منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک لندن حرکت جسورانه ای برای خرید شعبه بانک سیلیکون ولی در بریتانیا انجام می دهد – آنچه باید بدانید در اینجا آمده است.

بانک لندن حرکت جسورانه ای برای خرید شعبه بانک سیلیکون ولی در بریتانیا انجام می دهد – آنچه باید بدانید در اینجا آمده است.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک لندن، یک موسسه تسویه حساب جهانی، یک پیشنهاد رسمی برای خرید شعبه بانک سیلیکون ولی در بریتانیا ارائه کرده است. کنسرسیومی از شرکت‌های سهام خصوصی رهبری خرید را بر عهده دارند. این پیشنهاد برای تصویب به خزانه داری اعلیحضرت، مرجع مقررات احتیاطی بانک انگلستان و هیئت مدیره بانک سیلیکون ولی انگلستان ارائه شده است.

علاوه بر این، سایر موسسات مالی بریتانیا، از جمله وام‌دهنده OakNorth Bank متعلق به سافت‌بانک و ADQ وسیله نقلیه سرمایه‌گذاری ابوظبی، در حال بررسی خریدهای بالقوه بازوی SVB هستند. علاوه بر این، طبق گزارش ها، ADQ نیز به این معامله علاقه مند است.

مقامات بریتانیا پیش نویس یک طرح اضطراری برای نجات استارت آپ ها و شرکت های فناوری آسیب دیده از سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) تهیه کرده اند. نخست وزیر ریشی سوناک گفت که دولت فوراً در حال کار بر روی طرحی است تا به این مشاغل راه نجاتی برای پول نقد ارائه دهد. بیانیه ای از خزانه داری بریتانیا تأیید کرد که آنها اقدامات فوری برای رفع نیازهای عملیاتی و جریان نقدی کوتاه مدت مشتریان بانک سیلیکون ولی بریتانیا انجام خواهند داد.

در 10 مارس، بانک انگلستان (BoE) تعلیق فعالیت شعب SVB را به دلیل «حضور محدود» آن در بریتانیا و فقدان «کارکردهای حیاتی» در سیستم مالی این کشور اعلام کرد. این امر باعث شد بیش از 200 بنیانگذار و مدیر عامل شرکت‌های فناوری بریتانیا نامه‌ای را امضا کنند که خواستار اقدامات پیشگیرانه شدند، زیرا بسیاری از شرکت‌های فین‌تک آنها به خدمات بانکی ارائه‌شده توسط SVB متکی بودند و اکنون در معرض خطر دریافت هستند.

در واکنش به این تحول، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه‌ای فاش کرد که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده و مقامات کاخ سفید در آخر هفته برای ارزیابی وضعیت و بررسی اقداماتی برای محافظت از سرمایه‌گذاران بدون توسل به کمک مالی مهم با یکدیگر همکاری می‌کنند.

طبق گزارش ها، شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) روند حراجی را برای بانک سیلیکون ولی در شب 11 مارس آغاز کرده است و انتظار می رود پیشنهادات ظرف چند ساعت قبل از بسته شدن فرآیند یکشنبه جاری پذیرفته شود.