منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بانک روسیه برای تراکنش های CBDC کارمزد دریافت می کند

بانک روسیه برای تراکنش های CBDC کارمزد دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • بانک روسیه برای تراکنش های CBDC کارمزد دریافت می کند
  • مدیر بانک می گوید که هزینه ها اندک خواهد بود
  • این بانک همچنان با دارایی های دیجیتال مخالف است

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به چیزی تبدیل شده اند که هیچ کشوری نمی خواهد در مورد توسعه آن عقب بماند. اگرچه برخی از کشورها در زمینه توسعه آن پیشرو هستند، اما برخی دیگر با آمادگی های خود بسیار خوب عمل می کنند. یکی از این کشورها روسیه است که CBDC آن برای مدتی طولانی در حال کار بوده است. در گزارش اخیر، این کشور جزئیات مهم دیگری از ارز دیجیتالی که هنوز منتشر نشده را فاش کرده است. بر اساس این گزارش، دولت روسیه اعلام کرده است که از تراکنش هایی که با استفاده از روبل دیجیتال انجام می شود، هزینه دریافت می کند.

بانک روسیه قصد دارد هزینه های کوچکی را دریافت کند

طبق اظهارات کریل پرونین، مدیر فناوری مالی بانک روسیه، کاربران هزینه‌هایی کمتر از هزینه‌های انتقال سیمی را متحمل خواهند شد. در این گزارش همچنین ادعا شده است که مدیر به این موضوع اشاره کرده است که از کاربران مبلغی بالاتر از مبلغی که در سامانه پرداخت سریع‌تر پرداخت می‌شود، دریافت نمی‌شود.

سیستم پرداخت سریعتر یک روش پرداخت است که به کاربران اجازه می دهد تا تراکنش های سریع را در بانک های روسیه انجام دهند. کاربرانی که در سال 2019 راه اندازی شدند، از کاربرانی که قصد انجام تراکنش های خود را با استفاده از FPS دارند، هیچ هزینه ای دریافت نمی کنند، مشروط بر اینکه تراکنش های آنها تا 1360 دلار باشد. به شرطی که کاربر بخواهد از این محدوده فراتر رود، بانک برای چنین تراکنش هایی 0.5 درصد هزینه اعمال می کند. با این حال، کاربران را نمی توان بیش از 20 دلار برای یک تراکنش دریافت کرد.

مخالفت رئیس بانک روسیه با ارزهای دیجیتال

گزارش قبلی اشاره کرد که بانک مرکزی روسیه در حال برنامه ریزی برای بررسی آزمایش های آزمایشی ارز دیجیتال خود تا اوایل سال آینده است. روبل دیجیتالی مکمل دو وسیله مبادله ای خواهد بود که به طور گسترده در سراسر کشور شناخته شده است. نقدی و آنلاین به گفته بانک برتر، یک مزیت کلیدی که ارز دیجیتال نسبت به سایر روش‌های پرداخت خواهد داشت، هزینه کمتر آن برای تراکنش‌ها خواهد بود.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک، قبلاً اشاره کرده بود که توسعه و استفاده از CBDC کشور را از وابستگی به دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین خلاص می کند. نابیولینا در بیانیه خود در دومای ایالتی روسیه گفت که دولت های سراسر جهان باید از تشویق استفاده از دارایی های دیجیتال خودداری کنند. در دفاع از خود، فرماندار اشاره کرد که رمزارز هیچ پشتوانه قانونی ندارد زیرا توسعه دهنده بالقوه شناخته شده ای ندارد. نابیولینا گفت که او ارزهای دیجیتال را منفی می بیند زیرا آنها سعی می کنند مانند پول نقد فیزیکی عمل کنند.

با فریاد مردم برای جایگزینی، او گفت که کشورها می توانند به دنبال توسعه CBDC خود باشند. اگرچه بانک روسیه همچنان با پذیرش رمزارز مخالف است، اما تعداد کمی از سرمایه‌گذاری‌ها در این کشور در حال استفاده از این دارایی‌ها هستند. دومای دولتی روسیه قبلاً دستور ایجاد کمیته ای را صادر کرده بود که به تنظیم دارایی ها رسیدگی می کند. موزه‌ای در روسیه اخیراً 400000 دلار از طریق بایننس جمع‌آوری کرده است تا نیاز به پذیرش رمزارز را بررسی کند. ولادیمیر پوتین اخیراً در حمایت از این موضوع گفت که رمزارز به دلیل ماهیت ناپایدار آن می‌تواند به عنوان ابزاری برای نگهداری پول نقد استفاده شود.