسط بانک انگلستان منتشر شد، آمده است که شاخه بریتانیایی SVB انجام معاملات را متوقف خواهد کرد. علاوه بر این، بانک برتر همچنین می خواهد از دادگاه درخواست کند تا SVB را در فرآیند ورشکستگی قرار دهد. این خبر پس از دستور یک تنظیم کننده مالی کالیفرنیا برای تعطیل کردن شعبه SVB در ایالات متحده منتشر می شود.

بانک انگلستان تصریح کرد که با شرکت در فرآیند ورشکستگی، به مشتریان واجد شرایط کمک می کند تا حداکثر 100,000 دلار برای حساب های تک و حدود 200,000 دلار برای حساب های مشترک دریافت کنند. این بانک همچنین اشاره کرد که یک آژانس مسئولیت دارایی های شرکت را برای مدیریت و اطمینان از تقسیم تمام وجوه باقی مانده به طلبکاران بر عهده خواهد گرفت. با این حال، چندین بانک در بریتانیا بیانیه مشترکی منتشر کرده اند که حمایت خود را از SVB UK نشان می دهد.

بانک های بریتانیا از SVB UK حمایت می کنند

در بیانیه مشترکی که توسط چندین بانک در بریتانیا منتشر شد، آنها اعلام کردند که اعتماد ثابتی به SVB UK دارند و معتقدند این بانک شریک ارزشمندی در فضای بانکی بریتانیا است. علاوه بر این، در این بیانیه آمده است که این بانک طی سال‌ها به طور خستگی‌ناپذیر تلاش کرده است تا به استارت‌آپ‌ها کمک کند تا پای خود را در سراسر بریتانیا پیدا کنند. یکی دیگر از سازمان های بریتانیایی که از نظر سیاست ها از شرکت ها حمایت می کند نیز صدای خود را به صدای بانک ها اضافه کرده است.

گروه حامی دیجیتال در بیانیه خود اشاره کرده است که شرکت های زیادی در کشور طی چند سال اخیر از SVB کمک گرفته اند. در این بیانیه همچنین اشاره شده است که دست اندرکاران از وقایعی که در چند روز گذشته رخ داده است بسیار ناراحت خواهند شد. در خبر دیگر، یک خبرگزاری گزارش داده است که کل مبلغ نگهداری شده توسط شرکت های بلاک چین در بانک به بیش از 6 میلیارد دلار رسیده است. برخی از شرکت های تحت تاثیر قرار گرفته اند عبارتند از: Andreessen Horowitz، Pantera Capital و Paradigm.