منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک روسی متاماسک را به زنجیره بلوکی خود تزریق می کند

بانک روسی متاماسک را به زنجیره بلوکی خود تزریق می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بانک روسی Sber اعلام کرده است که پلتفرم بلاک چین تازه ایجاد شده آن به بلاک چین اتریوم تزریق خواهد شد. طبق بیانیه این بانک در 30 نوامبر، این بانک اشاره کرد که فرصت هایی برای بلاک چین وجود خواهد داشت. برخی از این موارد شامل پشتیبانی از توانایی های قرارداد هوشمند و سایر برنامه های کاربردی ساخته شده بر روی پلت فرم اتریوم است. علاوه بر این، بانک گفت که این ادغام به توسعه دهندگان کمک می کند تا پروژه های خود را در هر دو بلاک چین جابجا کنند.

بانک روسی می خواهد به موسسات مالی کمک کند

علاوه بر ادغام با اتریوم، این بانک همچنین اعلام کرد که با Metamask شریک شده است که کاربران آن می توانند از آن برای تعامل با بلاک چین اتریوم استفاده کنند. این تزریق جدید تراکنش‌ها را با استفاده از دارایی‌ها و مخاطبین هوشمند در بلاک چین بانک روسیه امکان‌پذیر می‌کند.

به گفته یکی از سخنگویان، بانک از همکاری با توسعه دهندگان خارجی برای اجرای موثر چندین برنامه در بلاک چین Sber خوشحال است. او همچنین اشاره کرد که ادغام جدید بانک روسی را قادر می سازد تا خدمات بسیار مورد نیاز را به توسعه دهندگان و مؤسساتی که امیدوارند وارد جنبه تجاری اکوسیستم بلاک چین و وب 3 شوند، ارائه دهد.

ممنوعیت پرداخت های رمزنگاری روسیه همچنان فعال است

گزارش قبلی ادعا می کرد که این بانک در چند سال گذشته روی توسعه بلاک چین خود کار کرده است. در این گزارش همچنین اشاره شده است که این بانک قبلاً درخواستی را برای مجوز توسعه پلتفرم بلاکچین خود که توکن Sbercoin آن را در خود جای می‌دهد، به بانک برتر کشور ارسال کرده است. این تایید در ژوئن 2022 انجام شد و چند هفته بعد، بانک روسی اعلام کرد که با یک شرکت دارایی دیجیتال وارد مشارکت شده است. دولت روسیه حدود 51 درصد سهام این بانک را در اختیار دارد.

این اعلامیه اخیر پس از تماس رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، از مؤسسات مالی برای ایجاد پلت فرم بلاک چین برای پرداخت ها صورت می گیرد. پوتین از انحصار سیستم پرداخت در سراسر جهان ابراز تاسف کرد و در عین حال ادعا کرد که دارایی های دیجیتال می تواند کاربران بیشتری را از سیستم بانکی دور کند. قابل ذکر است که دارایی‌های دیجیتالی مانند بیت کوین در روسیه ممنوع شده است زیرا شهروندان از سال 2020 اجازه استفاده از آن‌ها را برای پرداخت در سراسر کشور ندارند. همچنین درخواست‌هایی از سوی قانون‌گذاران در این کشور برای بحث در مورد ایجاد صرافی احتمالی توسط دولت صورت گرفته است. بانک روسیه از این تماس حمایت می کند.